Довідка про закриття кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Погасили кредит – вимагайте у банку довідку про закриття кредиту

  ЯК ЗАПЛАТИТИ ПО КРЕДИТУ?

  У мене був кредит в одному з проблемних банків. Я його погашав за графіком, останній платіж припав якраз на “розпал” проблем – навесні минулого року. Розрахувався – і забув. Але влітку зі мною зв’язалася колекторська контора і заявила, що у мене в цьому банку не закритий кредит… на кілька тисяч доларів, і вже три місяці прострочення. В банку мені показали кредитний договір, який я ніколи не укладав! Тим не менш, там були мої паспортні дані, код, прописка тощо Я почав переконувати, що мій борг давно закритий, вони ж вимагали показати документ, що засвідчує це. Але нічого, крім платіжки, у мене немає. Мені вже рік погрожують судом, описом майна та ін. Що робити?

  С. Загорський, Київ

  Без папірця ти – боржник

  – Проблема в тому, що, розрахувавшись за своїм кредитом, клієнт не вимагав у працівників банку довідку про повне погашення, – вважає фінансовий експерт Консультаційного агентства “Твій банкір” Людмила Шевельова. – Однак людина не зобов’язаний знати, що це необхідно, – довідку повинні видавати працівники банку за власною ініціативою. На практиці ж таке буває рідко. Багато кредити закриваються неграмотно. Це стало благодатним ґрунтом для банківських шахраїв – розквіт їх “бізнесу” припав якраз на розпал кризи. На вашому кредиті офіційно не поставлена крапка? Значить, ви фігуруєте в базах як “чинний” позичальник. Кілька нехитрих маніпуляцій – і ваш кредит “виростає” в інший, куди більш солідний. До цього він висів на когось зі співробітників банку або на підставних осіб, за участю яких бралися беззаставні позики з початковою метою їх не повертати (докладніше про махінації в банках “Аіф” розповідав у своєму розслідуванні кілька місяців тому). Втім, “липовий” кредит легко вивести на чисту воду. Швидше за все, він оформлений новим кредитним договором – а інакше як мотивувати поява в ньому інших сум? Адже ви не ставили в новому договорі свої підписи? Проводиться експертиза – і всі претензії до вас знімаються. Що стосується вашого реального кредиту, за яким ви розплатилися, – на підставі квитанцій вимагайте, нарешті, довідку про закриття за підписом начальника відділення або кредитного департаменту і зберігайте її у себе.

  До речі, від себе додамо: отримати згаданий документ, розрахувавшись за кредитом, на практиці буває дуже непросто. Банківські службовці, здається, роблять все, щоб його не видавати: посилаються на відсутність форми довідки, непрацюючу програму в комп’ютері, самого начальника та ін. Автору цих рядків на “вибивання” довідки довелося витратити більше двох тижнів. Цікаво, звідки тоді в українців візьметься стимул погашати позики достроково та повністю, якщо самі банківські структури не поспішають ставити на кредитах точку?

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг