Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (9 оценок, среднее: 4,44 из 5)
Зміст статті

  Люди, яким необхідні гроші в борг, добре знають, що є альтернатива звичному банківському кредиту – це борг від приватних осіб під відсотки і під розписку. Є люди, які володіють певним капіталом, заробіток яких полягає у видачі приватних кредитів. У цій статті ми і поговоримо про те: чи варто брати в борг у приватних осіб, до яких наслідків це нерідко призводить, і на що саме в цьому випадку необхідно звернути увагу.
  Якщо вам необхідна якась грошова сума, але в банку вам її не дадуть через не хорошої кредитної історії, або з інших причин, а в кредитні організації ви самі не хочете звертатися, то в будь-якій газеті можна з легкістю знайти оголошення про грошових позиках від приватної особи. Давайте ж розглянемо, чи є у таких кредитів переваги і недоліки.

  гроші в борг

  гроші в борг

  шахрайство

  Як правило, більше половини оголошень про надання грошової позики приватними особам – це не що інше, як шахрайство. Наприклад, ви звернулися за наданими контактними даними, і вам пропонують завести пластикову карту або ж якийсь електронний гаманець, після чого поповнити їх на яку-небудь суму для активації. Потім ви повідомляєте реквізити карти або гаманця потенційному кредитору, і він просто краде гроші і зникає.

  Не рідкість така ситуація коли несумлінний кредитор вимагає від вас розписку про те що ви виплатите ту чи іншу суму з відсотками або договір застави. В результаті гроші вам так і не перераховуються, але при цьому ви залишаєтеся повинні йому. У цьому випадку на вашу адресу будуть сипатися погрози, адже всі підписані документи явно не на вашу користь.

  Де можна взяти позики у приватної особи?

  Знайти необхідну суму грошей від приватної особи можна наступними способами:
  – Зайти на спеціалізовані форуми в інтернеті;
  – Прочитати оголошення в інтернеті і ЗМІ;
  – Звернутися до заможних знайомим;
  – Дізнатися у знайомих, де вони займали гроші
  – Дати своє власне оголошення про те, що вам необхідні кошти під заставу або під відсотки.

  Умови отримання:

  Якщо людина не є шахраєм, а заробляє на тому, що дає грошові кошти в борг, то він може поставити будь-які умови. Можливо, його цікавитиме ваш заробіток, хоча б, тому що він повинен знати, як ви віддасте борг. Багато хто запитує про те, для чого вам потрібні гроші. Але деякі з позичальників вимагають всього лише оформлення договору застави або нотаріально завіреного договору позики.
  Врахуйте, що відсотки по таких позиках завжди дуже високі і нараховуються щомісяця. В середньому вартість кредиту від приватних осіб становить не менше 3-х – 6-ти відсотків на місяць. Є такі позичальники які вимагають 10 відсотків. При цьому відсотки розраховані на всю суму боргу, а не як у банківських установах на залишок заборгованості.

  А ось терміни позик невеликі – від 1-го місяця до півроку. Якщо ж ви хочете отримати кредит на рік або кілька років, то це практично не реально.
  Цікаво, – що в багатьох розвинених країнах законодавством заборонені приватні позики під відсотки. Тобто людина може зайняти потрібну суму тільки лише безкоштовно. Саме з цієї причини при оформленні нотаріального договору, в нього вписується вся сума з відсотками, а позичальник отримує лише обумовлену суму. І навіть якщо він віддасть борг через тиждень, але відсотки при цьому розраховані на кілька місяців, то за договором позики, кредитор зажадає від нього відсотки за весь період.

  Особи, які видають позики, найчастіше вимагають не розписку, а саме нотаріальне оформлення договору позики. Причому відповідальність, а отримання боргу доведеться в будь-якому випадку нести. При порушеннях кредитор звернутися до правоохоронних органів або до представників криміналітету. Причому ще не відомо, що краще.
  Якщо ви берете приватний позику, то чітко виконуйте всі прописані зобов’язання з повернення коштів. Навіть найменше порушення термінів оплати призведе до більш плачевних наслідків, ніж прострочення по кредиту в банківській установі.

  Приватні позики, що видаються під заставу нерухомості

  Врахуйте, що взяти велику суму у приватної особи без застави не вийде. Кредитори в цьому випадку видають позику під заставу нерухомості, в сумі приблизно половини її ринкової вартості. У цьому випадку не тільки полягає нотаріальний договір, а й нерідко кредитор забирає собі оригінали всіх документів на нерухомість, для підстраховки. У цьому випадку потрібно бути особливо обережним, адже досить проблематично повернути великий борг з величезними відсотками. Якщо ж ви не виконаєте свої зобов’язання, то можете втратити дах над головою. Жартувати з кредиторами, які видають грошові суми під заставу майна не варто, адже вони добре знають, як діяти при найменших простроченнях і таким чином вони відберуть у вас квартиру, набагато швидше, ніж будь-який банк. Багато хто з них дають позики з прицілом на такий результат.

  Чи варто брати такі позики?

  Напевно ви вже зрозуміли що не варто. Насамперед, це дуже дорого, і крім цього, звичайно ж, небезпечно. Якщо вам так вже необхідна певна сума грошей, то зверніться за нею в макрофінансову організацію чи до банківської установи. Але врахуйте, що споживчі кредити – це наслідок неправильного управління фінансами, і крім цього велике навантаження на ваш бюджет. Якщо ж, незважаючи на всі застереження, ви все-таки вирішили взяти позику у приватної особи, то при підписанні документації будьте гранично уважними. Незайвим буде скористатися і допомогою юриста.

  Джерело: finbox.com.ua

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг