Грейс-період – головний плюс кредитної картки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Напевно, кожен з нас часом стикається з ситуацією, в якій добре б перехопити срочно грошей до зарплати. Незаплановані витрати під час відпускного відпочинку, непередбачені витрати на ремонт автомобіля, лікування зубів або святкування ювілею іноді виходять за межі постійного бюджету. І ось тут нас може виручити кредитна картка. Справа в тому, що з кредиткою ми можемо взагалі нічого не платити за користування грошима банку!

  Для цього нам потрібно дотримати лише два простих умови: оплачувати покупки та послуги карткою, тобто за безготівковим розрахунком, а також акуратно відшкодовувати витрачені гроші до закінчення пільгового періоду.
  Пільговий період кредитування – те саме перевага кредиток, що робить їх популярними у всьому світі. Скажімо, в Ощадбанку цей період досягає 55 календарних днів, протягом яких відсоткова ставка по кредиту дорівнює нулю.

  Грейс-період (від англ. grace period) – пільговий період сплати відсотків по кредиту, під час якого відсотки за користування грошовими коштами або не нараховуються взагалі, або їх величина набагато нижче базової ставки.

  Візьмемо просту ситуацію. Наприклад, мені терміново знадобилися гроші на оплату послуг медичної клініки. Можна, звичайно, виділити ці кошти з сімейного бюджету і у всьому відмовляти собі і дітям аж до зарплати. Такий варіант, чесно кажучи, навіть розглядати не хочеться.

  Розплатившись ж в клініці кредитною карткою і через три-чотири тижні поклавши гроші на відповідний рахунок, я просто сплачу борг, як якщо б позичив грошей у приятеля або когось із рідних.

  Кредитна карта, якої я плачу по безналу, фактично дозволяє мені регулярно отримувати безвідсоткові кредити на невеликий термін.

  До речі, а от якщо я зніму потрібні мені гроші в банкоматі, то ця операція вже не буде безкоштовною: з мене візьметься комісія, і нараховуватися відсотки. Справа в тому, що грейс-період не поширюється на зняття готівки. Тому вигідніше покупки оплачувати кредитною карткою, а готівка при необхідності знімати з дебетової картки.

  Як розрахувати грейс-період?

  Слід розрізняти звітний період і пільговий період. Звітний період становить 30 днів, протягом яких ми робимо покупки по кредитній карті. В кінці періоду банк формує звіт, де підводиться підсумок нашим витратам. Пільговий період для кредиток Ощадбанку включає в себе весь звітний період плюс ще 25 днів, тобто в загальній складності до 55 днів. І якщо ми в будь-який з цих днів закриємо борг, то банк не візьме з нас відсотків.

  Чим ближче до початку звітного періоду здійснена покупка, тим довше пільговий період.

  Наприклад, кредитна карта видана мені 5-го числа. Будемо вважати, що ця дата буде першим днем нового звітного періоду. Припустимо, 8 грудня я оплатив через інтернет електронні залізничні квитки на двох – це 1600 грн. Звітний період, у який буде включена ця покупка, завершиться 5 січня, а грейс-період триватиме до 25 січня, склавши в загальній складності 48 днів для цієї конкретної покупки. Таким чином, повернувши на рахунок карти витрачені гроші в будь-який день до 25 січня, я не витрачу жодної зайвої копійки і заощаджу на відсотках більше 500 грн. з розрахунку стандартних 24% річних, які мені довелося б заплатити, якби я ту ж суму знімав готівкою (не кажучи вже про комісії за видачу готівки) чи повернув би її банку після 25 січня.
  З кредиткою можна не боятися пропустити дату платежу або забути про точну суму. Ці дані банк надсилає SMS двічі за звітний період.

  Кредитні картки видаються строком на 3 роки. Мінімальна сума кредитного ліміту – 1000 грн., максимальна – 200 000 грн.19581