Дострокове погашення кредиту, або як не переплатити?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кожен позичальник має право часткового або повного погашення кредиту достроково, тобто до моменту закінчення кредитного періоду. Це відображено у відповідних законодавчих актах України. Але так як метою видачі кредиту банком є ​​перш за все дохід, причому в заздалегідь прорахованому розмірі, що кредитують компанії не зацікавлені в завчасних платежах. Адже такі фінансові відносини в підсумку призводять до втрати очікуваних відсотків і додатковим клопотам. Вільні активи з моменту попереднього повернення перестають «працювати», кредитору необхідно залучати нових позичальників …

  Правила повернення позикових коштів до закінчення терміну

  Перш ніж взяти кредит, припускаючи для себе можливість дострокового погашення боргу, варто вникнути в суть цього привілею. Перше, що необхідно зробити – це відповідально підійти до вибору кредитора. Переважно вибирати фінансові структури, які мають:

  • стаж роботи;
  • значну базу клієнтів;
  • можливість запропонувати повний пакет послуг (що підтверджує стабільність і престиж організації).

  Ознайомившись з відгуками клієнтів банків або інших кредиторів, зробіть ще дещо: запам’ятайте кілька простих і корисних порад.

  Сповістіть фінансову установу про свій намір

  Щоб скористатися законним правом на дострокове погашення кредиту, ви повинні за 30 календарних днів до цього повідомити про наміри банку. Не забудьте уточнити у співробітника, що займається оформленням документації на вашу займу, який спосіб зв’язку для вирішення подібних питань приоритетнее. Цей нюанс бажано обговорити до моменту укладення договору.

  Часткове або повне повернення коштів?

  Взявши кредит в будь-якому банку країни, ви маєте право достроково вносити платежі як в повному обсязі, так і частково. Банк не може встановлювати на нього заборона. Це актуально не тільки для споживчих кредитів, а й іпотечних. Але перед тим, як це зробити, потрібно розуміти такі моменти.

  • Клієнтам, які здійснюють часткові дострокові виплати, банк пропонує 2 варіанти розвитку подій: скорочення терміну за договором або зменшення суми ануїтетних платежів (оскільки скоротилася загальна сума заборгованості). Перейшовши до обговорення цього питання, попросіть кредитного менеджера надати вам актуальний графік платежів.
  • Повне погашення кредиту дає вам право на дострокове закриття договору. Дата цієї події повинна бути відображена в довідці, виданої банком.

  Перерахунок відсотків і штрафні комісії

  Найбільш зручно дострокове погашення кредиту саме в прийдешній день виплат, встановлений графіком. Зверніть увагу, що кредитор:

  • може позбавити вас від сплати відсотків за невикористаний період;
  • не може відмовити в достроковому погашенні;
  • однак може нараховувати штрафні комісії (!) за перерахунок графіка і за сам факт дострокового закриття договору.

  Здійснюючи повне погашення, важливо дотримуватися всіх формальностей. Попросіть співробітника вказати точну суму до внесення. Банк не закриє кредитний договір, навіть якщо клієнт по свою неуважність недоплат всього 1 гривню. Після внесення коштів проконтролюйте поточний статус угоди, попросіть довідку про її закриття.


  Будьте фінансово грамотні, це ще нікому не зашкодило.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг