Кредитний ризик і методи управління

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  кредитний ризикКредитний ризик – це ймовірність збитків при невиконанні позичальником своїх матеріальних зобов’язань перед кредитною установою або банком, а саме непогашення заборгованості і відсотків по кредиту на картку.

  Кредитний ризик залежить для банків від суми кредиту клієнта за банківськими позиками та по іншим різним угодам.

  Компанії також не захищені від кредитного ризику в своїх відносинах з кредитором (банком). Якщо компанія має досить незадіяних коштів, то у неї є можливість помістити їх на банківський депозит. Але в разі утворення ризику банк буде змушений його ліквідувати і тоді компанія втратить більшу частину своїх вкладів.

  Причини кредитного ризику

  Існує кілька причин, які тягнуть за собою неповернення кредиту:

  • зниження позичальника кредитоспроможності;
  • зниження позичальника ділової репутації.

   

  Кредитний ризик можливий як по кожному індивідуальному кредиту, так і повністю по всьому кредитному портфелю, який надає банк.

  Будь-які кредитні операції проводяться банком вже самі по собі несуть ризик. Відповідно існують методи управління кредитними ризиками:

  • аналіз кредитоспроможності клієнта;
  • встановлення кредитного рейтингу позичальника;
  • створення резервів, здатних покрити можливі збитки за наданими кредитами;
  • страховка депозитів і кредитів;
  • визначення та вимірювання ризику.

   

  При оформленні позики банк часто вимагає клієнта надати відповідне забезпечення кредиту, що, в свою чергу, є для банку страховкою при неповерненні боргу. Існують певні види кредитного забезпечення: застава цінних паперів; заставу рухомого або нерухомого майна, яке є власністю позичальника; порука; страховий поліс; гарантія.

  Як уникнути кредитного ризику банку

  Щоб уникнути кредитного ризику, банк повинен досконально відбирати своїх позичальників, а також постійно контролювати їх фінансовий стан, тобто здатність вчасно повернути кредит. Але найважливішим фактором за контролем кредитного ризику є надійно підготовлений процес управління ім.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг