Кредит самозайнятим громадянам – де і як отримати?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Завдяки новому закону «Про самозайнятих» багато фрілансерiв отримали можливість офіційно зареєструвати свою діяльність з усіма наслідками, що випливають (оплата податків, можливість отримання кредиту в банку та ін.)

  Хто такі самозайняті?


  Самозайнятий – це фізична особа, яка надає ту чи іншу послугу без залучення інших людей і працівників. Це, наприклад, репетитори, няні і т.д. У цю категорії потрапляють і фрілансери (веб-дизайнери, програмісти, копірайтери), які платять податок на професійний дохід.

  Індивідуальний підприємець – це фізична особа, що володіє всіма повноваженнями юрособи і отримує прибуток для особистих цілей. ІП може реалізовувати свої плани практично в будь-якій області за винятком деяких обмежень (оборонка, алкоголь, ліки і т.п.) А ось у самозайнятих обмежень більше. Наприклад, вони не можуть перепродувати товари, коли б не видавали їх самі.

  Визначення самозайнятою практично слово в слово повторює визначення індивідуальних підприємців. Різниця між ними полягає в тому, що самозайнята людина працює на себе і для себе, він не може брати на роботу співробітників. У індивідуальних підприємців така можливість є.

  Різниться і звітність, яку потрібно подавати в податкову, відсоток відрахування податків.

  Для оформлення ІП потрібно відповідати певним критеріям. Стати індивідуальним підприємцем може не кожен бажаючий. Наприклад, їм не може стати банкрут, людина з непогашеною судимістю, військовослужбовець і т.д. До самозайнятих таких вимог немає. Їм може бути кожен.

  Чому самозайнятому важко отримати кредит?


  Основна складність полягає в тому, що самозайнятий є для банку позичальником з нестабільним доходом, який складно передбачити. Саме нестабільність і лякає кредитну організацію. Навіть якщо позичальник надасть банку довідку про доходи з спеціального додатку, то кредитору буде складно судити про подальші доходи клієнта, тому що специфіка його діяльності нестабільна. Сьогодні замовлення є, завтра їх немає.

  Серед головних труднощів отримання кредиту можна відзначити невідповідність банківським вимогам. Кредитні організації ще не встигли переглянути обов’язкові вимоги до позичальників в світлі нового закону «Про самозайнятих» і податку на професійний дохід. У більшості кредитних організацій однією з вимог є офіційне працевлаштування, тобто, робота по найму. Самозайнятий працює сам на себе, а значить, не підходить під ці вимоги.

  Спеціальні програми кредитування для самозайнятих
  На поточний момент у банків немає спеціальних пропозицій по кредитам для самозайнятих громадян. Поки кредитні організації пропонують цього типу позичальників стандартні споживчі кредити за одним документом – паспортом.

  Їх можна отримати у ПриватБанку, Монобанку та інших лояльних організаціях.

  Які документи потрібні для отримання кредиту?


  Щоб отримати кредит для самозайнятих, позичальникові потрібно надати стандартний перелік документів, до якого входять:

  Паспорт громадянина Укрїни
  Військовий квиток (для чоловіків до 27 років)
  Другий документ, що засвідчує особу (ІПН, поліс та ін.)

  Для додаткового підтвердження платоспроможності можна надати банку водійські права, свідоцтво про реєстрацію нерухомості, закордонний паспорт з відмітками про виїзд за кордон та інші документи, побічно свідчать про стабільне фінансове становище позичальника.

  Чому можуть відмовити в кредиті?


  Існує безліч причин, за якими самозайнятою можуть відмовити в наданні кредиту. Найголовніша з них – саме статус позичальника. Той факт, що клієнт не має офіційного працевлаштування та зареєстрований, як «самозайнятий» може стати причиною для відмови в позиці.

  У загальній масі банки поки що не готові видавати кредити самозайнятою громадянам. Для них це пов’язано з великими ризиками, тому що працевлаштування на крупній компанії зі стабільними показниками дає якісь гарантії, а мінливий дохід – ніяких.

  Рівень доходу самозайнятої теж може стати перешкодою на шляху до отримання кредиту в банку. Якщо дохід невеликий, йому відмовлять.

  Ще одна часта причина – кредитна історія або її відсутність. Якщо у позичальника є прострочені і непогашені кредити, то в позику йому відмовлять.

  Особливості кредиту для самозайнятих


  Оскільки банки ще не створили спеціальні програми кредитування для самозайнятих, то ця категорія позичальників може скористатися виключно невеликими кредитами без забезпечення і довідок про доходи, які надаються під високий відсоток. Невигідні умови кредитування – це одна з особливостей отримання грошей в борг самозайнятою позичальником.

  Якщо вас не влаштовує така можливість, краще попросити близьку людину з офіційним працевлаштуванням оформити кредит, за яким ви зможете виступити поручителем. Таким чином, ви отримаєте потрібний займ на вигідних умовах, будучи самозайнятою громадянином.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг