Кабмін індексує зарплати і пенсії, якщо відновиться економіка – Яценюк

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кабінет міністрів України розраховує провести індексацію заробітних плат і пенсій до кінця 2015 року за умови припинення війни і відновлення економіки, заявив сьогодні, 4 березня, в ході засідання уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН. "Ми будемо поетапно відновлюватися. І якщо Путін не буде зривати нам війною і ескалацією наші економічні та політичні реформи, думаю, ще в 2015 році ми проведемо індексацію грошових доходів населення. Кілька збільшимо пенсії, зарплати. Але спочатку треба заробити. І зараз ми робимо все, щоб заробити", – сказав він. Раніше міністр соціальної політики України Павло Розенко зазначав, що розмір мінімальної зарплати і пенсії виросте з 1 грудня 2015 року в середньому на 13%.

  При цьому в Пенсійному фонді відзначали, що бюджет Фонду на 2015 рік, затверджений урядом з дефіцитом 19 млрд грн, розрахований з урахуванням збільшення загальнодержавного фонду заробітних плат на 5,6% та індексації мінімальних пенсій і прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року. "Треба розуміти, що соціальна політики та пенсійна політика – це похідна. Похідна від стану економіки, від заробітних плат. Я не хотів би говорити про те, що ось колись стабілізується економіка, тоді… (ми зможемо підвищити пенсії – ред.). Ситуація в економіці дійсно непроста, практично три роки у нас падіння економіки, при цьому пенсійні виплати виплачуються в повному обсязі”, – сказав Розенко. – І ми не зупиняємося, ми не говоримо, що ось, мовляв, економіка не працює – ми нічого зробити не можемо. Ні, ми проводимо реформи. Ми чітко сказали, що наслідком реформ повинно стати збільшення пенсії, заробітних плат. Ми запланували, і в бюджеті це зафіксовано, що з 1 грудня 2015 року передбачається збільшення прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій, мінімальних зарплат в Україні на 13%". Він нагадав, що в 2014 році зростання соціальних виплат був заморожений. І тому готується зростання виплат – це вже суттєвий результат роботи соціальних служб.

  Крім того, Розенко прокоментував механізм виходу на пенсію жінок у віці 55 років. Він підкреслив, що така норма залишається в законодавстві, але вимагає, щоб досягла пенсійного віку жінка не зберігала за собою робочого місця. "Змін ніяких немає. Верховна Рада продовжила дію цієї норми (про вихід на пенсію в 55 років – ред.), ми не проти дії норми, коли жінка може і далі виходити на пенсію в 55 років. Але за умови виконання кількох умов: треба звільнитися з роботи і за кожен місяць недоробки до пенсійного віку, коли жінка могла б вийти на пенсію, знімається 0,5% пенсії", – сказав Розенко.   На поточний момент в Україні налічується понад 13 млн пенсіонерів, а середня пенсія по країні становить близько 1670 грн при позначеної законом мінімальної зарплати 1218 грн.

  Виплати пенсій в Україні проводяться регулярно з 4 по 25 число кожного місяця, при цьому щомісячний транш становить близько 20-21 млрд грн. Кабмін прийняв рішення не здійснювати з 1 грудня 2014 року соціальні виплати громадянам, які знаходяться на територіях, не контрольованих українською владою. У той же час, як відзначав Розенко, всі виплати мешканцям Донецької та Луганської областей нараховуються на особисті рахунки і будуть виплачені відразу ж, як тільки вони переїдуть на контрольовану Україною територію.   Згідно з проектом меморандуму за новою кредитною програмою між Україною і ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, МВФ прогнозує подальше зниження ділової активності в Україні в першому півріччі 2015 року, однак на тлі проведених реформ та з урахуванням залучення зовнішнього фінансування Україна зможе уповільнити темпи падіння економіки і вийти на позитивну динаміку вже в 2016 році.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг