Гривня впала нижче 26 за долар

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Національний банк України сьогодні, 6 лютого, з 14:00 встановив курс гривні до долара на рівні 23,1306 грн/дол., що на 5,13 грн нижче попереднього мінімального значення на рівні 17,9998 грн/дол., встановленого вчора, 5 лютого, повідомляється на сайті регулятора. Реальний курс гривні на міжбанківському валютному ринку до середини торгів знизився до 26,25 гривні за долар з 25,05 гривні за долар за підсумками торгів у четвер, 5 лютого. Про це повідомили дилери комерційних банків, передає "Інтерфакс-Україна". За даними учасників ринку, реальні котирування до 12:30 на міжбанку досягли рівня 26-26,5 гривні за долар – нового історичного мінімуму.

  Попередній історичний мінімум на міжбанку був зафіксований 5 лютого, коли окремі котирування досягали рівня 25,3 гривні за долар. Реальний курс гривні на міжбанку в 2015 році знизився на 27,6% – з 19 гривні за долар. За даними Національного банку, середньозважений курс гривні на міжбанку в п’ятницю до 12:30 досяг рівня 20,9876 гривні за долар. Нагадаємо, 5 лютого Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що гривня до долара не перетне позначку 25 гривень.   Зазначимо, що міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус прогнозує зміцнення і стабілізацію курсу гривні в найближчі дні. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки, передають Українські новини. "Я думаю, що в разі отримання траншу МВФ ситуація швидко нормалізується. Єдиний курс означає, що гроші експортерів, які вони тримають за кордоном, теж будуть повертатися.

  Тому в найближчі дні я б очікував стабілізації і зміцнення гривні", – підкреслив міністр. У відповідь на запитання щодо змін у грошово-кредитній політиці НБУ Абромавічус зазначив, що з певних причин склалося два курси валют: індикативний курс Національного банку і реальний. На думку міністра, перехід Нацбанку до єдиного курсу знизить мотивацію до обігу валюти на "сірому" ринку, а також сприятиме стабілізації курсу.   У той же час, вартість авіаквитків для українських пасажирів з 6 лютого збільшилася на 30% внаслідок зміни курсу долара в системі взаєморозрахунків IATA – Billing and Settlement Plan (BSP). Як повідомили в прес-службі найбільшої авіакомпанії Міжнародні авіалінії України" (МАУ, Київ), курс гривні в системі за добу знизився на 30% – до 22,2 грн.

  Раніше портал awianews.com пояснював таку ситуацію тим, що курс системи IATA був прив’язаний до курсу міжбанку, який, у свою чергу, не міг значно відрізнятися від індикативних показників Нацбанку України; у результаті реальний курс продажу валюти відрізнявся від заявленого приблизно на 30%. Однак ціна авіаквитків прив’язана до еквіваленту в валюті і перераховується кожного дня за курсом системи IATA, що призвело до автоматичного подорожчання після відмови Нацбанку від індикативного курсу з 5 лютого.

  У МАУ підтвердили таку інформацію. Як повідомлялося, правління Національного банку України в рамках підготовки до введення режиму інфляційного таргетування вирішило припинити проведення з 5 лютого 2015 року щоденних валютних аукціонів з відмовою від індикативного курсу гривні. IATA в 1972 році створила систему взаєморозрахунків між авіакомпаніями та агентами з продажу квитків IATA Billing and Settlement Plan (BSP), яка охопила більшість авіакомпаній світу. З 2007 року всі члени IATA перейшли на використання електронних авіаквитків.

  Вам буде цікаво дізнатися про прикмети як правильно давати і брати в борг

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг