Допомога в отриманні кредиту з відкритими простроченнями і чорним списком

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Зміст статті

  Сучасний ринок кредитів пропонує великий вибір різних програм і умов. Проте, все частіше клієнти стикаються з проблемою отримання позикових грошей. Якщо люди, що мають гарну роботу, зарплату і майно у власності, отримують відмови у банках навіть на невеликі суми, то що ж робити тоді тим, чий дохід невеликий так ще і неофіційний? А якщо ще й кредитна історія зіпсована так, що клієнт внесений у чорний список, то виходить, і сподіватися не на що?

  Щоб розібратися в тонкощах подачі хорошого пакету документів на кредит і отримати схвалення  з більшою часткою ймовірності, можна звернутися до людей, які займаються наданням допомоги в отриманні кредиту з відкритими простроченнями і чорним списком. Не варто забувати, що і у цьому сегменті кредитного консалтингу працюють непорядні люди, так звані, шахраї, які не тільки не зможуть надати реальну допомогу, але і створять ще більше проблем. Розглянемо ці моменти детальніше.

  Допомога в отриманні кредиту від брокера.

  Поняття «брокер» з’явилося порівняно недавно. Брокерами можуть бути організації, окремі ріелтори, приватні особи, які працюють на законній основі. У перелік послуг брокера входять:

  • Надання допомоги у виборі найбільш підходящого варіант кредиту. У банків часто змінюються умови кредитування при зміні того чи іншого параметра, наприклад, терміну, суми, наявності початкового внеску або застави. Кваліфіковані брокери володіють усіма навички розрахунку за кредитами одразу в кількох банках. Це допомагає заощадити час на походи в відділенні та очікування в чергах.
  • Консультація щодо правильного заповнення кредитної заявки. Найчастіше рішення банку залежить від якості зазначення особистих даних, адже прийоми оцінки кожної банківської установи. Брокер оцінює можливості кожного позичальника і допомагає вказати дані так, щоб рішення банку було позитивним.
  • Пояснення нюансів оформлення кредиту. Брокер зобов’язаний дати розрахунок всіх витрат з боку клієнта і роз’яснити кожен пункт, зазначений у кредитному договорі. Це дозволить виключити по-максимуму всі пастки, встановлені банком і провести операцію з вигідними умовами. В ідеалі, кваліфікований брокер супроводжує весь процес оформлення кредиту: від подачі документів до виплати.
  • Економія грошей клієнта. Завдяки консультації брокера, можна отримати інформацію про кредитування в різних установах і при цьому навіть їх не відвідувати. На підставі отриманої інформації можна вибрати найбільш оптимальні умови (наприклад, більш низькі відсотки і вигідні умови дострокового погашення). Це дозволяє заощадити час і кошти клієнта. Але не варто забувати, що послуги брокера також потрібно буде оплатити.
  • Допомогою рефінансування позики. Умови кредитування часто змінюються, тому банки іноді влаштовують «акції за кредитами» за зниженими ставками. Якщо ставка за чинним кредиту виявляється вище, то є можливість перекредитуватися або провести рефінансування угоди. Брокер допомагає підготувати весь пакет документів і вирішити це питання, за окрему плату, зрозуміло.
  • Допомогою в пошуку лояльного кредитора. Іноді ситуація складається так, що людині відмовляють всі банки поспіль. Причин для відмов може багато, включаючи діюча заборгованість, постійні прострочення, маленький дохід, відсутність офіційного місця роботи, зіпсована кредитна історія, наявність утриманців та ін. Брокер може підказати кредитні установи, які працюють з таким клієнтам і схвалюють позики.

  За свою допомогу брокер бере певну плату. Зазвичай вона встановлюється у визначеному вираженні (наприклад, від 1500 грн. і вище) або у відсотках від суми кредиту(1-5%). Якщо сума гонорару, запитувана брокером більше 7-10%, то велика ймовірність, що це звичайні шахраї.
  Зазвичай брокери працюють у великих містах: Київ, Дніпро, Харьків і т.д.

