Короткий курс щасливої картки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Якщо ви вважаєте, що знаєте все про безпечному поводженні з банківськими картами, незрозуміло, навіщо взагалі ви читаєте цю статтю. Якщо ж навпаки – наш лайфхак може містити відомості, які дозволять зберегти гроші на вашій карті – все, до останньої копійки.

  Почнемо з банальностей, якими нехтують практично всі картхолдеры.

  1. Ніколи і нікому не повідомляйте ПІН

  Ніколи, навіть якщо у вас немає часу добігти до банкомата, а ваш чоловік (дружина, тато, мама, дитина) якраз йдуть повз банку. ПІН не можна повідомляти ніколи і НІКОМУ, в тому числі самим близьким і перевіреним. До речі, жоден банківський працівник не має права у вас його з’ясовувати. У разі якщо цей безумовний заборона порушується, якщо касир або менеджер банку питає у вас ПІН, внутрішні інструкції Банку Росії рекомендують негайно повідомити про цей факт керівництву банку. Слідувати цим порадам – вирішувати вам.

  Якщо вам дуже важко запам’ятати ПІН-код, то ні в якому разі не можна записувати його НА КАРТЦІ. (Ви здивуєтеся тому, як часто це відбувається, особливо якщо мова йде про літніх людей).

  Корисно знати: Важко запам’ятати чотири цифри? Зашифруйте їх як-небудь, замаскувавши, наприклад, під номер телефону.

  2. Не нехтуйте підписом на зворотному боці картки

  Це істотно знижує ризик її використання без згоди власника картки.

  3. Зверніть увагу на умови зберігання

  До речі, «пластик» вельми чутливий до умов зберігання. В інтернеті є маса «викриттів» щодо того, що насправді пластикові карти не розмагнічуються.

  Корисно знати: пристрої для розмагнічування товарів в магазинах можуть призвести до нечитаемости кредитки. Якщо ви – сварщик, не тримайте при собі картку в процесі роботи. Досить імовірно, що вона швидко вийде з ладу.

  Це всі поради «механічного» характеру.

  Проте, на жаль, найчастіше картки страждають не з-за об’єктивних законів фізики, а через неправомірних дій оточуючих людей.

  З цього випливає ряд правил.

  4. Ще раз: не повідомляйте НІКОМУ ПІН

  Не повідомляйте ні ПІН, ні персональні дані. Це, насамперед, стосується електронних листів: досить часто зловмисники створюють фальшиві сайти банків і заманюють на них наївних користувачів кредитних продуктів.

  Якщо буде встановлено, що ви самі повідомили комусь ПІН, то ризик неотримання відшкодування у випадку збитку підвищиться (мовляв, самі винні).

  У разі якщо карта втрачена (загублена, викрадена), відразу ж телефонуйте в банк і чітко дотримуйтесь інструкцій банківського працівника: до моменту звернення в банк, що випустив карту, ви несете ризик, пов’язаний з несанкціонованим списанням коштів з вашого банківського рахунку.

  Корисно знати: За загальним умовам договорів з банками кошти, які списані з вашого рахунку внаслідок несанкціонованого використання вашої картки до моменту повідомлення про це кредитної організації, не відшкодовуються.

  Поради

  1) Встановіть добовий ліміт на суму операцій по банківській карті

  2) Не економте на sms-пакетах

  3) Не беріть кеш-кредити

  Ви повинні отримувати оповіщення про проведені і відхилених операціях.