Кредит на освіту: брати чи не брати

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Банки націлені охоплювати якомога більші аудиторії клієнтів, тому постійно розширюють спектр своїх послуг. Створюючи нові програми кредитування для того чи іншого сегмента населення, кредитні менеджери враховують потреби і можливості його середньостатистичного представника. Тому такі цільові послуги часто бувають привабливими і досить вигідними.
    Пропонуємо розібратися, чи є сенс вдаватися до такої програми, як «кредит на освіту». І почнемо, мабуть, з явних переваг і вигод.

    До плюсів програми кредитування учнів можна віднести:

    • суми кредиту точно буде достатньо, так як вона дорівнює вартості навчання.
    • При цьому допускається видача великих сум, якщо навчання відбувається в престижному навчальному закладі;
    • студенти можуть отримувати доп. фінансування починаючи з 14 років (якщо є письмовий дозвіл від батьків або органів опіки);
    • рівень процентної ставки буде помірним. Якщо споживче кредитування супроводжується ставкою в середньому 17-18% річних, то позику на освітні цілі буде виданий в середньому під 15,5%, а в разі отримання субсидії від держави – 7,5%;
    • отримання кредитної допомоги можливо на будь-якій стадії навчання, причому навіть якщо студент навчається на заочному або на магістратурі.До мінусів програми кредитування учнів можна віднести:
    • кредитують організації співпрацюють не з усіма вищими навчальними закладами, а тільки з їх обмеженим списком. Якщо ж ваш навчальний заклад не включено в такий список, кредитор може відмовити в наданні послуг;
    • рівень переплати за цим кредитом може досягати 60-80%. Таким чином, остаточна ціна навчання може виявитися дорожче в рази півтора, а то й більше.Алгоритм дій для оформлення угоди:
    • Знаходьте банки, які пропонують подібну програму. Умови можуть відрізнятися (це стосується відсоткової ставки, термінів, наявності тих чи інших платежів), тому шукайте максимально відповідний варіант. Цей банк повинен мати філія в вашому місті, що кілька звужує вибір. А ось оформляти угоду за місцем реєстрації не обов’язково.
    • Збираєте пакет документів. Вам буде потрібно паспорт (якщо його у вас ще немає за віком, потрібно надати паспорт законного представника разом з його письмовою згодою), копія ліцензії та акредитації ВНЗ, договір про платні послуги освітнього закладу, його платіжний документ. Якщо в заставу надається майно клієнта, потрібно підтвердити право на володіння ним за допомогою відповідного документа.
    • Оформляєте угоду і очікуєте схвалення. Позитивне рішення можливо при відповідності вашої кандидатури вимогам кредитора. Пакет документів, перелічених вище, повинен бути поданий в повному обсязі. У вас повинен бути на руках договір про надання платних послуг з боку навчального закладу.
    • Чи отримуєте підтвердження переказу коштів в освітню організацію. Оскільки такий вид кредитування є цільовим (кошти видаються з метою проплати навчання), гроші переводяться безпосередньо на рахунок ВНЗ.

    Кредит на освіту передбачає буллітную схему погашення. Це означає, що за весь час навчання студент виплачує тільки відсотки. Нараховуються вони на всю суму боргу. А ось «тіло» кредиту погашається вже після закінчення ВНЗ.
    Перед тим як зважитися на таке велике кредитування, слід тверезо оцінити свої можливості, зважити всі «за» і «проти». Потрібно мати тверду впевненість в тому, що обраного ВНЗ і обрана професія – вибір виключно правильний і відповідний для даного студента.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг