Фонд гарантування вкладів готує клієнтам проблемних банків спрощення

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) тестує нове програмне забезпечення, завдяки якому вкладники неплатоспроможних банків зможуть забирати свої вклади в будь-якому банку. Про це повідомили в прес-службі фонду. Імовірно цей продукт буде запущений вже в другому півріччі 2015 року. Сьогодні, щоб забрати свій депозит, неплатоспроможного клієнту установи доводиться звертатися в той банк, з яким домовиться ФГВФО. Зокрема, такі виплати виробляли ПриватБанк, Альфа-Банк, Фідобанк та інші. Такі виплати проводив навіть банк «Київська Русь», який пізніше був визнаний неплатоспроможним. ФГВФО не може розрахуватися з вкладниками неплатоспроможних банків без того, щоб самому не влізти в борги. Фонд вже виплатив за депозитами цих банків близько 19 млрд грн і повинен виплатити ще 35 млрд грн. У 2014 році Нацбанк відкрив ФГВФО кредитну лінію майже на 10 млрд грн, і ще 20 млрд грн в організації розраховують отримати від Мінфіну.

  У 2014 році фонд набрав ще 20 млрд грн боргів. Днями Кабмін схвалив випуск облігацій внутрішньої державної позики на 20 млрд грн для кредитування ФГВФО в обмін на векселі фонду. Міністерство фінансів України випустить облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 20 млрд грн для надання кредиту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в обмін на його векселя. Відповідну постанову №156 від 4 квітня Кабінет міністрів ухвалив 4 квітня і оприлюднив у понеділок, 6 квітня. Згідно йому, облігації випускаються на строк до 20 років з відсотковою ставкою до 12% річних, і такі ж параметри мають векселя ФГВФО, проте оплата відсотків за векселями здійснюється одночасно з оплатою векселя. Програма розширеного фінансування EFF України з МВФ допускає направлення на капіталізацію банків і фінансування Фонду гарантування вкладів у 2015 році 139 млрд грн шляхом випуску держоблігацій, з яких Нацбанк може викупити в цьому році облігації на 55 млрд грн. Держбюджет України на 2015 рік поки передбачає фінансування ФГВФО у розмірі 20 млрд грн, однак при необхідності воно може бути збільшено. В минулому році випуск ОВДП для Фонду гарантування вкладів склав 10,1 млрд грн. Акумульовані ФГВФО кошти в березні 2015 року зменшилися на 1,8% – до 16,1 млрд грн, а з початку року – на 4,6%. Учасниками Фонду на 1 квітня є 147 банків.

  У 2015 році ФГВФО вже залучив кошти Національного банку України на суму 9,95 млрд грн під 14% річних.   Нагадаємо, що за словами директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, виплати вкладникам найбільших неплатоспроможних банків «Газпром» і «Дельта Банк», в яких працює тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, можуть початися в другій половині квітня. «Я сподіваюся, що в другій половині квітня. Інвентаризація вкладів вже майже завершена – є ознаки маніпуляцій з базами за вкладами – дроблення, подвоєння. Ми намагаємося розібратися», – сказав Ворушилін, відповідаючи на питання про терміни початку виплати вкладникам найбільших неплатоспроможних банків «Газпром» і «Дельта Банк». За його словами, частина виплат за «Дельта Банку» буде заблокована. «Точної суми поки немає, але тимчасовий адміністратор банку повідомив, що понад 1 млрд грн вкладів – з ознаками дроблення. А ми такі вклади не визнаємо і не виплачуємо», – додав керівник фонду.   Зазначимо, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за перші 4 дні виплатив вкладникам ліквідованих Віейбі Банку (VAB Банк) та Міського комерційного банку (CityCommerce Bank, обидва – Київ) відповідно 1,3 млрд грн і 363 млн грн. Як йдеться в повідомленні Фонду, гарантовану суму відшкодування до 200 тис. грн отримали 16,7 тис. вкладників VAB Банку та 3,9 тис. вкладників CityCommerce Bank. ФГВФО уточнює, що всього в загальний реєстр вкладників VAB Банку включено 95 тис. осіб, яким підлягає виплатити 3,1 млрд грн, CityCommerce Bank – відповідно 13 тис. осіб з 636 млн грн. Термін виплат гарантованої суми відшкодування за спрощеною процедурою вкладникам цих банків – до 12 травня. Як повідомлялося, тимчасову адміністрацію в Міській комерційної банк VAB Банк НБУ ввів з 21 листопада 2014 року по 20 лютого 2015 року, а потім продовжив термін її роботи до 20 березня, після чого було прийнято рішення про ліквідацію банків. Фонд зазначає, що в період дії тимчасової адміністрації вкладники VAB Банку вже отримали 3,7 млрд грн, а CityCommerce Bank – 1,3 млрд грн.

  VAB Банк працював на фінансовому ринку України з 1992 року. Найбільшим акціонером є Олег Бахматюк (86,778%), який поклав відповідальність на погіршення ситуації в банку на Національний банк України. Міський комерційний банк був заснований в 2006 році. На 1 жовтня 2014 року його єдиним акціонером було ТОВ "Глобал фінансіал менеджмент груп". У листопаді 2014 року Міський комерційний банк заявив про зміну власника: 100% акцій керуючої компанії GFM Group, основним активом якої є банк, були продані новим неназваним інвесторам, однак це не виправило ситуацію. За даними НБУ, до початку жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів займав 16-е місце (23,973 млрд грн), а Міський комерційний банк – 41-е місце (3,917 млрд грн) серед 166 діючих у країні банків. Через квартал активи VAB Банк впали до 11,426 млрд грн, а CityCommerce Bank – до 0,127 млрд грн.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг