Держбюджет щорічно буде отримувати з лотерейного бізнесу 4 млрд грн на культуру

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності підтримав на своєму засіданні законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державного контролю за лотерейної сферою і напрямом відрахувань від державних лотерей на фінансування медицини, культури і спорту. Про це повідомив на засіданні комітету автор законопроекту, народний депутат Вадим Денисенко, передає РБК-Україна. "Головні тези цього законопроекту – плата за ліцензію – 40 млн грн на рік, існування п’яти операторів, що є нормальним для нашого ринку, і третій важливий момент – пропонується електронна система, яка передбачає існування єдиного сервера, і з будь-якої точки України, де відбувається гра, як тільки ви купуєте лотерейний квиток, автоматично з’являється інформація про нього з усіма вихідними даними.

    Передбачається, що державний бюджет щорічно буде отримувати з лотерейного бізнесу 4 млрд грн", – поінформував Денисенко, уточнивши, що ця система працює в ряді європейських країн. Він додав, що кошти з лотерейного бізнесу, згідно з поправками до відповідних кодексів, будуть розподілятися так: по 40% на культуру і медицину, 20% – на спорт. Як зазначила керівник юридичного департаменту оператора державних лотерей ТОВ "М. С. Л". Марина Слободниченко, рівень реалізації лотерейних квитків в Україні останнім часом зменшився майже вчетверо, і настільки ж зменшилися відрахування до держбюджету.

    Якщо торік у листопаді оператор заплатив лише військовий збір до бюджету 5,2 млн грн, то у січні цього року – трохи більше 1 млн. "Запровадження нової системи оподаткування, що передбачає 10-відсоткову ставку на оборот (загальний обсяг продажу лотерейних квитків – ред.), 18% податок на прибуток і, по-суті потрійне оподаткування призового фонду, оператор змушений буде взагалі зупинити розповсюдження лотерей, що припинить і надходження коштів у державний бюджет. Очевидно, що цю систему потрібно змінювати, і як можна швидше. Це в інтересах і операторів, і держави", – зазначила Слободниченко. У свою чергу голова комітету Микола Княжицький додав, що надходження були малими, тому що існує величезна кількість підпільних казино і лотерей, "з якими недоборолось МВС". "Цей законопроект передбачає повну прозорість. У ньому пропонується взяти під контроль.

    Завдяки контролю в єдиній системі збільшиться обсяг надходжень – і всі оператори з цим погоджуються – до 4 млрд грн на рік. Це ті гроші, які потрібні бюджету. А наш інтерес – щоб частину цих надходжень пішла нарешті на культуру", – зазначив він. Комітет підтримав законопроект в першому Денисенко читанні. Він надійде на розгляд Верховної Ради. Планується, що до другого читання він буде доопрацьований. Нагадаємо, 9 грудня 2014 гоад міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що МВС протягом десяти днів припинить роботу всіх гральних (лотерейних) салонів і клубів в Києві і по всій Україні. 15 травня 2009 року Верховна Рада прийняла закон "Про заборону грального бізнесу в Україні".

    За порушення закону передбачений штраф у розмірі 8 тис. мінімальних зарплат з конфіскацією ігрового устаткування, а дохід від проведення азартних ігор підлягає перерахуванню до держбюджету. До азартних ігор не належать організація і проведення лотерей, гра в більярд, кеглі, інші ігри, які не передбачають приз і виграш. Лотереї є державною монополією і можуть проводитися тільки операторами з державними ліцензіями. Зараз ігрові заклади існують під вивіскою так званих "комп’ютерних залів" і активно розвивають діяльність в Інтернеті.

    Вам буде цікаво дізнатися про прикмети як правильно давати і брати в борг

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг