Дострокове погашення кредиту в Альфа-Банку: умови та порядок погашення

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  У разі термінової потреби в грошових коштах кожна людина може звернутися в Альфа-Банк, де йому запропонують визначену програму кредитування на індивідуальних умовах. Це дозволить використовувати отримані кошти вже зараз, а сплатити їх протягом певного терміну. Ми також вже розповідали про кредити готівкою в Українських банках.

  Після процедури оформлення кредиту при позитивному рішенні банку, підписується договір у двосторонньому порядку. Клієнт може отримати гроші:

  • готівкою в касі банку,
  • на пластикову карту,
  • на поточний рахунок.

  Отриманий кредит необхідно оплачувати платежами, зазначеними у договорі кожен місяць протягом усього періоду.

  Навіщо достроково погашати кредит?

  Багато хто вважає, що достроково погашати кредит не потрібно. Хоча насправді це не так.
  Дострокове погашення насамперед дозволяє зменшити переплату по вашому кредиту. Все просто — чим більше ви достроково погашаєте, тим менше ваш борг банку.

  Від суми боргу банку залежать відсотки і щомісячний платіж. Схема така — чим більше сума досрочки — тим менше ваш борг перед банком, а отже і менше підсумкова переплата. Тобто ви менше віддасте грошей банку. А так толку від грошей не буде, якщо вільні кошти ви будете зберігати десь під подушкою.

  У певних випадках при швидкому погашенні понад чергового платежу зменшується щомісячний платіж за кредитом. Це сприяє меншим щомісячним витрат по вашому кредиту та поліпшення фінансового та психологічного стану.
  Ви менше платите — у вас більше грошей — ви менше переживаєте, що потрібно платити банку і вам не вистачить на життя.

  Види дострокового погашення в Альфа-Банку

  Бувають випадки, коли з’являється можливість погасити кредит достроково. Дострокове погашення в А буває двох видів:

   • Повне дострокове погашення , коли вноситься відразу вся сума з урахуванням перерахованих процентів за фактичний строк користування кредитними коштами. Воно здійснюється на підставі заяви від клієнта з проханням погасити кредит раніше зазначеного в договорі терміну. В Альфа-Банку немає комісії або штрафних санкцій за дострокове погашення, яке можливе на будь-якому етапі кредитного періоду.
   • Часткове дострокове погашення, коли вноситься частина суми, що йде на погашення частини основного боргу. При частковому достроковому погашенні клієнт складає заяву з проханням здійснити часткове погашення основного боргу. Альфа-Банк пропонує на вільний вибір клієнта два види часткового дострокового погашення:
    a) зменшення розміру щомісячного платежу з збереженням початкового терміну кредиту,
    б) зменшення терміну кредиту із збереженням колишнього щомісячного платежу.

  Особливості повного дострокового погашення в Альфа-Банку

  Для проведення дострокового погашення вам потрібно взяти паспорт та знати номер договору. З цими даними потрібно звернутися в будь-яке відділення Альфа-Банку і написати заяву.
  Є такі особливості:

    1. Необхідно повідомити банк шляхом письмової заяви у відділенні за добу до запланованої дати повного погашення.
    2. Повне погашення може здійснитися в будь-який день після дати оформлення заяви на дострокове погашення.
    3. Якщо зазначену у заяві дату грошових коштів не буде на рахунку, або вони будуть не в повному необхідному розмірі, то погашення не відбудеться. Заява автоматично буде анульовано, а погашення відбудеться в звичайному порядку згідно з графіком.
    4.  Суму для повного погашення необхідно уточнювати у фахівців банку, покладатися тільки на графік не можна.

  У разі повного дострокового погашення рекомендуємо також упевнитися, що воно пройде і кредит буде правильно закритий.

  Особливості часткового дострокового погашення.

    1. Необхідно звернутися до відділення банку та оформити заяву на часткове дострокове погашення із зазначенням варіанти погашення не менш, ніж за 1 робочий день до дати планового погашення. Слід знати, що зазвичай досрочка здійснюється в дату заяви, якщо воно було подане до 18-00 поточного дня. Інакше зазвичай йде досрочка на наступний день. Це все буде відображено в заяві
    2. Сума для часткового дострокового погашення повинна бути не менше суми, зазначеної в кредитному договорі (пункт про мінімальну суму для часткового дострокового погашення.
    3.  Часткове дострокове погашення можливо здійснити планову дату оплати кредиту, а по деяким видам кредиту на будь-яку дату.

  Важливо розуміти, що коли ви вносите суму часткового дострокового погашення не на дату чергового платежу, то частина суми досрочки йде на оплату відсотків, нарахованих за поточний період. Сума, що залишилася, йде на зменшення основного боргу, тобто на дострокове погашення. Спеціаліст банку відобразить зазначені суми у заяві про дострокове погашення

  Важливо пам’ятати, що за будь види дострокового погашення необхідно переконається у фахівців банку, що по кредиту відсутня заборгованість, інакше дострокового погашення не відбудеться, оскільки внесені кошти підуть в першу чергу на погашення заборгованості.

  Способи погашення кредиту в Альфа-Банку:

    • в касі банку при наявності паспорта,
    • в банкоматах банку з використанням спеціальної картки, яку видають при видачі кредиту,
    • через систему дистанційного обслуговування,
    • через різні термінали оплати з введенням необхідних реквізитів рахунку,
    • через поштові відділення шляхом заповнення бланків поштових,
    • через будь-який інший банк з використанням реквізитів рахунку.

  Як правильно достроково погашати?

  Тут можна дати таку пораду.

    • Якщо у вас невелика зарплата та її вагому частину займає кредитний платіж — погашайте із зменшенням ежемес. платежу. Менше ануїтетний платіж — більше зарплати у вас залишається більше грошей буде на життя. Цей варіант дуже підходить для іпотечних позичальників
    • Якщо у вас хороша зарплата — зменшуйте термін кредиту. Менший термін кредиту — швидше ви його заплатите і забудете.
    • Не чекайте і не збираєте гроші. Чим раніше ви закриєте кредит — тим краще і дешевше для вас.