Кредит з поганою кредитною історією

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Кредитна історія – це інформація про людину, яка коли-небудь брав кредити. В неї входить історія погашення боргів, а також подробиці про повну або неповну погашенні кредитів.

  Бюро кредитних історій – це юридична особа, вона збирає і зберігає інформацію про кожну людину, який брав кредити в банках. Кожне таке бюро повинно дотримуватися конфіденційності і не поширювати інформацію стороннім, і тим більше не змінювати її зміст. Бюро кредитних історій не приймає участі в рішенні про видачу кредитів.

  Через що псується кредитна історія.

  Сьогодні зберегти бездоганну кредитну історію буває важко через різних непередбачених ситуацій. Наприклад, позичальники не зумів вчасно оплатити кредит через те, що був у відрядженні, або захворів, або його взагалі звільнили і він не зміг відразу знайти грошей для погашення боргу. У будь-якому бюро кредитних історій є критерії за якими історія людини вважається поганою:

  неповернення кредитного боргу взагалі – вважається найсерйознішим порушенням,

  неодноразові прострочення платежів від 5-ти до 35-ти днів і більше,

  одна прострочення платежу терміном менше 5-ти днів.

  якщо позичальник вносить платіж в останній день платежу, а до банку гроші йдуть ще кілька днів. В такому випадку фіксується прострочений платіж.

  після повного погашення кредиту, позичальник забув про решту копійки, які вважаються непогашеним боргом. З часом копиться величезна сума боргу, і це теж псує репутацію.

  коли проти позичальника винесені судові рішення або порушено кримінальну справу. Навіть стягнення аліментів або повернення боргу сусідові може зіпсувати кредитну історію.

  Як правило, якщо в кредитній історії позичальника, міститься інформація про неповернення кредиту, то нові кредитні заявки просто не розглядаються, і людина отримує відмову в кредиті.

  Кредитна історія, в якій зафіксовані неодноразові прострочки платежів на терміни від 5 до 35 днів і більше, вважається поганий, але так як борг погашений позичальником, то банк на свій розсуд може прийняти рішення про видачу кредиту.

  Якщо в кредитній історії є інформація про одну тільки простроченні терміном менше 5-ти днів, то з точки зору банків, заявку такого позичальника можна розглянути і по можливості надати новий кредит.

  Коли банк приймає рішення про видачу кредиту, то виплачені прострочки терміном від тижня до місяця не перешкоджали в отриманні нового кредиту, тим більше, якщо позичальник має хороше фінансове становище.

  Варто пам’ятати, що наявність прострочень в минулих кредитах, можуть спонукати банк збільшити процентну ставку і зменшити суму кредиту, банк таким чином страхує свій ризик.

  Як виправити погану кредитну історію.

  Буває так, що кредитна історія псується через недогляд співробітників банку. В вашу історію, помилково можуть внести відомості про інше позичальника, або ж інформація про погашення вашого кредиту може бути просто ненавмисно спотворена. Також причиною може стати неуважність самого позичальника, наприклад, як було сказано вище, позичальник забув доплатити залишок суми, буквально копійки. Такі непорозуміння можна владнати під час переговорів з керівництвом банку. Позичальникові можуть запропонувати написати відповідну заяву і потім видадуть кредит. У разі, якщо ж банк не хоче визнавати свої помилки, можна звернутися до суду і зажадати виправити кредитну історію.

  Якщо винен сам позичальник, то потрібно визнати свої помилки і спробувати надати докази банку, що він став відповідальним людиною. Як докази, можна принести в банк: довідки або квитанції про своєчасну сплату своїх боргів. Якщо позичальник має в даний час стабільну роботу і високі доходи, це може надати позитивний вплив на банкірів.

  Можна спробувати оформити кредит під заставу автомобіля або квартири. В цьому випадку банк може видати кредит. Якщо є можливість можна попросити оформити кредит на свого родича чи друга. Тільки треба пам’ятати, що не кожен візьме на себе таку відповідальність. Є ще один спосіб – це звернутися до кредитних брокерів. Під час укладення договору з брокером, уважно подивіться на процентну ставку за кредит і відсоток, який брокер хоче отримати за свої послуги.

  Після своєчасних виплат боргів, кредитна історія поліпшується. Банки зазвичай визначають відповідальність позичальника, за останніми кредитами, зафіксованим в кредитній історії.

  Чи перевіряють банки кредитну історію?

  Все банки мають особистий доступ в центральне бюро кредитних історій. Будь-яку кредитну історію можна перевірити за кілька хвилин, все питання в тому, наскільки уважно їх хочуть перевіряти. Є банки, які закривають очі на прострочення своїх потенційних клієнтів. Вимоги до клієнтів часто міняються і схвалення може залежати від настрою працівників банку. Також величезну роль грає місцезнаходження банку, наприклад, в Москві схвалення заявок відбувається частіше, ніж в регіонах.

  Де взяти кредит з поганою кредитною історією?

  Якщо з якоїсь причини кредитна історія зіпсована, а гроші потрібні терміново, то можна спробувати сходити в кредитні установи, які не перевіряють кредитні історії. наприклад:

  ломбарди,

  мікрофінансові організації,

  кредитні кооперативи.

  У ломбарді зазвичай видають гроші приймаючи в заставу: золото, срібло та інші цінні речі. Відсоткова ставка в цьому випадку, буде складати близько 2-3% на місяць або 24-36% на рік. Тут грає принцип: чим менша сума кредиту, тим нижче процентна ставка.

  В мікрофінансових організаціях сума кредиту зазвичай становить близько 100 тис. Руб, а процентна ставка може досягати 100 або 500% на рік. Такий кредит зазвичай називають «кредитом до зарплати», оскільки надовго його брати невигідно.

  Через кредитні кооперативи теж можна отримати кредит з поганою кредитною історією, але для цього потрібно стати членом цієї організації. Кооператив являє з себе добровільне об’єднання фізичних і юридичних осіб. Процентні ставки за кредитами, часто залежать від суми та строку кредиту, в середньому вони коливаються від 12 до 25% на рік.

  Хоча звичайно ми бачимо вихід з такої важкої ситуації, але це занадто дорогий і не завжди зручніший спосіб кредитування. Тому, найкращий вихід – це намагатися слідкувати за своєю кредитною історією і вчасно платити борги.