Кредит без відсотків – правда чи брехня?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  За останній час послуги кредитування стали вельми популярним способом вирішення поточних фінансових завдань, а також можливістю зробити велику покупку зараз, не відкладаючи довгий час грошові кошти. В свою чергу висока конкуренція на цьому ринку змушує банківські організації розробляти нові програми кредитування для залучення клієнтів, які часом мають двоїстий характер. Так, наприклад, сьогодні нерідко можна зустріти пропозиції, в яких потенційним клієнтам пропонують кредит без відсотків.

  Кредит без відсотків – у чому вигода банку

  Як відомо, безкоштовний сир можна зустріти тільки в мишоловці. У зв’язку з цим абсолютно не ясно з якого це до речі, банківської організації видавати кредит без відсотків, за яким він не отримає прибутку?

  На ділі, практично будь-яка кредитнофінансова організація знайде спосіб, як утримати з позичальника плату за надані послуги. І зазвичай це здійснюється шляхом включення в кредитний договір прихованих відсотків. Зокрема, плата може стягуватися за будь-які додаткові послуги, які є обов’язковою частиною оформлення кредиту.

  Кредит без відсотків – хитрий спосіб оформлення

  Сьогодні нерідко банківські організації у співпраці з торговельними точками влаштовують спільні акції, під час яких первісна роздрібна ціна товару може бути знижена в два рази. У даній ситуації основний дохід припадає на обсяг продажів.

  В інших випадках, вартість на товара навпаки завищується, але зате покупці отримують кредит без відсотків, і фактично саме так і відбувається за одним але всі відсотки за кредит вже включені у вартість товару – а значить банк ні в чому не програє.

  Схеми, за якими здійснюється співпраця магазинів і банківських установ, можуть бути абсолютно різними. Так, банк може надавати кредит без відсотків, а торгова організація зобов’язується компенсувати відсотки за виданим банком займу. В іншому випадку, магазин може реалізувати збиткові товари, на покупку яких банк надає безвідсотковий кредит, в теж час в процентну ставку при покупці в кредит популярних товарів вже включена сума неодержаного банком відсотка. Так чи інакше, банківська установа у збитку не залишається.

  Також банк може отримувати дохід шляхом стягування з позичальника різного роду комісій за відкриття і ведення позикового рахунку, за зарахування або зняття грошових коштів і т.д.

  Іноді в ролі кредитора може виступати небанківська кредитна організація. В цьому випадку відсоток стягується не від залишку заборгованості, а початкової суми позики. І якщо на перший погляд розмір відсотка був смішним, то до кінця першого року виплати кредиту буде вже не до сміху. Так переплата по таких позиках може досягати до половини від суми самого кредиту.

  Кредит без відсотків – читаємо дрібний шрифт

  Нерідко позичальники купуються на рекламу, в якій магазин або безпосередньо банк обіцяє кредит без відсотків, але приймати подібні обіцянки за чисту монету не варто. В принципі, оформляючи будь кредит, слід уважно ознайомитися з кредитним договором, а коли мова йде про безпроцентний кредит, то уважніше слід бути подвійно.

  Нерідко, для того щоб збити потенційного позичальника з пантелику, банківські організації можуть використовувати такий прийом, як кредит без відсотків за кілька хвилин. Як правило, для оформлення такої позики вимагається паспорт і будь-який інший документ, який підтверджує особу позичальника. Природно, що за короткий проміжок часу і в суєтної обстановці у клієнта немає можливості більш детально ознайомитися з умовами кредитного договору. А значить і шанси на оформлення кредиту, який в підсумку може влетіти в копієчку, збільшуються.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг