Допомога в отриманні кредиту від співробітників банку без передоплати

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Оголошення з красномовними заголовками, що обіцяють допомогти в отриманні кредиту можна зустріти не тільки в інтернеті і на автобусних зупинках, але і в газетах. Як правило, подібні заклики залишають кредитні брокери, але останнім часом все більшу популярність набирають послуги банківських працівників, які за певну плату обіцяють допомогти в отриманні кредиту.

  Безперечною зручністю цього методу є той факт, що обіцяні гроші претендент може отримати вже в той же день. Більш того, в більшості випадків, крім паспорта, не потрібно приносити додаткових документів, а гарантії дають 100 відсотків.

  Однак за все в цьому житті доводиться платити, а позичальникам, які отримували допомогу від банківського працівника, доведеться платити вдвічі. Вартість послуг залежить від типу, суми кредиту та кількості людей, зацікавлених у тому, щоб ви отримали позитивне рішення щодо своєї заявки. Чим більше людей в ланцюжку (менеджери, інспектори, працівники служби безпеки тощо), тим вище буде вартість схвалення. Середні розцінки на допомогу в отриманні кредиту від співробітників банку без передоплати складають 10-20% від тіла позики, чим менша сума, тим відсоток відкату буде нижче.

  Як співробітник банку може допомогти в отриманні кредиту? На яких посадах це можливо?

  Тут все залежить від багатьох факторів: типу кредиту, конкретного банку, суми і т. д.

  Якщо ви хочете оформити експрес-кредит на невелику суму, що видається по одному паспорту протягом 15-30 хвилин, то рішення буде приймати скоринг-програма, тобто комп’ютер. Звичайно, вплинути на результат можна, особливо якщо у потенційного претендента більш або менш нормальна кредитна історія. Наприклад, кредитний менеджер може допомогти в отриманні кредиту, вказавши завідомо неправдиву інформацію в анкеті (престижну посаду, тривалий термін на місці роботи, зарплату, яка відповідає середньому показнику по регіону).

  Хитрощів тут багато і обдурити скокринг можна, якщо знати як. При цьому навіть необов’язково мухлювати. Наприклад, якщо потенційний клієнт працює охоронцем, у графі посаду можна прописати «Адміністратор з безпеки», а вантажника можна зробити «старшим координатором служби вантажоперевезень». Правда, однієї гарної посадою тут не обійтися, потрібно вказувати інформацію згідно з певними правилами. До того ж, у банківського фахівця, який знає свою справу в будь-якому випадку вже має скластися своя думка на цей рахунок, свої уявлення про те, що краще написати в анкеті. Запам’ятайте — безпосередньо(сказати що можна видати кредит) вплинути на скорингову програму банківський працівник не може( — програма знаходиться в далеко на сервері і доступ до неї закритий. Деякі кредити схвалюються тільки на кредитному комітеті, де обов’язково наявність декількох осіб. Ймовірність отримання великого кредиту для людини з поганою кредитною історією в даному випадку нульова.

  Як співробітник банку допоможе отримати кредит

  Помимо іншого важливу роль відіграє оцінка менеджера, зазначена у заявці. Справа в тому, що в будь-анкети на кредит є пункт, в якому безпосередньо менеджер повинен поставити оцінку позичальника на підставі його поведінки, зовнішнього вигляду, відповідей на запитання і т. д. Звичайно, думка менеджера не є основним моментом для винесення рішення, за винятком тих випадків, коли банкір ставить негативну оцінку. При такому розкладі буде 100% відмову, хоч клієнт тричі «золотий».

  Якщо оформляється споживчий кредит на більш або менш велику суму, то рішення приймається кредитним інспектором чи групою осіб протягом 1-3 робочих днів. Однак поважаючий себе кредитний інспектор ні за що не піде на фальсифікацію без змови зі службою безпеки. Оскільки він приймає рішення про видачу або відмову, грунтуючись на показаннях саме сб, які і перевіряють претендента «на вошивість». Якщо з’ясується, що безпечники представили негативний звіт на клієнта, а інспектор все одно схвалив заявку, то останньому явно не поздоровиться.

  В цьому випадку краще всього попросити допомогу в отриманні кредиту через безпечника(ів) банку. Саме вони перевіряють зайнятість потенційного позичальника, дзвонять за вказаними номерами для звірки інформації і т. д. загалом, виконують основну фільтруючу функцію. На думку багатьох експертів і аналітиків, саме безпечники найчастіше вступають у змову з позичальником для отримання «відкату».

  Як може допомогти працівник служби безпеки в отриманні кредиту?

