Гроші і щастя

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    щастлива людинаСьогодні хочу з вами поділитися своїми думками на таку ось досить популярну тему. Гроші і щастя: чи пов’язані ці поняття між собою, і якщо так, то як? З цього приводу існує дві протилежні позиції: одні люди вважають, що не в грошах щастя, а інші додають до цього: “а в їх кількості”, тобто вважають, що гроші приносять щастя. Хто з них правий?

    Відразу скажу, що однозначно відповісти на це запитання не можна: тут все залежить від сприйняття кожної конкретної людини. Щастя і гроші знаходяться в різній мірі залежно один від одного для різних людей: для кого-то така залежність максимальна, для когось її немає взагалі. Також Вам буде цікаво як чоловік та жінка обходяться з грошима.

    До розгляду цього питання хочу зайти здалеку і згадати історію, яка сталася зі мною років в 18. Якось поверталися ми з другом з пляжу, і до нас підійшли кореспондент і оператор місцевого телебачення з програми, у якій задавали один і той же питання випадковим перехожим. Так от, до нас вони звернулися з питанням: “Скільки грошей вам потрібно для повного щастя?”. На що мій друг відповів: “А скільки дасте?”, а я: “А коли нас покажуть?”. І, що найцікавіше, нас з такими відповідями потім довели! Але, крім наших відповідей, мені запам’яталося, що багато інші респонденти тоді називали цілком конкретні суми. Тобто, вони вважали, що щастя можна виміряти грошима.

    Зараз, через багато років, я можу вже дати більш розгорнуту відповідь на питання про те, як взаємопов’язані щастя і гроші. Щоб відповідь була більш точним, пропоную для початку визначитися, що таке щастя.

    Звичайно, на цю тему теж можна довго філософствувати, але давайте заглянемо в словники: там написано, що щастя – це стан людини, відповідне його максимальної задоволеності своїм життям і своєї ролі в ній. Фізіологічно відчуття щастя пояснюється виробленням в організмі трьох гормонів, один з яких (ендорфін) викликає короткострокове стан задоволення і ейфорії, інші (серотонін і дофамін) – більш тривалий.

    Тепер, щоб зрозуміти, чи в грошах щастя, давайте подумаємо, чи можуть гроші сприяти виробленню цих гормонів, якщо так – то як, і чи можна обійтися без грошей, щоб відчувати себе щасливим. Ось тут то і починається індивідуальність: у кожної людини стан щастя викликають різні моменти, якісь із них великою мірою залежать від грошей, а якісь- не залежать взагалі.

    Ну, наприклад… Хтось відчуває щастя від подорожей, відвідування нових міст і країн. Це залежить від грошей? Безумовно. У кого-то гормони щастя виробляються при відвідуванні яких-небудь розважальних закладів, і навіть, наприклад, казино. Такій людині отримати своє щастя без грошей взагалі ніяк не вийде.

    А для когось щастя – це провести затишний вечір в домашній атмосфері з сім’єю або прогулятися по вечірньому місту з коханою людиною. Можливо, якісь гроші для цього і потрібні, але тут витрати на щастя будуть мінімальні і несуттєві.

    Але трапляється і таке, коли близька людина, не дай Бог, серйозно захворів. І тоді здається, що найвищим щастям було б повернути йому здоров’я. Але для цього потрібне лікування або операція, які коштують величезних грошей. Думаю, всі ви бачили численні групи і пости в соцмережах, що займаються збором благодійних пожертвувань на лікування та операції – ось вам прямий взаємозв’язок щастя і грошей.

    Також є досить поширена думка, що найвищі відчуття щастя приносить придбання якихось матеріальних благ не собі, а іншим людям: як близьких, так і навіть зовсім незнайомим. Тобто, подарунки і та ж благодійність. Ось подумайте, від чого ви відчуваєте більше щастя: від того, що купили щось для себе, або, припустимо від того, що зробили подарунок близькій людині? Думаю, багато виберуть другий варіант, і я в тому числі. Тут теж виходить, що щастя залежить від грошей в якійсь мірі (дивлячись, наскільки дорогий подарунок ви робите). До речі, далеко не факт, що дорогий подарунок принесе вам і того, кому ви його даруєте, більше щастя, ніж недорогий, оскільки кожна людина сприймає це індивідуально.

    Практично все найбагатші люди світу впродовж довгих років свого життя займалися благодійністю. Наприклад, Уоррен Баффет за своє життя пожертвував за різними оцінками понад 50 млрд. доларів, а своїм дітям при цьому ніколи не давав великі суми, які дозволяли б їм не працювати. Крім того, Баффет їздить на старому авто і харчується у фаст-фудах, а виглядає він дуже щасливою людиною.

    чи Може людина бути щасливий, взагалі не маючи грошей? У рідкісних випадках – так. Є чимало людей, які живуть самітниками десь у горах, живуть групами у всякого роду экопоселениях, які повністю або більшою мірою обходяться без грошей. І вони щасливі (інакше б просто не вибирали такий спосіб життя).

    А чи можуть гроші, навпаки, приносити нещастя? Теж можуть: історія знає чимало таких прикладів. Припустимо, наявність великих грошей може стати причиною підвищеної уваги до людини з боку якихось кримінальних структур: йому можуть загрожувати, шантажувати, нарешті, його можуть просто вбити з-за грошей. Адже що є підставою для здійснення найбільшої кількості злочинів? Саме гроші. І я думаю ті, хто став жертвою злочинців, не дуже щасливі.

    Говорячи про те, чи в грошах щастя, чи можна купити щастя за гроші, окремо я хочу розглянути таку складову людського життя як любов і сімейне щастя. Є гроші основою для побудови міцної і щасливої сім’ї?

    На мій погляд – звичайно ж, ні. Основою для сімейного щастя є взаємна любов і бажання провести своє життя разом. Однак, чи може сім’я жити щасливо, не маючи грошей, перебуваючи у стані перманентної фінансової ями? Думаю, навряд чи. З іншого боку, наявність великих фінансових активів в сім’ї теж аж ніяк не гарантує довге і щасливе спільне життя. У всіх на слуху постійні гучні розлучення, при яких подружжя ніяк не можуть поділити спільно нажите стан.

    Звідси висновок: у сімейному житті щастя не в грошах, проте їх наявність у достатній з точки зору подружжя кількості є однією з важливих сторін існування сім’ї (не будучи при цьому запорукою сімейного щастя!).

    Ну і наостанок пару слів про своє бачення питання “гроші і щастя”. Особисто я не вважаю, що гроші приносять щастя конкретно мені. Я не відчуваю себе щасливим, коли у мене більше грошей, і менш щасливим, коли їх менше. Гормони щастя виробляються у мене, як правило, від якихось моментів, які не залежать від грошей, або ж вимагають зовсім незначної їх кількості.

    Гроші і щастя для різних людей мають різну залежність. Комусь гроші приносять щастя, комусь- навпаки, нещастя. Комусь для щастя потрібно багато грошей, комусь- трохи, кому-то вони взагалі не потрібні. Так що, в грошах щастя або не в грошах – для кожної людини відповідь буде індивідуальним.

    Я вам бажаю навіть заробляючи великі гроші або прагнучи до цього, ніколи не забувати про простих людських цінностях, які можуть дати набагато більше відчуття щастя, ніж будь-які гроші.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг