Дострокове погашення кредиту – економія або переплата?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    У наш час складно залишитися без фінансової підтримки – численні банківські і небанківські організації пропонують досить вигідні кредитні програми для населення. Але якщо в банках процес оформлення кредиту супроводжується складними формальностями, то в мікрофінансових організаціях можна отримати гроші за лічені хвилини без надання пакету документів або заставного майна. До того ж МФО часто пропонують клієнтам всякі акційні знижки, що дозволяє легше справлятися з поверненням боргу.
    Багато позичальники вишукують можливості для дострокового погашення кредиту, оскільки вважають, що це допоможе їм знизити розмір переплати. Але іноді умови кредитного договору складені таким чином, що будь-який достроковий платіж призводить навіть до збільшення загальної суми боргу. Тому позичальникові потрібно знати, в яких випадках не варто поспішати з поверненням кредитних коштів, а в яких таке рішення дійсно допоможе заощадити.

    Коли краще повертати банківський кредит

    Банки є фінансовими установами, які підкоряються вимогам Нацбанку України. Вся їх діяльність суворо регламентується різними нормативними актами, а недотримання деяких положень може призвести до негативних наслідків, зокрема, до закриття банку.
    Видаючи кредити населенню, банки розраховують отримати прибуток в певний момент часу, а дострокове погашення порушує ці плани. Тепер кредитору потрібно знову шукати клієнта, який візьме цю суму в кредит. Адже в таких установах гроші не лежать без діла, а обов’язково пускаються в оборот, що і є неодмінною умовою для отримання прибутку.


    Саме тому банки включають до кредитних договорів пункти, що передбачають штрафи за дострокове внесення грошових коштів. Особливо це стосується довгострокових позик типу іпотеки або автокредиту. Але іноді подібні обмеження передбачаються і для звичайних споживчих кредитів. Так що, перш ніж зважитися на такий крок, слід перечитати кредитний договір, щоб розрахувати розмір неустойки.

    Особливості повернення мікропозик

    Діяльність мікрофінансових організацій практично ніяк не регламентується українським законодавством, тому вони мають більше самостійності у виборі умов кредитування. Вони можуть проводити акції, спрямовані на зниження ставки, видавати безпроцентні кредити, можуть нескінченно продовжувати термін дії кредитного договору або дозволяти клієнту погашати борг достроково.


    Безумовно, кредитору вигідно, щоб клієнти користувалися функцією пролонгації. Це приносить набагато більше прибутку, ніж своєчасне повернення коштів. Але при достроковому погашенні мікропозик кредитор нічого не втрачає. У нього немає фінансового плану, за який він повинен звітувати перед Нацбанком. А для клієнта таке рішення дуже вигідно, адже він може заощадити на перерахунку відсотків, які нараховуються тільки за фактичне використання позики.
    Проте при оформленні мікрокредиту є сенс уточнити, чи допускається дострокове повернення боргу. Цілком реально потрапити на компанію, де за такі дії клієнта передбачені комісійні нарахування …

    Повернення боргу іншим кредиторам


    Позичити гроші також можна у приватних осіб або в ломбарді. У ломбарді, як і в МФО, процентна ставка нараховується за кожен день використання кредитних коштів, і при достроковій оплаті позики клієнт нічим не ризикує. А ось при кредитуванні у приватних осіб це питання необхідно прояснити ще до підписання договору, щоб в разі чого не платити за дострокове погашення боргу штрафні відсотки.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг