Кредит на бізнес: види, особливості та рентабельність вкладень

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
  Бізнес-кредит береться, як правило, на розвиток бізнесу або поповнення оборотних коштів, рідше - на відкриття своєї справи. Хто може отримати кредит для бізнесу? Як індивідуальні підприємці, так і юридичні особи.

  Сьогодні банки пропонують позичальникам-бізнесменам безліч програм бізнес-кредитування, основними з яких є:

  Кредитна лінія. Видається при наданні застави. При цьому банк перераховує позичальнику грошові кошти частинами – тоді, коли клієнту потрібно вкласти їх у бізнес (купівля обладнання, товару, поповнення оборотних коштів), а відсотки нараховуються тільки на фактично використані кредитні кошти.
  Овердрафт. Видається без надання заставного майна за результатами банківського аналізу надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок позичальника. Це більш короткостроковий вид бізнес-кредиту, ніж кредитна лінія.
  Терміновий кредит. Видається при наданні застави або поручителя. Позичальник не звітує банку, на що він витратив кошти. Як правило, на позикові кошти купуються товари, різне обладнання (для офісу, виробництва і т.д.).

  Основна відмінність бізнес-кредиту від споживчого позики полягає в тому, що в першому випадку позичальник має можливість отримати більшу суму кредиту на більш гнучких умовах, ніж у другому випадку. Щоб оформити кредит для бізнесу, вам необхідно буде надати в банк заявку, презентаційну інформацію про компанію, статутні установчі документи, фінансову звітність організації, а іноді і бізнес-план.

  Зараз хоч і не найстабільніший в країні час, але якщо ви займаєтеся / плануєте зайнятися своєю справою і побоюєтеся знецінення своїх заощаджень, то краще вже вкласти наявні грошові кошти в бізнес. Однак оформляючи кредит для бізнесу, пам’ятайте про те, що мета завжди повинна виправдовувати вкладені в неї кошти. А це означає, що перш ніж брати такий вид позики, необхідно грунтовно продумати виправданість грошових вливань в бізнес в той чи інший момент часу і по можливості проконсультуватися з фінансовим експертом або потенційним інвестором. Особливо це стосується тих, хто збирається брати кредит на відкриття бізнесу!