Кредитоспроможність

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Як вимірюється кредитоспроможність позичальника?
  Щоб будь-яка фінансова установа, яка видає кредити, працювало з максимальною ефективністю і по можливості не дуже страждало від неповернення позик, кредитор повинен навчитися визначати кредитоспроможність клієнта. Таке вміння дозволить на ранніх етапах відмовити клієнтам з низьким рівнем кредитоспроможності, або ж видати позику на меншу суму, ніж була запрошена клієнтами з середньою кредитоспроможністю.

  Якщо Ви раніше не стикалися з цим терміном, буде не зайвим навести тут його визначення. Кредитоспроможність – це всього лише наявність можливості у клієнта своєчасно повернути взяті кредитні кошти з відсотками, страховками, комісіями, передбаченими в кредитному договорі. За допомогою цього критерію кредитори можуть оцінити як фізичне, так і юридична особа, яка звернулася за фінансовою допомогою.

  Як оцінюється кредитоспроможність позичальника

  Втім, якщо один кредитор вважатиме вашу кредитоспроможність низькою, інший цілком може порахувати її задовільною. У кожному банку склалася своя методика оцінки позичальника. З усього масиву інформації, що підлягає перевірці, можна виділити основні характеристики, які враховують практично всі кредитні організації:

  • Доходи клієнта. Зрозуміло, кредитор хоче знати, з яких джерел клієнт черпає свій дохід, наскільки ці джерела стабільні і надійні. Для організації не стільки важливий розмір доходу, скільки регулярність його надходження на рахунок клієнта. В першу чергу оцінюються офіційні джерела надходження грошей. Їх легше перевірити і (в разі чого) проконтролювати. Крім заробітної плати позичальник може вказати і інші фінансові надходження, наприклад, пенсію, орендну плату за свою нерухомість, доходи з цінних паперів або депозиту і т.д.
  • Витрати і борги. Яким би великим не був розмір доходів, кредитор обов’язково зацікавиться вашими щомісячними витратами. Вам навіть не потрібно надавати чеки з супермаркетів або квитанції з оплати комунальних послуг. Кредитні компанії використовують усереднені статистичні дані, виходячи зі складу вашої родини, сукупного доходу всіх її членів, наявності автомобіля або нерухомості. Якщо у вас є непогашений кредит, його теж включать в графу «Витрати». Те ж саме стосується грошей на кредитній карті, яку Ви оформили «про всяк випадок».
  • Кредитна історія. Ознайомившись з вашим поведінкою під час виплат колишніх боргових зобов’язань, кредитор зможе зробити висновок про ступінь вашої відповідальності при виплаті нової позики. Втім, кредитна історія впливає на видачу великих кредитів, наприклад, іпотеки, тоді як при невеликих споживчих позиках далеко не завжди запитується кредитна історія.

  Будь-яка кредитна організація використовує скорингові системи або дані Бюро кредитних історій для визначення ризикованості співпраці з кожним конкретним клієнтом. При цьому чим вище запитувана сума, тим більше жорстку перевірку доведеться витримати клієнту, щоб отримати схвальне рішення.

  Як перевірити власну кредитоспроможність

  Якщо клієнт зможе визначити свій рівень кредитоспроможності самостійно, він заощадить чимало часу і зможе уникати неприємних ситуацій, пов’язаних з відмовами в кредитуванні.
  Почніть з порівняння своїх доходів із розміром витрат, і визначте, яку суму залишиться вільною для оплати майбутнього кредиту. Тепер порівняйте цю суму з тими щомісячними виплатами, які показує кредитний калькулятор на сайті обраного кредитора. Якщо залишилися у вас кошти помітно перевищують щомісячні платежі по кредиту, можете сміливо відправлятися в банк або МФО за кредитом.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг