Фонд гарантування вкладів продовжив на місяць тимчасові адміністрації в банках VAB CityCommerce

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на місяць продовжив дію тимчасових адміністрацій у ПАТ “Всесвітній акціонерний банк” (VAB Банк) та ПАТ “Міський комерційний банк” (CityCommerce Bank). Про це йдеться в повідомленні прес-служби ФГВФО. Тимчасова адміністрація в обох банках продовжено до 20 березня 2015 р. включно. Уповноваженою особою ФОНДУ на тимчасову адміністрацію у VAB Банк в даний момент є Славкіна Марина, CityCommerce – Олена Чернявська. Нагадаємо, тимчасова адміністрація в банках VAB CityCommerce була введена в листопаді 2014 р. Так, 20 листопада Нацбанк прийняв постанову № 732 “Про віднесення ПАТ “Міський комерційний банк” до категорії неплатоспроможних”, у зв’язку з чим ввів тимчасову адміністрацію і призначив уповноважену особу.

    “У квітні 2014 року Національний банк України провів тематичну інспекційну перевірку банку у зв’язку з погіршенням показників його фінансового стану, а також тим, що Національний банк України почали надходити скарги щодо невиконання банком своїх зобов’язань перед клієнтами. За результатами цієї перевірки були встановлені випадки не виконання в строк вимог клієнтів і порушення банківського законодавства”, – йдеться в повідомленні. У травні 2014 р. регулятор відніс CityCommerce Bank до категорії проблемних і встановив у ньому особливий режим контролю за його діяльністю.

    Також 20 листопада 2014 року Нацбанк прийняв постанову № 733 “Про віднесення ПАТ “Всесвітній акціонерний банк” до категорії неплатоспроможних”. Повідомляється, що з квітня цього року НБУ за результатами банківського нагляду за діяльністю VAB Банк неодноразово вказував керівництву банку і його власникам на наявність потенційних ризиків його діяльності, а в жовтні 2014 р. прийняв рішення про присвоєння VAB Банку до категорії проблемних. За результатами роботи з керівництвом і власниками VAB щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану НБУ вважав недостатніми пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку для підтримання його платоспроможності, відзначають в прес-службі.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг