Держрада анексованого Криму націоналізував “Укртелеком” Ахметова

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Держрада анексованого Криму націоналізував майно кримського філіалу компанії "Батьківщина", яка з вівторка відключила республіку від послуг стаціонарного зв’язку. Про це пише "Прайм". Як повідомляється, питання було внесено на голосування депутатів самопроголошеним головою Криму Сергієм Аксьоновим. У своєму виступі він зазначив, що підприємство не перерегистрировалось за законодавством Російської Федерації, а розрахунки велися в гривнях. Крім того, він послався на вчорашнє відключення зв’язку з Криму і в зв’язку з цим запропонував націоналізувати "Батьківщина". Присутні в залі "депутати" підтримали дану пропозицію.

  Повернення у власність республіки стратегічного майна кримського підприємства, приватизованого у часи України, одноголосно підтримали 65 депутатів. "Рухоме і нерухоме майно Кримської філії ПАТ "Батьківщина", розташованого на території анексованої Республіки Крим, в складі необоротних (в тому числі нематеріальних) і оборотних активів, які перебувають на його балансовому і позабалансовому обліку за станом на 17 березня 2014 року, включити в перелік майна, який обліковується як власність Республіки Крим", – йдеться в постанові, прийнятій на сесії кримського парламенту. Крім того, у власність республіки повернуто кримське майно дочірньої компанії "Укртелекому" ТОВ "ТриМоб", яка надавала послуги стільникового зв’язку. На території півострова функціонували дві філії "Укртелекому": один з центром у Севастополі, друга – у Сімферополі.

  Кримське відділення "Укртелекому" обслуговувало понад 80% кримських абонентів фіксованого телефонного зв’язку, а також надавало послуги швидкісного інтернету і мобільного оператора "Тримоб", на підставі угоди з яким кримські абоненти "МТС Україна" отримували змогу здійснювати дзвінки за українськими тарифами. В кінці вересня "Батьківщина" припинив надавати послуги зв’язку в Севастополі. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.     Зазначимо, 10 лютого в СКМ повідомили, що офіс "Укртелекому" у Криму захоплено озброєними людьми. Про це у своєму Facebook повідомила директор з комунікацій СКМ Наталя Ємченко. "Вночі захоплений офіс Укртелекому в Криму, в Сімферополі. Захоплений фізично, захоплений озброєними людьми. Обидва магістральних кабелю, які з’єднували півострів з материком, фізично відключені. Відключено в Криму, тими, хто захопив. Це точно", – написала Ємченко. Вона підкреслила, що "Батьківщина" на даний момент не контролює своє кримське відділення.

  В "Укртелеком" повідомили, що не мають технічної можливості для надання послуг зв’язку в Криму. Крім того, у "Укртелеком" заявили, що їх співробітникам був заблокований доступ у всі офісні та технологічні приміщення кримської філії. "На всіх ключових об’єктах підприємства виставлена озброєна охорона, представники якої заявляють про запровадження підприємством "Крымтелеком" тимчасового адміністративного управління кримською філією ПАТ "Батьківщина", – відзначили в компанії. Раніше ПАТ "Батьківщина", який належить структурам українського бізнесмена Ріната Ахметова, повністю відключив зв’язок в Криму. Про це повідомляє "Крыминформ" з посиланням на джерела в міністерстві внутрішньої політики, інформації та зв’язку Криму. За даними відомства, сьогодні о 1 годині ночі були відключені фіксований телефонний зв’язок і інтернет, перестав працювати належить "Укртелекому" мобільний оператор "Тримоб". Після того, як було зафіксовано відключення зв’язку, міністерство внутрішньої політики, інформації та зв’язку Криму звернулося в диспетчерську службу філії "Укртелекому" з вимогою роз’яснити ситуацію, що склалася. "У відповідь диспетчерська служба підтвердила повне від’єднання Криму від зв’язку. При цьому причини відключення озвучені не були. Попередньо ніякої інформації про відключення ні кримська філія "Укртелекому", ні профільне міністерство не отримували", – повідомили в міністерстві. "В 3 години ночі, після того, як ми не отримали жодних роз’яснень і не було зроблено ніяких дій з боку українського оператора зв’язку по відновленню роботи інфраструктури зв’язку Республіки Крим, з метою недопущення виникнення критичної ситуації та забезпечення працездатності екстрених служб, органів державної влади, правоохоронних органів, міністерством було прийнято рішення взяти ситуацію під свій контроль. Фахівці державного унітарного підприємства "Крымтелеком" були спрямовані на всі інфраструктурні зв’язкові об’єкти для проведення невідкладних відновлювальних робіт", – сказав "віце-прем’єр – міністр внутрішньої політики, інформації та зв’язку" Криму Дмитро Полонський.

  За його словами, до 8 години ранку 10 лютого робота стаціонарного телефонного зв’язку в Криму відновлено в повному режимі. При цьому повністю працює міжміський телефонний зв’язок всередині Криму. На даний момент ведуться роботи по відновленню міжнародного телефонного зв’язку і міжміських дзвінків з Криму в Росію, а також надання послуг інтернет. Полонський також додав, що інтернет-оператори, які отримують трафік не від "Укртелекому", працюють в нормальному режимі. Нагадаємо, в грудні 2014 р. "прокуратура" Криму порушила справу за фактом перерахування телефонним оператором близько 1 млн рублів на потреби Національної гвардії України. 8 грудня в офісі компанії "Батьківщина" в Сімферополі пройшов обшук у рамках кримінальної справи про "фінансування українських збройних формувань". У березні 2014 р. Росія анексувала Крим і Севастополь.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг