Дострокове погашення в ІдеаБанку. Умови та порядок погашення

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Розплатитися з кредитом ІдеаБанка раніше терміну можна через дострокове погашення. Погашати борг можна частково або повністю на будь-якому етапі виплати також, як і у АльфаБанку. Схема стандартного дострокового погашення ІдеаБанка визначається кредитним договором. У ньому передбачається, що позичальник буде погашати основний борг та відсотки у встановлені дати. Повернення боргу клієнтом раніше терміну спотворює потенційний дохід банку і зменшує його, однак, законодавство про споживчих позик свідчить, що позичальник має повне право достроково виплатити борг, повідомивши про це кредитора в установлений строк.

  Як достроково виплатити кредит ІдеаБанка?

  ІдеаБанк не застосовує штрафів, комісій або інших санкцій до позичальника, вирішив достроково розплатитися зі своїм кредитом готівкою. Виконати зобов’язання достроково банк дозволяє прямо з першого платежу, не встановлюючи мораторіїв за термінами та внесеним сумами. Так, за кредитом «На все про все» ІдеаБанк дозволяє достроково погасити борг без письмового повідомлення – позичальник має лише поповнити кредитний рахунок потрібну суму, і вона спишеться автоматично дату платежу за графіком. Це правило прописано і в індивідуальних умовах. За кредитом «Для своїх» або «Індивідуальний» банк вимагає написання особистої заяви від імені клієнта з проханням про повному або частковому достроковому погашенні. При розміщенні грошей без заяви банк не буде списувати суму, відмінну від розміру щомісячного платежу. За заявою списання здійснюється в будь-який обраний позичальником день (навіть якщо він не співпадає з датою планового платежу).

  Процес дострокової оплати кредиту в ІдеаБанку

  Подача заяви у відділенні з зазначенням параметрів: сума, тип погашення і дата списання. За кредитом «На все про все» достатньо внести суму на рахунок, і вона спишеться в планову дату платежу. Кредит автоматично закриється, якщо грошей вистачить на повне погашення. При наявності часткової суми вона також спишеться в рахунок часткового погашення. Якщо потрібно, щоб на рахунку залишалася сума для кількох платежів (списувався тільки щомісячний встановлений платіж), то клієнту потрібно написати заяву про заборону списання суми, відмінною від розміру платежу.
  Внесення грошей на рахунок.
  Отримання довідки про відсутність заборгованості або нового графіка платежів з зменшеним терміном.

  Оплата за новим графіком

  Розрахунок суми для дострокового погашення проводиться у відділенні банку або за телефоном гарячої лінії. Розрахувати суму також можна вручну за своїм графіком або за допомогою кредитного калькулятора ІдеаБанка, який можна знайти у нас на сайті.

  Важливо пам’ятати, що отримані значення мають лише ознайомлювальний характер, а розрахунок буде орієнтовним. Для розрахунку точної суми краще звернутися в банк.

  Тип дострокового погашення в ІдеаБанку

  Платежі за кредитом у ІдеаБанку є ануїтетними. Це дозволяє зручно розподіляти свій бюджет. У першій половині терміну клієнт погашає більшу частину відсотків, тому дострокове погашення (повне або часткове) тут буде мати набагато більший ефект економії, ніж у другій половині терміну дії кредитного договору.

  Дострокове погашення в ІдеаБанку може бути:
  Повним. В даному випадку борг повністю погашається, і кредит закривається.
  Частковим. За рахунок часткового погашення позичальник може зменшувати тільки кредитний термін, а платіж буде залишатися незмінним. За рахунок зменшення терміну економічний ефект (економія на відсотках) виходить більше, ніж за рахунок зменшення розміру платежу.

  Коли відбувається дострокове погашення кредиту в ІдеаБанку?

  Повністю погасити отриманні гроші в борг у ІдеаБанку можна в будь-який момент без штрафів або комісій. Для цього потрібно підписати заяву або просто розмістити потрібну суму на рахунку (в залежності від виду кредиту). За заявою повне списання може відбуватися у будь-який визначений клієнтом день, навіть якщо він не співпадає з датою стандартного платежу. Якщо умови дострокового погашення не передбачають написання попередньої заяви, то внесена сума спишеться на дату такого платежу, і кредит закриється. Якщо заява складена, але потрібної суми не виявиться на рахунок, то це розпорядження клієнта не буде виконано. Після повного погашення можна замовити довідку про відсутність заборгованості закриття кредитного рахунку.

  При частковому погашенні можна зменшувати лише термін. Це досить вигідно для тих, хто хоче заощадити на відсотках, але буде незручним для тих, кому платіж став складний для оплати. Після часткового погашення можна написати заяву у відділенні банку для отримання нового графіка платежів.