Кредит під заставу ділянки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кредит під заставу сьогодні має особливий успіх серед інших банківських послуг. Як заставу можна уявити фактично будь-яке майно, правда, не в кожній банківській організації застосовується гнучкий підхід до забезпечення. Тому найбільш привабливим заставою є автотранспорт і нерухомість. Під останнє поняття підходить і земельні ділянки, які хоч і не настільки привабливі для банків, але все ж являють собою певний інтерес.

  Менше ризиків – краще умови

  В даний час послуги кредитування є чудовим інструментом, який користується величезною популярністю практично у всіх працездатних громадян. І справді, переваги кредитування незаперечні: отримавши гроші сьогодні і реалізувавши на них задумане, позичальник починає більш відповідально ставиться до грошей, намагаючись більше заробити і виплачувати поступово свій борг перед банком.

  Але й не вірним буде ідеалізувати кредитування. Банківські установи постійно вважають свої ризики і перекладають їх на кредитоотримувачів шляхом збільшення або зниження процентної ставки по позиці. А якщо кредит береться на досить велику суму, і у банку немає впевненості до платоспроможності потенційного клієнта, то тут одним з важливих аргументів на користь позичальника може стати надання застави. Причому чим надійніше буде забезпечення, тим більш лояльні будуть умови видачі кредиту, висунуті банківською організацією.

  Кредит на будівництво

  Досить гостро питання забезпечення коштує при оформленні банківської позики під будівництво будинку, так як банк не завжди може бути задоволений зобов’язанням передати в майбутньому під заставу об’єкт будівництва, якого ще й немає.

  Навряд чи кредитор повірить потенційному позичальникові на слово, а значить необхідно надати більш вагомі гарантії зворотності кредитних коштів. Наприклад, в такому випадку оптимальним рішенням може стати кредит під заставу ділянки. Надання такої застави буде вагомим доказом серйозності своїх намірів. Тільки що надається в якості забезпечення ділянка повинна знаходиться у власності позичальника, про що необхідно надати в банк відповідні документи.

  Крім того, вирішивши оформити кредит під заставу ділянки, слід пам’ятати і про те, що на час дії кредитного договору, земельна ділянка, виступаючий забезпеченням, буде обтяжений і здійснити з ним будь-які дії, будьто продаж або розділ, можна буде виключно за згодою банківської установи. Однак це зовсім не означає, що відтепер земельну ділянку більше не належить позичальнику. Він, як і раніше є власністю кредитуемого, і всі права та обов’язки по його змісту залишаються в юрисдикції позичальника.

  Від зміни застави суть кредиту не змінюється

  Кредит під заставу ділянки на будівництво приватного будинку в даний час відноситься до затребуваним банківським послугам серед фізичних осіб. За своєю суттю це та ж іпотека, за винятком того, що замість знову придбаного житла в даному випадку забезпеченням виступає земельна ділянка, яка перебуває у власності позичальника.

  Однак у цьому випадку слід розуміти, що кредит під заставу ділянки не може бути виданий в сумі, що перевищує реальну вартість земельної ділянки. В свою чергу вартість останнього залежить від ряду факторів, зокрема від його місця розташування. Тому не виключено, що суму, доведеться шукати десь ще.

  В цілому, кредит під заставу ділянки може бути використаний не тільки для будівництва будинку, але і як нецільової споживчий кредит на будь-які цілі.