Дострокове погашення в Альфа-Банку. Порядок та умови

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  dosrochno-pogasit-kredit-v-alfabankeДля позичальника відмінним способом заощадити на відсотках є дострокове погашення кредиту. Хоча для банку це не дуже вигідно, і раніше для цього навіть вводилися мораторій, то зараз кредитори зобов’язані підкорятися прийнятим змінам у законодавстві. Завдяки цьому позичальники мають право погашати борги достроково в будь-який час, коли це буде потрібно. За дострокове внесення грошей банки не мають права нараховувати штрафи, вводити комісії або мораторій на термін. Не є у цьому виключенням і Альфа-Банк.

  Його клієнти також мають можливість достроково погасити кредит повністю або частково в будь-який момент. При цьому банк вимагає виконання деяких умов,  що стосуються термінів заповнення заяви і внесення грошей на рахунок, що цілком можливо і реально.

  Як погасити кредит достроково в Альфа-Банку?

  Щоб провести дострокове погашення кредиту потрібно:

  • Прийти у відділення банку і заявити про бажання погасити кредит достроково.
  • Співробітник банку сформує заяву на дострокове погашення із зазначенням суми, виду погашення і дати.
  • Вивчити уважно заяву і підписати його. Другий примірник залишити собі (або копію з оригіналу з посвідченням співробітника банку).
  • Внести гроші на свій кредитний рахунок.
  • Взяти новий графік погашення або довідку про повне погашення боргу (залежно від того, гасилася частину кредиту або повністю).

  Скласти заяву на ДП можна і по гарячій лінії банку, забезпечивши потім зазначену суму в дату наступного платежу. Якщо суми буде недостатньо, то дострокове погашення кредиту не відбудеться. Якщо суми вистачає, але розпорядження про дострокове погашення, зроблене по телефону, не було виконано, то довести зроблений дзвінок буде досить складно і довго, хоча і всі дзвінки записуються. Тому надійніше написати заяву в офісі і взяти собі копію (або другий примірник).

  Вам буде цікаво: Гроші в борг під розписку да під відсотки

  Писати заяву не обов’язково, якщо  у клієнта є тільки один кредит. Відповідно до умов типового кредитного договору, банк має право списати з рахунку суму, якої не вистачає для повного дострокового погашення в день чергового платежу за власною ініціативою без попередньої згоди клієнта.

  Якщо у клієнта кілька діючих договорів, включаючи карти, то дострокове погашення проводиться лише за заявою. Таким чином, достроково погасити кредит в Альфа-Банку можна, лише звернувшись у відділення  банку (або по гарячій лінії) для розрахунку необхідної суми і забезпечивши її на своєму рахунку до дати чергового платежу.

  Тип дострокового погашення в Альфа-Банку.

  Як і в інших банках, Альфа-Банк практикує дострокове погашення повне або часткове. Повне погашення проводиться на дату чергового платежу при наявності потрібної суми на рахунку. Після списання грошей можна взяти довідку про відсутність боргу. Умови для повного дострокового погашення:

  • Погашення проводиться на будь-якому терміні дії кредитного договору.
  • Заява складається не менш, ніж за 10 днів до дати планового платежу.
  • Сума вноситься на рахунок також не менш, ніж за 10 днів до списання.

  Часткове погашення проводиться з умовою того, що:

  • Складено заяву із зазначенням суми списання.
  • Клієнт повідомлений про те, що на цьому ж рахунку обліковуються і всі інші діючі кредитні договори. Якщо дата платежу за ним настане раніше, ніж за договором, за яким планується зробити дострокове погашення, то гроші з рахунку підуть на списання щомісячних платежів за них. В даному випадку грошей для дострокового погашення може не вистачити, і воно не буде виконано.
  • Якщо сума для ЧДП буде зарахована на рахунок не пізніше, ніж за 10 днів до дати списання, то заява на ЧДП також може бути не виконано.
  • Після ЧДП варто звернутися в банк і взяти новий графік погашення.
  • Якщо було прийнято рішення відмовитися від ЧДП, то не менш, ніж за 5 робочих днів, потрібно написати заяву у вільній формі про відмову.

  Вам буде ще цікавіше: Стаття про швидкий кредит

  При частковому погашенні в Альфа-Банку можна лише зменшувати суму щомісячного платежу. Після списання суми клієнт отримує новий графік з зменшеними платежами. У банку немає комісії за дострокове погашення або мораторіїв за термінами. Суму для погашення можна дізнатися на гарячій лінії банку або у фахівців у відділенні.

  Що якщо дострокове погашення не пройшло?

  Якщо дострокове погашення кредиту не пройшло, то варто з’ясувати причини:

  • Суми на рахунку могло не вистачити для дострокового погашення, і банк не став виконувати заяву клієнта, а просто списав черговий платіж.
  • Технічний збій. Заява могла бути зареєстрована, але не виконано з причини технічного збою. Це вже вина банку, тому клієнт може сміливо вимагати виконання його заяви, а якщо банк «тягне» – з цим справу, то можна звертатися до суду для захисту своїх прав.