  Варіантів багато, але всіх секретів не розкриє ніхто, нам залишається лише здогадуватися або покладатися на інформацію від самих позичальників. Наприклад, відправляючи запит в БКІ на конкретного позичальника, безопаснік може ввести в полях з прізвищем та ім’ям одну з букв на латині. Візуально Дорохов на російській розкладці клавіатури і Дорохов з латинськими літерами «o» — це одна і та ж прізвище, але на ділі не все так просто. З допомогою однієї заміненої літери, Дорохов з поганою кредитною історією може перетворитися в Дорохова без КИ. Останній варіант — звичайно теж не ідеал, але все краще, ніж зіпсована кредитна історія.

  Також співробітники служби безпеки можуть надати кредитному інспектору, який буде приймати остаточне рішення завідомо неправдивий звіт на клієнта, зазначивши позитивні характеристики з місця роботи, закривши очі на підроблені документи і т. д. А інспектор навряд чи відмовить, отримавши схвалення від сб, адже за схвалені заявки вони отримують гроші від банку у вигляді надбавки, премії.

  Але всі ці прийоми пройдуть у невеликих приватних банках, де весь процес виконується в одному місті чи навіть офісі. Наприклад, при подачі заявки на кредит в Ощадбанку, банківський працівник, що приймає рішення може знаходитися зовсім в іншому місті. Ясна річ, в таких випадках домовитися навряд чи вдасться.

  Зовсім інша історія буде в банках, де рішення про видачу або відмову приймається безпосередньо самим кредитним менеджером, який приймає анкету. Наприклад, в «Альфа-Банку» і «Ідеа-Банку», рішення приймає менеджер, до якого звернеться потенційний претендент. Саме він при необхідності і обдзвонює родичів/знайомих клієнта, яких той вказав в анкеті. При цьому все відбувається в присутності позичальника на місці. Допомога в отриманні кредиту через співробітника цих банків отримати найпростіше.

  Що стосується законних способів допомоги в отриманні кредиту, то вони не так великі і витончений. Наприклад, кредитний менеджер може на оцінці доходів і витрат клієнта порадити вказати конкретну суму чи строк, при якому шанси на схвалення істотно підвищаться. Особливо це стосується експрес-кредитів з скорингової перевіркою.

  Чи можуть працівники впливати на скорінг?

  Якщо відповідати на конкретно поставлене питання, то ні, не можуть співробітники впливати на скоринг. Тобто, вони не можуть налаштувати його на 100% схвалення. Однак можуть посприяти прийняттю позитивного рішення, шляхом вписання в анкету певних даних, конкретних цифр.

  Скоринг — дуже складна програма, яка приймає рішення не тільки на основі представлених здобувачем даних, але і на супутніх факторах, аналізуючи при цьому різні бази даних, на перший погляд абсолютно не відповідають суті (звірка за середнім рівнем зарплат в регіоні надання, аналіз статистичних даних і т. д.) У різних банків свої скоринг-програми, а відповідно і алгоритми. Загального плану «що вписати в анкету для 100% схвалення скорингом» немає.

  Чому не слід вносити передоплату?

  Це очевидно, тому що після отримання передоплати, здобувача можуть послати за тридев’ять земель або, наприклад, може вийти так, що кредит не схвалять у підсумку, а передоплата вже внесена. Звичайно, назад гроші ніхто не віддасть і подавати в поліцію або скаржитися куди-небудь буде абсолютно безглуздо, адже і ви в цьому ділі будете замішані.

  Варто звинувачувати банківських працівників, які вступають у змову з потенційними претендентами для надання їм допомоги в отриманні кредиту? Напевно, немає. У цьому винні самі банки. Адже ідеологія: «схвалив кредит – отримай премію» була впроваджена в уми співробітників саме кредитними організаціями. У таких умовах дуже легко переступити грань між «премією» і «відкатом».

  Висновок

  Портрет «ідеального» позичальника на ринку банківського кредитування вже давно склався – висока зарплата, хороша посада, наявність диплома про вищу освіту, нерухомість, позитивна кредитна історія і т. д. А це означає, що яким би не був жорстким фільтр, здобувача завжди можна «підретушувати» настільки, що він без особливих зусиль отримає заповітний кредит на потрібну суму. Допомога в отриманні кредиту від співробітників банку без передоплати — це хороший варіант для тих, кому гроші потрібні максимально швидко і хто готовий за це заплатити. Але майте на увазі, що внесення завідомо невірних даних співробітником є шахрайством. У разі виявлення цього факту вас можуть попросити повернути кредит відразу ж після встановлення факту шахрайства.

  Важливо розуміти, що не варто вносити передоплату. Вимога передоплати — 100% шахрайство. Потрібно домовлятися безпосередньо з людиною і платити за фактом.