Дострокове погашення розстрочки – як все правильно зробити?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Купівля товарів в розстрочку (розстрочка чи кредиит) завжди приваблює покупців. Акція «купи зараз, а плати частинами, при цьому, не переплачуючи відсотків» штовхає людей на придбання товарів, покупка яких відкладалася. Поки одні розуміють, що в принципі халяви бути не може, особливо в магазинах і банках, інші сліпо вірять в акції. У розстрочки є свої переваги і недоліки. Головний недолік полягає в тому, що, щоб розстрочка вийшла, потрібно дотримуватися ряду обмежень і умов.

  Невелике відхилення і розстрочка перетворюється в кредит з жорсткими умовами. Самі торгові організації майже ніколи не надають розстрочку. Для цього вони укладають угоду з банками. При розстрочці взаєморозрахунки відбуваються без участі клієнта. Банк дає гроші, магазин платить банку комісію, а клієнт отримує товар за його вартості на чеку.

  Що таке розстрочка?

  Це можливість купити товар, оплачуючи його вартість рівними частинами протягом певного часу. При цьому нічого понад вартість оплачувати не потрібно. Наприклад, варто товар 12 000 грн. При розстрочці на 3 місяці покупець повинен платити по 4 000 на місяць. Для нього це дуже зручно, оскільки можна придбати бажану річ, не переплачуючи.

  Розстрочка у Comfy
  Розстрочка у Comfy

  Чим вигідна або невигідна розстрочка для магазину?

  Для організації торгівлі вигода очевидна: при можливості покупки в розстрочку покупець готовий купити більше товарів і дорожче, ніж, якби він це робив за готівку. За рахунок цього збільшується товарообіг і прібиль.Здесь є і ризики, що покупець, взявши товар, що не буде за нього платити, тому магазини не роблять розстрочку самостійно, а залучають для цього банки.

  Банк, виходячи з платоспроможності і кредитної історії клієнта, приймає рішення, видавати розстрочку чи ні. Далі всі ризики невиплати він також бере на себе.
  Що з усього цього має банк, адже він працює теж не просто так? Банк отримує клієнта, видає йому «в борг» гроші і намагається розжитися на штрафах, пені, відсотках. Виплата банківської розстрочки пов’язана зі строгими обмеженнями. Невелике відхилення від графіка виплат загрожує великими штрафами, нарахуваннями відсотків за кожен день прострочення на залишок боргу та ін.

  Що таке дострокове погашення розстрочки?

  Це повна виплата вартості товару до терміну закінчення розстрочки. Якщо у випадку з кредитом клієнт може заощаджувати на відсотках, то у випадку з розстрочкою ніякої економії не передбачається, оскільки відсотків тут немає. Погашаючи розстрочку достроково, клієнт просто позбавляється від боргу і наступні місяці нічого платити не потрібно.

  З іншого боку, замість погашення розстрочки, можна покласти зайву суму на накопичувальний рахунок, отримувати з неї щомісяця відсотки і поступово погашати борг. Якщо взяти карту Халва від Совкомбанк, то по ній можна взяти товар в розстрочку і погашати його рівними платежами. При цьому на залишок власних грошей може становити до 7,5% за умови, що клієнт здійснює в місяць більше 4х операцій на суму від 10 000 грн., Не має прострочень за чинною розстрочення.

  Як погашати розстрочку по карті Універсальна від ПриватБанку?

  Якщо робити покупки по карці Універсальна від ПриватБанку просто і зрозуміло, то оплата боргу має свої специфічні особливості. На відміну від стандартних кредитних карт, погашення карти Універсальна відбувається двома способами:

  Автоматичне списання платежу. Це автоматичний платіж, який буде списуватися без безпосередньої участі власника картки в зазначену дату. З одного боку, це зручно, оскільки не потрібно запам’ятовувати дати всіх платежів, але з іншого боку тут є підступ. Всі гроші, яких надходять на карту до дати списання числяться, як власні. Усі наступні покупки відбуваються за рахунок них. Якщо в дату списання власних грошей не вистачить для списання Автоплатеж, то сума спишеться з Комісією 4%, що прирівняне до 36% річних на залишок боргу. Наприклад, якщо його було придбано на 10000 гривень, а через кілька днів була ця сума внесена (при цьому покупок більше не було), то сума спишеться в рахунок погашення і все буде в порядку.

  Важливо пам’ятати, що неправильне погашення розстрочки може обійтися дуже дорого. Банк карає просрочніка великими штрафами і відсотками

  Дострокове погашення розстрочки.

  Дізнатися суму для повного погашення можна в Приват24. Тут відображаються всі розстрочки, які були оформлені в банку. Крім особистого кабінету, суму боргу можна дізнатися в терміналі Приватбанку, ввівши пін-код карти і вибравши в меню відповідний пункт.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг