Дострокове погашення кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Головний принцип, яким користується будь-який банк, що видає вам кредит – гроші повинні робити гроші. А це означає, що чим довше ви тримаєте у себе позикову грошову суму від банку, тим більше прибутку він з вас отримає. Отже, будь фінансова установа, так чи інакше, зацікавлене в тому, щоб позичальник користувався його грошима як можна довше.
  Узаконення дострокового погашення кредиту

  Звичайно, в будь-якій розвиненій країні існує така процедура як дострокове погашення кредиту перед банком (особливо це популярно в секторі кредитів студентам). Однак, в Україні відсоток фінансово грамотного населення дуже низький, та й до того ж далеко не кожен потенційний клієнт банку спромагається витратити 5 хвилин часу на те, щоб прочитати кредитний договір. Цим і до недавнього часу активно користувалися різні банки, які шляхом різних завуальованих обіцянок робили так, що в кінцевому підсумку людина брала кредит на довгі роки без права достроково його погасити.

  Природно, подібна ситуація викликала велике обурення з боку населення. В результаті великого скупчення скарг від неуважних позичальників, держава вирішила узаконити процедуру дострокового процедуру погашення кредиту. В результаті був виданий закон п.8 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів». На підставі цього закону, сьогодні кожен клієнт банку, який скористався послугами кредитування, отримав гарантовану можливість достроково погасити свій кредит без будь-яких штрафів, комісій, пені і т.д.

  Звичайно, навіть сьогодні зустрічаються деякі фінансові установи, які, нібито випадково забувають прибрати дану строчку з договору. Однак, навіть якщо ви підписали такий договір і через неуважність випустите з уваги цей аспект – можете сміливо звертатися до суду, який визнає ваше угоду з банком недійсним.
  Де підступ?

  Не можна не відзначити той факт, що банки в будь-якому випадку примудряються знайти вигідний для себе вихід з будь ситуації, що склалася.

  Ось приклад однієї з таких банківських вивертів, на яку не слід потрапляти довірливому клієнтові. У кредитному договорі деяких банків ви можете зустріти запис приблизно такого змісту: при достроковому погашенні заборгованості за кредитами, позичальник, який виплатив більше 2-4 щомісячних платежів, зобов’язана додатково сплатити комісію за … (тут придумується який-небудь привід) в розмірі …% (ну а тут все залежить від банку.)

  Але і в цьому випадку держава може забезпечити вам надійний захист, правда вже руками Національного Банку України, а саме керуючись його законом від 10.05.2007, N 168, розділ 3. На підставі цього закону, НБУ зобов’язує будь-який банк, при складанні кредитного договору, детально розписувати ваші витрати, а також чітко прописувати підсумкову суму переплати.

  І все ж, щоб не потрапити в неприємну для себе ситуацію при підписанні кредитної угоди, уважно читайте договір, звертаючи увагу на всі тонкощі і деталі. Бажаємо вам успіхів!

  Оформити кредити Мікропозик онлайн на карту Замовити кредитну карту

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг