Кому дають позики МФО у 2020?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Сьогодні я розповім вам, кому дають позики МФО у 2020. Нещодавно я мав розмову з співробітницею однієї досить великої мікрофінансової організації в Україні, і вона поділилася зі мною деякими принципами, за якими компанія відбирає, кому давати позики, а кому ні, а також які позичальники виглядають для них найбільш привабливими і можуть розраховувати на більш великі суми позик. Зі зрозумілих причин, не буду називати ім’я і компанію, але думаю, що ці принципи є схожими для всіх МФО, тому вирішив поділитися ними з вами у 2020.

  До речі, я вже писав про те, кому банки дають кредити, так от, вимоги до позичальників у банках та мікрофінансових організаціях мають певні відмінності. Причому, в різні сторони: кому-то буде простіше отримати кредит в банку, а комусь- позики МФО у 2020.

  Отже, є мікрофінансові організації, які надають микрозаймы – невеликі суми грошей під шалені відсотки, т. зв. “гроші до зарплати”. Деякі з них, згідно з новими законодавчими нормами, вже стали микрокредитными організаціями (МКК), але суть позик від цього не змінилася.

  Відразу кажу: Гроші в борг не рекомендує користуватися микрозаймами! Створюйте собі резерви і грамотно плануйте особисті фінанси – тоді у вас ніколи не виникне такої потреби.

  Тим не менше, мені було цікаво дізнатися, кому дають позики МФО і вам, я думаю, теж. Так от, загальний принцип такий: у кожній мікрофінансової організації існує своя шкала/таблиця/матриця позичальників, яка і визначає, чи можна давати позику, а також максимально можливу суму позики конкретній людині. Всі ці таблиці і матриці досить схожі, і можуть мати лише не дуже істотні відмінності, залежно від організації. Отже, кому дають позики МФО – ось, що мені вдалося дізнатися.

  У рекламі мікрофінансові організації найчастіше вказують максимально можливу суму позики (тобто, наприклад, “до 5 тис. гривень”, “до 7 тис. гривень” тощо). Так от, жоден чоловік, який вперше звернувся в конкретну МФО, цю максимальну суму не отримає, яким би забезпеченим і сумлінним він не був, яка б у нього не була кредитна історія в інших банках і компаніях. МФО працюють за принципом “підсаджування” людей на свої позики, тому щоб взяти максимальну суму, треба спочатку взяти декілька більш дрібних і погасити.

  Найбільш привабливими клієнтами з точки зору МФО є наступні категорії громадян:

  • Працівники державних і муніципальних структур (будь-які, аж до двірників і прибиральниць);
  • Співробітники компаній з ТОП-ового списку (у кожної МФО він свій, туди входять кілька сотень компаній, співробітники будь-якого рангу);
  • Пенсіонери (за віком, за вислугою років і навіть по інвалідності 3 групи).

  Третьою категорією МФО відрізняються від банків: там кредити пенсіонерам надають не так охоче у 2020.

  Далі, на що ще дивляться МФО. Вік позичальників, яким дають позики, зазвичай становить від 18 до 70 років. Причому, клієнти, яким від 18 до 21, мають найменші шанси на отримання позики можуть розраховувати тільки на мінімальні суми. Оптимальний вік – від 25 років і старше. Щодо підлог, мікрофінансові організації віддають дещо більшу перевагу жінкам, оскільки вважають їх більш благонадійними позичальниками. Причому найбільші суми позик можуть розраховувати жінки старше 40 років.

  Що стосується трудового стажу та тривалості працевлаштування на останньому місці роботи, то для МФО цей параметр не настільки важливий, як для банків. Так, наприклад, якщо багато банки хочуть, щоб людина працювала на останньому місці не менше 6 місяців, то для МФО буде достатньо і місяця. Крім того, як правило, не має значення, людина офіційно працевлаштований чи ні, але факт його роботи перевіряється по дзвінку роботодавцю.

  А кому МФО не дають позики? По-перше, інвалідам 1 і 2 групи, оскільки, згідно із законодавством, у них неможливо що-небудь витребувати у разі непогашення. По-друге, людям, які не мають постійного місця роботи, або які працюють зовсім недавно, менше місяця. Звичайно, деякі мікрофінансові організації готові кредитувати і таких, але там ставки за позиками ще більш позамежні.

  Також мікрозайм не можуть отримати громадяни, які не мають постійного проживання на території України, а люди, зареєстровані в іншому регіоні, можуть розраховувати на більш дрібні суми. Особливо, якщо в населеному пункті реєстрації людини не представлена ця МФО – так складніше працювати з простроченнями.

  Крім того, співробітник МФО може відмовити у наданні позики, якщо клієнт чимось здається йому неблагонадійним. Наприклад, дуже погано виглядає, перебуває в стані сп’яніння, веде себе агресивно, надто хвилюється, явно обманює чи за якимись іншими ознаками, що вказує на те, що велика ймовірність непогашення взятої позики.

  Якщо у клієнта вже є позики в конкретній мікрофінансової компанії, йому не дадуть нові, поки ті не будуть погашені. Однак, позики можна продовжувати на новий строк, повністю сплачуючи при цьому проценти за їх використання. Якщо людині потрібна велика сума мікропозик, то можна повністю погасити старий позику і взяти новий: як я вже писав вище, з кожною новою видачею сума позики МФО може бути збільшена, поки вона не досягне межі для цієї категорії клієнтів.

  Трохи про суми мікропозик. У середньому, людина, що вперше звертається за позикою МФО може розраховувати на кредит на картку в сумі половини його середньомісячних доходів. В залежності від категорії клієнта, що визначається за алгоритмами мікрофінансової організації, ця сума може коливатися в обидві сторони.

  Тепер ви приблизно знаєте, кому дають позики МФО. Якщо ви вирішите звернутися в таку організацію (нагадую, що я категорично не рекомендую цього робити), то вам там нічого не розкажуть про критерії, описаних вище, а просто попросять заповнити анкету. Не потрібно підганяти її під якісь критерії, т. к. розкритий обман (а найчастіше так і відбувається), дорога туди для вас буде закрита назавжди. Ну, взагалі, це й на краще.

  Сподіваюся, що ця інформація була вам корисна, як мінімум, для загального розвитку. Бажаю вам фінансових успіхів, хороших доходів і грамотних витрат, що ніколи не створить необхідність звернення за микрозаймами. До нових зустрічей на гроші в борг!