  Як відрізнити хорошого брокера від шахрая?

  «Білий» або хороший брокер ніколи не буде гарантувати 100% отримання потрібної суми. Вони також не вимагають гроші за первинну консультацію – всі розрахунки відбуваються після завершення кредитної операції.

  Брокерські фірми, що працюють на законних підставах, мають відповідні сертифікати і ліцензії, а також входять у національну асоціацію брокерів України. Зараз в Україні налічується близько 150 таких організацій.

  Всі інші особи, які називають себе брокерами, є або просто консультантами, що дають інформацію про кредитні пропозиції за певну плату, або шахраї. Якщо у  першому випадку нічого протизаконного немає, адже людина добровільно бажає отримати основну інформацію за окрему плату, то в другому випадку можна реально позбутися грошей або застави (якщо «нібито брокер» просить надати заставу для гарантованого отримання кредиту). Якщо ситуація настільки погана (немає офіційної роботи або дані, занесені в чорні списки), то варто звернутися до кваліфікованих фахівців, які допоможуть у вирішенні цієї проблеми.

  Допомога в отриманні кредиту від співробітника банку.

  Всі банківські працівники, що займаються видачею кредитів, зацікавлені в тому, щоб видати, як можна більше грошей, адже від цього залежить їхня зарплата. Однак, для них також важливо, щоб видані кредити оплачувалися вчасно, оскільки оцінюється якість їх роботи. Тому банківські спеціалісти можуть надати допомогу в отриманні кредиту з відкритими простроченнями і чорним списком. Це стосується тих закладів, де заявки на кредит розглядають кредитним комітетом (на зборах співробітників). Якщо заявка обробляється автоматично скорингової програмою, сильного впливу банківський працівник на цю процедуру зробити не зможе, адже всі дані програма підтягує автоматично.

  Допомогою фахівця банку може полягати в наступному:

  • Консультація по оптимальному заповнення анкети на кредит.
  • Захист клієнта на кредитному комітеті. Від того, як впевнено кредитний інспектор представляє свого клієнта перед комітетом, багато в чому залежить і рішення про видачу.
  • Пропозиція найбільш вигідних варіантів кредитування. В основному, співробітники банку будуть радити ті продукти, які вигідні для них самих (на підставі своєї зарплатної мотивації), але якщо питання стоїть про видачу необхідної (наприклад, для виконання плану), то співробітник запропонує все, що має в його арсеналі.
  • Допомога у правильному надання документів. Крім стандартного пакета документів, який входить паспорт, довідки про доходи та офіційному місці роботи, співробітник банку може запропонувати надати закордонний паспорт, наявні візи на виїзд за кордон, довідки про рахунки в інших банках (поточні рахунки, карти, депозити) та ін)

  Варто відзначити, що співробітники банку ніколи не просять додаткову оплату за свої труди. Якщо прозвучала фраза про винагороду, то, можливо, що співробітник просто недобросовісно. Він може взяти гроші, пообіцяти схвалення, але потім відмовити, посилаючись на якісь причини.

  Допомога в отриманні кредиту від приватного особи.

  Зараз усі дошки оголошень, сайти, форуми рясніють пропозиціями про допомогу у наданні кредитів з гарантією 100%. Якщо звернутися за таким оголошенням, то найчастіше на зустріч прийде один чоловік, який запропонує свою «допомогу» для того, щоб схвалили кредит. У більшості випадків цими особами є шахраї, охочі дістати тільки свою винагороду і прірву.

  Як було сказано вище, всі спеціалізовані брокери повинні працювати на законних підставах. Приватна особа, яка пропонує послуги допомогою  в отриманні кредиту з відкритими простроченнями і чорним списком, зазвичай виявляється простим консультантом, який зможе дати певну інформацію для підвищення шансів схвалення заявки. В принципі, нічого поганого  в цьому немає, але якщо розмова заходить на тему надання застави, передоплати та оформлення на це угоди або розписки, то варто насторожитися і припинити спілкування. Як не сильно потрібні гроші, все-таки не варто кидатися на подібні пастки, в яких можна втратити і все що залишилося майно та грошові кошти.

  Які прийоми допомоги може надати приватна особа?:

  • Консультація по кредитним продуктам. Це найпростіше — висвітлити діючі банківські пропозиції.
  • Запропонувати вказати в анкеті на кредит спотворені або явно помилкові відомості. Цей момент вже є порушення закону. За такі дії можна остаточно і назавжди потрапити в міжбанківські чорні списки.
  • Запропонувати підробити документи. Наприклад, переписати трудову книжку або скласти довідку про доходи із зазначенням високого доходу. Це вже кримінальна порушення щодо підробки документів. Робити все це, навіть якщо гроші потрібні терміново, не радимо зв’язуватися з цим.

  Що таке відкриті прострочення?

  Відкриті прострочення являють собою порушення за термінами оплати діючого кредиту. Іншими словами, позичальник сплачує борг пізніше вказаного в договорі строку. Таке може статися з таких причин: забудькуватості, втрати джерела доходу, хвороби та ін. Якщо прострочення уникнути не вдалося, то варто зробити все, щоб якось її згладити. Для цього можна:

  Повідомити банк про ситуацію і попросити дати відстрочку платежу (це буває рідко, але, все ж, варто спробувати).
  Рефінансувати борг. Це значно поширена практика, коли клієнту полегшують кредитне навантаження, наприклад, подовжують термін.

  Вам буде цікаво:

  Хто такий поручитель по кредиту?

  Альтернатива кредиту

  Всі дані про простроченнях передають в БКІ, звідки дані запитують банки для прийняття рішення по заявках клієнтів. Деякі банківські установи належать до простроченням не так суворо і можуть схвалити кредит, але на більш жорстких умовах. А ось провідні банки, такі як Ощадбанк, ВТБ 24, Альфа-Банк та ін, відносяться до просрочникам строго і відмовляють в нових позиках майже в 100% випадків.

  Як отримати кредит з відкритими простроченнями?

  Спробувати оформити нову позику під заставу майна або автомобіля. Банки набагато лояльніше ставляться до клієнтів, які хоч якось можуть забезпечити повернення позики, тому можуть закрити очі на прострочення.
  Покращити свою кредитну історію шляхом оформлення дрібних позик або, наприклад, розстрочок на техніку.
  Тут хотілося б звернути увагу на сервіс позик Moneyveo. Тут є режим виправлення вашої КІ за 2-3 невеликих позики.

  Що таке чорний список банку?

  Чорний список являє собою список клієнтів банку, яким завжди буде відмовлено в кредитуванні в цьому закладі. Якщо дані про чорні списки будуть передані в БКІ, то клієнту буде відмовлено і у всіх інших банках автоматично. На практиці отримати позику людині з чорного списку абсолютно неможливо. Якщо скорингова система знаходить дані клієнт в стоп-листах, то далі заявка не буде розглядатися і вийде рішення про відмову. Єдиний варіант — отримання кредиту на іншого людини, якого немає в чорному списку. Прибрати людину з чорного списку банку практично неможливо.

  Здавалося б, варіантів виходу з цієї ситуації немає. Однак, можна спробувати спробувати наступний спосіб: оформити заявку в банк, який бере дані клієнта з БКІ, з яким не співпрацює банк, в якому клієнт занесений у чорний список. Всього в Росії працює чотири банку зберігання кредитних історія. Обслуговування в них платне, тому банки не співпрацюють одночасно з усіма. Можна з’ясувати, з яким БКІ працює банк, в якому людина перебуває в НС, та звернутися до то банківська установа, яка з ним не працює.  Ймовірність схвалення в цьому випадку зростає в багато разів.

  Варто відзначити, що ступінь ефективної допомоги в отриманні кредиту з відкритими простроченнями і чорним списком від брокерів, приватних осіб або банківських працівників практично нульова, тому не варто спокушатися на запевнення на «100%-ое отримання позики», перебуваючи в НС.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг