Іпотека на рік. Чи є вигода?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Житлові позики пропонуються банками на різні терміни, цілком може бути оформлена і іпотека на рік. Але чи вигідно це не завжди.

  Який прийнятний термін іпотеки?

  Іпотека на 20 років спричинить переплату за відсотками у розмірі вартості такого житла. При оформленні ж короткострокового кредиту на строк до 5-ти років переплата складе половину заявленої вартості. Незважаючи на це, обсяг короткострокових позик малий.

  Так, щомісячна виплата при короткострокову позику, що в рази перевищує розмір виплат при кредиті в 15-25 років, змусить багато в чому себе обмежувати. Незважаючи на необхідність облаштування нового житла, оформлення на це ще одного кредиту важко.

  Вигода від ставки короткострокового позики невелика і складає 0,5-1%. Сума першого внеску значна. Продаж закладеної по довгостроковій іпотеці квартири з метою поліпшення житлових умов проблематична. У гривневих кредитів інфляція знижує частина переплати. Знецінення гривні на 10% спричиняє зниження реальної вартості позики у двократному розмірі кожні 7 років. На 21-му році виплати за відсотками знизяться у 8 разів.

  Так вигідна короткострокова іпотека?

  Іпотека на рік доцільна при поліпшенні житлових умов і при зміні житла. У зв’язку з тим, що вартість відчужуваної квартири йде на сплату першого внеску, а решта суми погашається за рахунок кредиту, погашення боргу можливо у стислі терміни.

  Дострокове погашення кредиту – альтернатива іпотеці на один рік?

  Дострокове повернення кредиту банкам вигідний: знижуються ризики, з’являється можливість надання клієнту нових кредитів. Нерідко кредит, оформлений на 10-20 років, повністю виплачується через 5-7 років.

  Дострокове погашення не тільки скорочує термін виплати кредиту, але і зменшує розмір щомісячного платежу. Кредитний договір може передбачати строк, у який дострокове погашення кредиту заборонено. При погашенні кредиту рівними платежами з урахуванням специфіки розподілу банком сплачуваних коштів на основну суму платежу і погашення відсотків можлива переплата відсотків.

  Рекомендації:
  • короткостроковий кредит може бути вигідний, якщо ставка нижче середньоринкової більше ніж на 3 пункти;
  • якщо іпотека на рік в силу різних причин стає обтяжливою, можливі застосування реструктуризації або рефінансування.
  • в разі зниження ставок після оформлення кредиту процедура рефінансування допоможе у вирішенні цієї проблеми.

  Якщо ви збираєте оформляти іпотеку на рік, то майте на увазі, що щомісячний платіж по ній буде дуже значним. Банк не схвалить заявку, якщо на виплату буде йти більш ніж 50% від заробітку позичальника.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг