Де взяти гроші?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Погодьтеся, питання актуальне, можна сказати, риторичне, і багатьох хвилює він. І сьогодні я хочу запропонувати вам свої варіанти відповіді на це питання. Найцікавіше, що, як показує досвід, багато людей, на жаль, мають дуже вузьке уявлення про те, де взяти гроші. Ну, наприклад, найчастіше скажуть так: потрібно більше працювати і заробляти.

  Ті, що не хочуть працювати – воліють вкладати гроші в різні фінансові піраміди, втрачати їх і знову вкладати, тому що вважають, що тільки там можна швидко отримати багато грошей без всяких зусиль і заради цього готові ризикувати. Хтось, думаючи, де взяти гроші, вирішить відкрити бізнес. Ну ось, мабуть, і все.А насправді способів роздобути гроші набагато більше. Ось тільки зараз, не довго думаючи, я нарахував цілих 13, які й хочу запропонувати вашій увазі, коротко розглянувши основні переваги і недоліки кожного способу. Отже, де взяти гроші?
  Як ви знаєте з основ економічної теорії, гроші – це засіб обміну і засіб платежу. Тому, якщо ви не знаєте, де взяти гроші, необхідно задуматися про те, що б ви могли продати або обміняти на гроші, що у вас такого є. Звідси отримуємо різні можливі варіанти. Читаємо уважно, аналізуємо і вибираємо, що вам більше підходить.
  1. Продавати свою працю та час роботодавцю.Це найпоширеніший варіант, до якого найчастіше вдаються люди, раздумывающие, де взяти гроші. Іншими словами це означає влаштуватися на роботу. Головна перевага такого способу полягає в тому, що ці ресурси, які можна продати, є практично у всіх.
  Однак, цей варіант має і суттєві недоліки. В першу чергу, всі вони випливають з того, що шукачів роботи зараз набагато більше, ніж робочих місць. Виходячи з цього, роботодавці отримують можливість диктувати свої умови. Серед яких, наприклад, те, що забирати ваш труд і час вони будуть по максимуму, а давати вам за це гроші – по мінімуму. І боротися з цим практично неможливо, тому що крім вас є ще маса бажаючих, готових продавати свій час і працю і за такі гроші. Тому кращий варіант – розглядати інші способи отримання грошей.
  2. Продавати власні товари або послуги. Тобто, виробляти і продавати. Не обов’язково це має бути якесь ноу-хау, хоча це, звичайно ж, було б великою перевагою. Навіть якщо ви будете виробляти самі банальні речі, такі товари, як продукти і одяг або такі послуги як пасажироперевезення та інтернет, у вас завжди будуть покупці, і проблеми, де взяти гроші не буде.
  Але, звичайно ж, налагодити своє виробництво ще складніше, ніж влаштуватися на роботу. Тут доведеться постійно стикатися з різними перешкодами і труднощами, і долати їх. На таке здатен не кожен.
  3. Продавати чужі товари і послуги. Тобто, зайнятися тим, що називається “торговельно-посередницька діяльність”. Фактично, заробляти гроші на спекуляціях будь-якими товарами або послугами. Це вже набагато простіше, ніж виробляти щось своє, і саме цим займається переважна більшість представників малого і навіть середнього бізнесу.
  4. Продавати працю і час інших людей. Іншими словами, самому стати роботодавцем, змусити інших людей працювати на себе і заробляти на їх працю і їх часу. Саме так чинять ті, кого прийнято називати “солідними бізнесменами”: беруть на себе управлінські та представницькі функції, але основну роботу за них виконують інші. Розглядаючи, де взяти гроші, обов’язково подумайте над цим варіантом, але майте на увазі, що він зовсім не простий.
  5. Продавати свої гроші. Тобто, інвестувати та одержувати уже не активний, пасивний дохід. Це дуже хороший варіант відповіді на питання “де взяти гроші?”, якби не одне “але”: щоб отримувати гроші таким способом, треба спочатку мати набагато більше грошей, ніж ті, які ви хотіли б отримувати. Однак у перспективі це однозначно один з кращих варіантів заробітку в сучасних умовах, оскільки дохід від інвестування має властивість збільшуватися в гиперболическом вигляді, чого не скажеш про жоден спосіб активного заробітку.
  6.Продавати свій талант.Дуже перспективний варіант отримання грошей для талановитих творчих людей (музикантів, письменників, художників і т. д.) Він теж непростий, оскільки, що називається “пробитися” зараз складно, однак, якщо докладати до цього зусилля, дійсно володіючи при цьому талантом, то можливо ви станете одним із тих, хто заробляє на своєму таланті. А такі люди зазвичай заробляють дуже непогано.
  7. Продавати свої ідеї. Відразу скажу, цей спосіб отримання грошей дуже складний, однак, якщо у вас є цікаві ідеї, які ви з якихось причин не можете реалізувати самостійно (наприклад, через відсутність грошей для їх реалізації) – можна спробувати продати свої ідеї тим, у кого такі гроші є. Підкреслю, що для цього вони дійсно повинні бути нестандартними і дуже перспективними, і не тому, що ви так думаєте, а тому, що це буде підтверджено необхідними дослідженнями і розрахунками.
  8. Виграти гроші у інших людей. Окремі люди, розмірковуючи, де взяти гроші, вдаються і до такого способу, тому я теж вирішив його згадати. У чистому вигляді цей варіант принесе скоріше збитки, тому що будь-які ігри на гроші рано чи пізно закінчуються поразкою. Сюди я зараховую не стільки безпосередньо азартні ігри, скільки участь у всіляких хайпи і фінансових пірамідах – адже це, по суті, і є ігри на гроші.
  Але якщо подивитися на цей спосіб отримання грошей глибше і виступити не як гравця, а в якості творця такої гри? Отримуючи гроші у вигляді комісійних від тих, хто в неї грає. Ось це вже дійсно перспективно. Однак, це і складно, оскільки вам напевно буде перешкоджати держава, яка дуже хоче залишатися монополістом у виробництві грошей. Вам доведеться або ділитися з державою, або ховатися в інтернеті, як зараз всі і роблять, але при цьому бажано все-таки робити все так, щоб це не суперечило законодавству – такі варіанти завжди можна знайти.
  9. Піти у владу. Раз вже ми заговорили про державу, то ось вам ще один дуже дієвий спосіб, де взяти гроші: просто піти у владу, і вони у вас з’являться. У самих різних формах: навіть якщо ви не станете страшенним корупціонером (а я сподіваюся, що все-таки не станете), гроші від представників бізнесу та інших людей до вас будуть надходити навіть в добровільній формі, у вигляді подарунків та подяки. Саме заради них то зараз, на жаль, всі так прагнуть до цієї самої влади. А ще ви просто отримаєте хорошу зарплату і різні грошові пільги – по суті, це теж гроші.
  Але цей варіант теж далеко не простий: таких бажаючих дуже багато і простому смертному пробитися в їх число ну дуже непросто. Однак, якщо задатися метою… Особисто мені, підкреслюю, цей спосіб просто огидний, але треба визнати, що він є.
  10. Попросити гроші у інших людей. Ні, мова не йде про банальне жебрацтві. Я про те, що зараз називається модним словом “краудсорсінг”, яке дослівно перекладається як “використання ресурсів натовпу”. Для цього необхідно розробити якусь гарну, суспільно-корисну і суспільно-значиму ідею і максимально поширити інформацію про неї, наприклад в інтернеті. Щоб зібрати всіх бажаючих матеріально допомогти реалізації та втілення в життя цього проекту. За принципом краудсорсингу на поточний момент реалізовано дуже багато відомих програм та ідей, наприклад, Вікіпедія.
  11. Попросити гроші у держави. І такий варіант теж можливий. У кожній державі діють різні програми фінансування, допомоги, видачі грантів людям для реалізації їхніх починань. Звучить може і якось фантастично, але, запевняю вас, такі програми є. Вам необхідно знайти про них інформацію, вибрати те, що підходить вам і домагатися отримання грошової допомоги від держави. Це складно, але це можливо. Наприклад, гроші від держави можна отримати на відкриття бізнесу, на навчання, на лікування, на відпочинок, на придбання нерухомості і т. д. Десь-в повному обсязі, десь частково. Все одно, краще, ніж нічого, тому, думаючи про те, де взяти гроші, обов’язково розгляньте і цей варіант.
  12. Взяти гроші в борг у кредитних організацій. Звичайно, спосіб далеко не найкращий, але цілком реальний, адже саме для цього такі організації існують: виручити вас і нажитися на цьому. Якщо, думаючи, де взяти гроші, ви зупинитеся саме на цьому варіанті, ви повинні дуже чітко уявляти, як правильно взяти кредит. Зокрема, добре розуміти, що вигідніше – це не там, де швидше, простіше і без документів, а там, де дешевше.
  13. Взяти гроші в борг у родичів. Теж варіант, можна сказати, що він кращий від попереднього в тому випадку, якщо вам позичать гроші безкоштовно. Але я настійно не рекомендую зловживати цим, щоб не зіпсувати відносини, які завжди дорожче грошей, і, якщо ви вже взяли гроші в борг, то обов’язково повертати їх в обумовлений строк, а краще – навіть раніше.
  Ну ось, я запропонував вам цілих 13 способів, де взяти гроші. Насправді їх ще більше, я просто виділив основні. Думайте, аналізуйте, вибирайте. Намагайтеся відкинути загальноприйняті шаблони і мислити нестандартно – тоді у вас виникнуть більш цікаві ідеї отримання грошей.