Кредит або розстрочка. Що вибрати

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Останнім часом люди часто оформляють кредити на будь-які випадки життя – це може бути: іпотека, автокредит; кредити: на подорож, лікування, освіту і т.д. При цьому багато хто не завжди чітко розуміють відмінність між кредитом і розстрочкою.

  Банківський кредит і розстрочка в чому різниця?

  Кредит і розстрочка – це два різних поняття. Кредит – це видача грошей позичальнику в борг на певних умовах. Умови можуть бути такими – позичальник повинен повернути гроші не пізніше обумовленого терміну, і причому з відсотками за користування ними на свій розсуд.

  Банківський кредит, видається для певної мети і зазвичай вимагає забезпечення з боку позичальника. Позичальниками можуть стати як фізичні, так і юридичні особи. Відносини позичальника і банку закріплюються кредитним договором. Процентні ставки можуть бути досить високими. Сума щомісячних платежів фіксується, термін кредитування чітко обмежується за часом, при порушенні терміну беруться штрафи.

  Кредит у банку може бути споживчим (наприклад, експрескредит), також у вигляді іпотеки, автокредиту або кредиту на розвиток бізнесу. Для отримання будь-якого кредиту позичальник повинен заповнити заявку на кредит, в якій він зобов’язаний довести свою платоспроможність і вказати попередню кредитну історію. На оформлення банківського кредиту може піти багато часу і нервів, і до того ж банк не завжди дає позитивну відповідь.

  Розстрочка виглядає зовсім по іншому – це дроблення цілої суми на дрібніші частини. Розстрочка є одним з видів комерційних кредитів і включає в себе продаж товарів і послуг фізичним або юридичним особам. Товар, що купується в розстрочку, видається покупцю при внесенні першого внеску, але повноцінним власником він стає після повного розрахунку. У згоді з чинним законодавством, банки не мають право надавати послуги з видачі товарів в розстрочку. Розстрочка зазвичай видається на короткий термін, погашення боргу здійснюється рівними платежами через певні проміжки часу. Процентні ставки є, але вони набагато нижчі, ніж у банківських кредитів, а в деяких випадках відсотки зовсім відсутні. Як правило, відсотки магазин включає у вартість товару.
  Переваги та недоліки розстрочки.

  При покупці товару в розстрочку є свої переваги:

  По-перше це доступність. Щоб скористатися такою послугою, позичальникові не потрібно витрачати багато часу і сил на збори необхідних документів. Розстрочка надається практично всім бажаючим.

  По-друге, немає необхідності надавати заставне майно.

  По-третє, зручність при погашенні боргу. Гнучкий графік погашення, можливість продовжити термін погашення, низькі відсотки або їх повна відсутність – все це є привабливими сторонами розстрочки.

  Недоліком розстрочки вважається ризик для продавця, якщо позичальник виявиться недобросовісним платником. Також, якщо продовжується термін погашення, то продавцю буде невигідно вести бізнес. Для позичальника, недолік полягає в остаточній ціні товару. Весь свій ризик продавець обов’язково включить у вартість.

  Купівля квартири в розстрочку.

  Популярним способом для вирішення квартирного питання, є розстрочка. Забудовники пропонували такі програми ще під час кризи – коли багато банків перестали видавати іпотечні кредити.

  Безпроцентну розстрочку на придбання квартири, зазвичай пропонують на 6 12 місяців. Перший внесок звичайно становить 30-50%, а на невиплачений залишок, нараховують по 1,5% на місяць.

  Звичайно такі програми не можуть конкурувати з іпотекою, перш за все через термінів надання. Самий максимальний термін розстрочки 1 рік, і то за умови, що буде внесений перший внесок в розмірі 50% від вартості житла. Такі умови підходять не для всіх, тому що комусь потрібно більш тривалий термін, а початковий внесок вони можуть внести в розмірі від 15 до 30%.

  Банкіри стверджують, що все залежить від індивідуальних побажань і цілей клієнтів. Неможливо порівнювати між собою кредит і розстрочку на придбання квартири, бо у кожного з них є свої привабливі сторони, які визначаються цілями і можливостями клієнтів.

  Припустимо, при розстрочці немає виплати відсотків, але вона надається на дуже короткий термін у порівнянні з іпотекою. Платежі по розстрочці перевищують іпотечні. Для певних клієнтів іпотека підходить більше з точки зору щомісячних виплат.

  Згідно з дослідженням, 30% клієнтів користуються іпотечним кредитом, а близько 70% оплачують квартиру одноразово або використовують розстрочку. У Москві 35% угод з житлом скоюється за допомогою іпотечного кредиту і стільки ж – за допомогою розстрочки від забудовників.

  Висновок.

  Як висновок хочеться відзначити, що кредитування – це бізнес. А мета будь-якого бізнесу заробити великі гроші. Магазини в яких продається побутова техніка, є фахівцями з продажу товарів, і кредити – не їхня стихія. Магазини не має ресурсів, щоб на банківському рівні перевіряти всіх своїх потенційних клієнтів або створювати нові кредитні програми. Зважаючи на це, весь свій ризик, магазин закладає в ціну товару, тому розстрочка вважається просто дуже дорогим кредитом. Не потрібно відразу ж попадатися на словосполучення «безвідсоткова розстрочка», тому що ціна товару в цьому випадку дорожче.