Кредити в вебмані: як взяти і чи варто брати?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  webmoney-v-ukraineСьогодні ми поговоримо про кредити в вебмані: що це таке, на яких умовах видаються, як їх можна взяти і чи варто взагалі це робити. Тим, хто не зовсім в курсі, про що мова, для початку рекомендую вивчити, що таке вебмані, які основні параметри і принципи користування цією системою – вся ця інформація є по посиланню.

  Якщо дуже коротко, то вебмані (webmoney) – це найпопулярніша в Росії і в Україні система електронних грошей: нею користуються практично всі, хто обертається в сфері онлайн заробітків.

  І в цій системі, точно так само, як при поводженні з готівкою і безготівковими грошима, існує і розвивається система кредитування. Кредити в вебмані досить активно лунають і беруться вже протягом багатьох років, і взяти кредит в вебмані для тих, хто обертається в цій сфері, може бути навіть звичніше, ніж взяти кредит у банку.

  чи Варто брати кредит в вебмані?

  Давайте взагалі розберемося, чи варто користуватися кредитами вебмані. Як і у випадку з традиційним банківським кредитуванням, однозначної відповіді тут бути не може, все залежить від ситуації.

  Кредити в вебмані варто брати, якщо:

  • Ви плануєте використовувати позикові кошти для розрахунків через систему вебмані;
  • Ви заробите на позичених грошах більше, ніж віддасте відсотків за їх використання;
  • Кредит в вебмані обійдеться вам дешевше, ніж кредит у банку або МФО + комісії за введення грошей в цю систему.

  Звертаю увагу, що бажано присутність всіх трьох перерахованих вище факторів одночасно.

  Кредити в вебмані не варто брати, якщо:

  • Ви вважаєте, що тут менше відповідальності, не плануєте віддавати срочно гроші, і розраховуєте, що вас ніхто не знайде;
  • Ви хочете вкладе отриману суму в якийсь “новий, унікальний і надприбутковий інтернет-проект”;
  • Вам відмовляють у кредиту може все банки і фінансові установи, і кредит в вебмані – ваша остання надія.

  Як взяти кредит вебмані?

  Існує кілька способів взяти кредит в вебмані. Давайте їх розглянемо.

  Спосіб 1. Через офіційну біржу кредитів вебмані. В цій системі є своя біржа отримання і видачі кредитів, вона знаходиться за адресою credit.webmoney.ru. На біржі кредитів збираються люди, готові дати і бажаючі взяти кредит в вебмані. Існують свої правила та вимоги до учасників біржі, наприклад, щоб отримати кредит, потрібно мати атестат не нижче початкового.
  Однак, слід розуміти, що навіть якщо ви будете відповідати всім вимогам системи, вашу заявку на кредит все одно можуть не схвалити з різних причин. Біржа дивиться на все: на дату реєстрації в системі, історію операцій, бізнес-рівень BL, кредитну історію, якщо вона є, і інші параметри. Запитувана сума кредиту повинна бути порівнянна з історією ваших операцій. Точні алгоритми відбір заявок на користь біржі кредитів вебмані не розголошуються.

  Якщо ваша заявка на отримання кредиту буде прийнята, то далі потрібно, щоб знайшовся кредитор, готовий її задовольнити. У свою чергу, він теж буде аналізувати ваші дані і приймати рішення самостійно.

  На офіційному сайті біржі кредитів вебмані credit.webmoney.ru ви можете більш детально ознайомитися з правилами роботи біржі і вимогами до виставлення заявок на кредит.

  Спосіб 2. Через офіційний сервіс позик webmoney (ліміти довіри). В системі вебмані є ще один офіційний кредитний сервіс, що дозволяє учасникам системи відкривати т. н. ліміти довіри один одному і користуватися ними як позиковими засобами. Він знаходиться за адресою debt.wmtransfer.com. Якщо біржу кредитів можна порівняти з банківськими кредитами, то ліміти довіри – з микрозаймами. Тобто, вони видаються в менших сумах, на менші терміни і під великі відсотки.

  Тут точно так само є свої вимоги до учасників сервісу, є пропозиції по видачі позик. Бажаючий взяти кредит в вебмані може звернутися до будь-якого з представлених кредиторів, і той, якщо його влаштує позичальник, відкриє йому ліміт довіри на своєму гаманці, яким можна буде скористатися.

  Більш детально про процедури отримання позик в вебмані через ліміти довіри можна дізнатися на офіційному сайті сервісу debt.wmtransfer.com.

  Спосіб 3. Через кредитні організації, що видають кредити в вебмані. В системі вебмані є і свої “лихварі” – інтернет-проекти, які займаються наданням кредитів з власних коштів. У таких організацій вимоги до позичальників зазвичай ще більш жорсткі, ніж на офіційних біржах вебмані. Так, наприклад, вони зазвичай не розглядають кредитні заявки від учасників, зареєстрованих в системі менше року тому, і мають атестат нижче персонального, велике значення також має бізнес рівень BL.

  Спосіб 4. Через приватних кредиторів. Ну і, нарешті, кредити вебмані можна отримати і у приватних осіб, що надають їх самостійно, не через біржі. Такі теж є, їх можна знайти, наприклад, на форумах веб-майстрів, форумах про заробіток в інтернеті, в соціальних мережах і т. д.

  Звичайно ж, реальний приватний кредитор теж буде прагнути отримати максимум інформації про потенційного позичальника, аж до того, що зажадає копію паспорта і які-небудь інші документи, які підтверджують, припустимо, місце проживання, інтернет-активи, які планується вкладе позикові кошти і т. д. Кредитор обов’язково поцікавиться історією операцій з ваших гаманців вебмані, і параметрами WMID, і кредитною історією, якщо така є.

  Реальні угоди за кредитами webmoney, як правило, укладаються між людьми, які знають один одного, хоча б віртуально, вже давно спілкуються на одному форумі, наприклад). Отримати кредит в вебмані у абсолютно незнайомої людини, минаючи біржі, практично нереально, це можливо тільки для добре відомого в мережі людину з бездоганною репутацією. Тому якщо хтось пропонує вам таку послугу – будьте гранично обережні: можливо, перед вами шахрай, який якимось чином хоче заволодіти вашими грошима.

  По суті, кредити вебмані між приватними особами ґрунтуються на довірі один одному. Якщо позичальник не поверне кредит, кредитор може звернутися в арбітраж системи, гаманці будуть заблоковані, але до цього часу вони вже можуть бути порожніми. Ризики для кредитора великі, тому реальний кредитор сильно ризикувати своїми грошима не буде.

  Умови кредитів вебмані.

  Умови видачі кредитів в вебмані завжди досить жорсткі, менш вигідні з фінансової точки зору, ніж кредити в банках, а в багатьох випадках – і менш вигідні, ніж микрозаймы в МФО. Це дуже логічно пояснюється ризиками, які несе кредитор: вони тут теж дуже високі, тому вартість кредиту завжди включає в себе плату за цей високий ризик.

  Найвигідніші кредити в вебмані (треба розуміти, що поняття “вигідні” тут відносне) можна отримати через офіційну біржу кредитів (описаний вище Спосіб №1). Там кредитують в середньому під ставку від 3-5% на місяць до 1% в день, і дають кредити на строк від 1 місяця до одного року (як правило – на 3-6 місяців).

  На сервісі боргових лімітів умови істотно вигідніше: там 1% в день вважається гарною ставкою, а багато кредитуються та під 3-5% в день! Позики надаються на строк від 1 дня до 1 місяця (чим менший термін, тим вище відсоток за користування лімітом довіри).

  У випадку з приватними кредиторами або кредитними фінансовими структурами всі умови обговорюються індивідуально, але терміни користування позиковими засобами теж не великі (максимум – годину, але це дуже рідкісні випадки), а відсотки досить високі – обчислюються хорошими десятками або сотнями відсотків річних.

  Підведемо підсумки. Кредитування в вебмані розвивається, взяти кредит в вебмані можна, але не всім і досить дорого. Існують різні способи отримання такого кредиту, з яких можна вибрати відповідний для своєї ситуації. В увазі дорожнечі кредитів в вебмані, я вважаю, що краще ними не користуватися, але звичайно ж, якщо така позика дозволяє заробити ще більше – то це цілком допустимо.

  На сьогодні все. Підвищуйте свою фінансову грамотність і поповнюйте свої знання новою корисною інформацією на сайті Гроші в борг. Побачимося в нових публікаціях!

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг