Кабінет міністрів України схвалив законопроект про госинвестициях

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кабінет міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних інвестиційних проектів», що передбачає посилений контроль за використанням бюджетних коштів, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Згідно з повідомленням, даний законопроект передбачає визначення загального обсягу держінвестицій в Основних положеннях бюджетної політики на наступний бюджетний період. Крім того, необхідність в інвестиціях буде визначатися виключно з урахуванням ступеня готовності проекту. При цьому інвестиції протягом усього строку їх реалізації будуть враховуватися в держбюджеті. У той же час, розподіл капітальних вкладень, передбачених бюджетом, буде здійснюватися затвердженої урядом Міжвідомчої комісією.

  Також законопроект передбачає, що виділення коштів на нові інвестиційні проекти буде проводитися тільки при забезпеченні реалізації розпочатих раніше проектів або при наявності можливості достовірно розрахувати 75% загального обсягу необхідних капітальних вкладень для їх завершення. Кабінет міністрів України має намір подати в парламент закони про захист прав інвесторів і про державні інвестиції. За словами глави Мінекономрозвитку Айвараса Абромавичуса, необхідність прийняття зазначених законів зумовлена важливістю створення привабливого інвестиційного клімату та контролю за використанням державних фінансів. Зазначимо, що обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) на 1 січня 2015 року склав 45,916 млрд дол., що на 11,140 млрд дол., або на 19,5% менше показника на початок року в 57,056 млрд дол., повідомляється на сайті Державної служби статистики України.

  За інформацією Держстату, зниження обсягу інвестицій переважно обумовлено курсовою різницею, за рахунок чого акціонерний капітал знизився на 12,247 млрд дол., у той час як відплив акціонерного капіталу за рік виявився незначним і становив 1,167 млрд дол. при одночасному надходженні 2,452 млрд дол. нових інвестицій. Інвестиції надходили з 131 країни світу. Основними інвесторами України, на які припадає 83% загального обсягу інвестицій, залишалися Кіпр – 13,711 млрд дол., Німеччина – 5,721 млрд дол., Нідерланди – 5,112 млрд дол., Російська Федерація – 2,724 млрд дол., Австрія – 2,526 млрд дол., Великобританія – 2,146 млрд дол., Британські Віргінські острови – 1,998 млрд дол., Франція – 1,615 млрд дол., Швейцарія – 1,391 млрд дол. і Італія – 999,1 млн дол. Більша частина інвестицій припадає на українську промисловість – 14,817 млрд дол., або 32,3% прямих інвестицій, а також на установи фінансової та страхової діяльності – 11,537 млрд дол., або 25,1%, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 6,019 млрд дол., або 13,1%, організації по роботі з нерухомістю – 3,804 млрд дол., або 8,3%, наукові і технічні організації – 2,837 млрд дол., або 6,2%.

  Заборгованість українських підприємств за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (борговими інструментами) перед прямими іноземними інвесторами на кінець року склала 8,568 млрд дол., загальний обсяг прямих інвестицій, включаючи акціонерний капітал та боргові інструменти, – 54,484 млрд дол. Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з України в економіку країн світу на кінець року склав 6,352 млрд дол., у т. ч. в країни ЄС – 6,036 млрд дол., або 95% загального обсягу. Прямі інвестиції з України надходили в 46 країн світу, в тому числі найбільша частка припадає на Кіпр (91,6%). Вимоги українських прямих інвесторів за борговими інструментами до підприємств прямого інвестування за кордоном на кінець року склали 212 млн дол., загальний обсяг прямих інвестицій з урахуванням акціонерного капіталу і боргових інструментів – 6,564 млрд дол. Нагадаємо, що українці у 2014 році перевели в Україну з-за кордону з використанням систем переказу 3,885 млрд дол. США (в еквіваленті), повідомляється на сайті Національного банку України.

  За інформацією НБУ, усього з використанням внутрішньобанківських, внутрішньодержавних і міжнародних систем переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, громадяни країни перевели за межі України 644,6 млн дол. США (в еквіваленті). Обсяг переказів у межах України склав 50,099 млрд грн. Також повідомляється, що станом на 1 січня 2015 року на території України здійснювали діяльність 26 систем переказу коштів, створених резидентами, у тому числі 20 банківських систем переказу коштів і шість систем небанківських установ. Крім цього, на території країни функціонували 20 міжнародних систем переказу коштів, створених нерезидентами. Учасниками таких систем є банки України, небанківські фінансові установи та «Укрпошта».

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг