Гроші псують людей? Як ви вважаєте? Ось мені досить часто задають це питання, і сьогодні я вирішив написати окрему невелику статтю, яка буде служити на нього відповіддю. Ознайомившись з нею, ви дізнаєтеся моя думка про те, чи псують гроші людини і чому. Акцентую увагу, що це просто моя думка, яке я постараюся добре аргументувати, ну а погоджуватися з ним чи ні – це вже справа кожного читача.
Вам буде цікаво: Де взяти гроші?
Итак, довольно часто я слышу и читаю разных людей, которые утверждают, что деньги портят человека. Причем, их утверждения не голословны – они сразу приводят примеры. Чаще всего в этих примерах фигурируют, скажем, какие-то богатые чиновники, или их дети, которые творят всевозможный беспредел, ощущая свою безнаказанность, поскольку у них есть власть, связи, и главное – деньги. Всему есть своя цена, за все можно откупиться – так считают они. И на практике, как правило, так и происходит: откупаются. Увы, наше общество, наша правоохранительная и судебная системы так устроены. Отсюда и создается впечатление, что деньги портят людей. Ведь не было бы у них денег – откупиться они не могли бы, и не беспредельничали бы так явно, больше обдумывали бы свои действия.
Другие сторонники мнения, что деньги портят человека, приводят в пример бизнесменов, “поднявшихся” с низов до определенного уровня. Вот, говорят они, пока не было у него денег – был нормальным человеком, а сейчас почувствовал, что ему все можно, и испортился. Над сотрудниками своими, к примеру, издевается, или что-нибудь в этом роде.
Вам буде цікаво: Позика грошей в Україні
І чим більше у людини грошей – тим сильніше вони його псують: так вважають багато. Я ж дозволю собі з цим не погодитися, і зараз поясню свою позицію.
Перш за все, далеко не всі приклади людей, які обзавелися грошима, негативні. Можна знайти і безліч протилежних, позитивних прикладів, коли успішні і багаті бізнесмени, припустимо, активно займаються благодійністю , цінують, поважають і заохочують своїх співробітників, а ті відповідають їм своєю лояльністю. Є такі приклади? Їх теж предостатньо.
Звідси можна зробити висновок, що не гроші псують людину, а щось ще. Що ж це таке? І відповідь тут дуже простий. Це проявляються негативні особистісні якості, то, що спочатку є всередині цих людей.
Тоді інше питання: а чому ж ці особистісні якості не виявлялися, коли у людини не було грошей? Тут теж все просто.
У всіх людей є певні якості: як хороші, так і погані. Набір якостей для кожної людини індивідуальний, і вони існують в якомусь рівновазі: хороші людина намагається демонструвати, а погані – пригнічує в собі.
Але коли з’являється певний, скажімо так, каталізатор, у людей можуть в повній мірі відкриватися ті негативні якості, які вони до цього прагнули в собі придушувати. До слова, позитивні – теж, просто мова зараз не про них. І ось одним з таких каталізаторів як раз і виступають гроші: людина відчуває більше можливостей, і тому вже менше пригнічує свої негативні особистісні якості.
Але ніяк не можна стверджувати, що гроші псують людей. Псують людей їх власні якості, а гроші просто є каталізатором, завдяки якому ці якості починають яскраво проявлятися. Причому, підкреслю, далеко не єдиним! Наприклад, таким каталізатором може послужити ще влада, заняття певної посади, та взагалі потрапляння в будь-яку ситуацію. Це лише стимул, поштовх до прояву своїх негативних якостей: якщо вони є – вони все одно рано чи пізно “спливуть” не від грошей, так від чогось іншого.
Тому не потрібно вважати, що гроші – це зло, яке псує людей: людей псують самі люди, то, що у них всередині. Я вже багато разів говорив, і знову повторюся, що гроші – це інструмент, за допомогою якого можна створити шедевр, а можна покалічити і навіть убити себе та інших людей. Візьміть для прикладу будь-який зрозумілий вам “небезпечний” інструмент, припустимо, ніж або сокиру: те ж саме, все залежить від того, як їм управляти, і що за допомогою нього робити.
Ось така вийшла статейка, і сподіваюся, що ви отримаєте з неї необхідну мораль. Якщо ж ви з чимось не згодні – завжди можете висловити свою думку в коментарях: іншим читачам це буде цікаво.