Кредитна картка при поїздці закордон. Рекомендації по вибору та використанню.

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
  Перед тим, як відправитися в самостійне місячну подорож по семи країнам Євросоюзу, була проведена не дуже довга, але ретельна підготовка. Крім питань з візою, маршрутом, підбором речей і стільникового оператора, був опрацьований бюджет поїздки і цілий ряд фінансових питань. При тривалій поїздці краще заздалегідь продумати можливі ризики, зза яких поїздка може припинитися. Оскільки подорож вже успішно завершено, поділюся особистим досвідом використання банківських карт за кордоном.

  Що брати з собоюбанківські картки або готівкові гроші?

  Що стосується готівки, то вони потрібні в сумі не меншій, ніж 5-7 днів проживання. Іноді цю суму можуть попросити пред’явити на кордоні, як доказ платоспроможності туриста (навіть незважаючи на наявність чинної візи). В середньому для Європи це приблизно 500 євро готівкою на людину. Ще непогано мати 300-500 євро готівкою на форсмажорні ситуації (наприклад, для термінової покупки квитків додому).
  Що стосується мене, я волію робити більшу частину витрат не готівкою, а з банківських карт. Далі поясню чому. Зауважу ще, що краще брати навіть не одну, а кілька карток, і бажано різних банків. Адже навіть відомий банк може несподівано припинити свою діяльність (свіжий приклад: «Банк Надра»). Або, як це вже було під час кризи 2008 року, банк може продовжити працювати всередині України, але за її межамипризупинити обслуговування своїх карток. Тому бажано, щоб одна з карток у поїздці була якогось держбанку (Ощадбанку, ВТБ і тп). Нарешті, якісь платежі по карті поза України можуть здатися банку підозрілими і він може якусь з ваших карт раптом заблокувати без попередження. Якщо ви хочете заощадити, наприклад, на перельоті, рекомендую оформити так звані кобрендовою карти. Такі карти преодставляет більшість великих банків, наприклад Альфабанк. Його карти аерофлот бонус дозволяють накопичувати бали при польотах і розплачуватися ними за нові квитки. Економія очевидна.

  Для чого взагалі потрібні при поїздці закордон кредитні картки

  Карти необхідні з цілого ряду причин, наприклад:
  • готівку можуть вкрасти (а карту, навіть вкрадену, швидко відновлять, і гроші на неї не будуть втрачені);
  • власних грошей у дорозі може банально не вистачити (і не тільки з причини помилок в плануванні витрат, але і з якихось надзвичайних обставинтривалі затримки рейсів, хвороба тощо);
  • без карти не можна забронювати готель через інтернет;
  • дуже часто готелі блокують на карті деяку частину грошей (на оплату 1-2 днів проживання, плюс з карти може бути списаний невеликий депозит 20-30 євро за можливе використання мінібару в номері);
  • взяти напрокат автомобіль без кредитної картки неможливо;
  • у тих країнах, де не ходять євро, курс по карті завжди буде набагато краще, ніж у вуличних обмінах валюти (у Чехії, наприклад, багато обману в обмінниках і вигідніше платити карткою);
  • наявність у вас карти дозволить вашим родичам оперативно покласти на неї гроші в разі необхідності;
  • витрати за картками в поїздці легше контролювати і не випадати із запланованого бюджету.

  Вибір банку та кредитної карти

  До моменту здійснення поїздки на дебетовій картці Ідеа Банку лежали відкладені на євротур кошти. Можливо тому Банк сам подзвонив і запропонував мені оформити кредитну карту мастеркард голд з лімітом 50 тис. грн. і безкоштовним обслуговуванням (при тому, що звичайна вартість такої карти1000 грн. у рік). Та й процедура виявилася вкрай проста: підписав договір онлайн через свій інтернетбанк, і через кілька днів зайшов і забрав карту в банку.
  Кредитна ставка по такій картці була навіть нижче, ніж за класичною (29% проти 36% річних). Пільговий період стандартний55 днів. Але самою цікавою опцією виявилося нарахування 10% річних на позитивний залишок по карті (втім зараз ставку зробили нижче — 6%). Також цікавими були надані по цій карті знижки на оренду авто закордоном (15% Hertz, 10% Sixt) і періодичні спецпропозиції на готелі (або наприклад, до 15.01.14знижка 10% в Duty free ШереметьєвоD) Зі мною в поїздку в результаті поїхали 2 дебетових і 1 кредитна карта:
  1. по кредитній карті робилися всі броні, але розплачувався їй нечасто, тільки коли вимагали саме кредитку;
  2. за готелі та поїзда/пороми/автобусиплатив (з обережності) дебетової мультивалютного карткою банку ВТБ24;
  3. за кафе і сувеніри платив самої дешевої (8 євро в рік) картою Райффайзена в євро (на якій не тримав більше 150 євро);
  4. Ще помітив, що карти знайомих європейцям брендів (Райффайзен, ОТП, Нордеа) вони приймають набагато більш охоче.

  Чому важливо підключати інтернетбанк?

  До кожної карті, звичайно, було підключено смсповідомлення про витрати. Але додатково я брав в поїздку нетбук. Таким чином, я міг не тільки робити все бронювання, але і миттєво перекидати гроші між картками і рахунками. Наприклад, якщо по кредитній карті виникала заборгованістья швидко її гасив з дебетової картки. А у випадку втрати/крадіжки карт, я зміг би швидко перевести гроші на інші рахунки та заблокувати картки, не витрачаючи час і гроші на дзвінок у банк.

   

   

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг