Чому у мене немає грошей?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  У цій статті я хочу дати відповідь на питання, який багатьом здається риторичним: чому у мене немає грошей? Перевірка показала, що цей та подібні питання навіть пошуковим системам задають тисячі людей щомісяця. Тобто, вони хочуть знайти відповідь. І ось пропоную вашій увазі свої варіанти відповіді на це злободенне питання.

  Заздалегідь прошу вибачення, якщо вони вам не сподобаються – така моя думка, і ви не обов’язково повинні приймати його за абсолютну істину. Більше того, ви навіть можете посперечатися зі мною в коментарях. Отже, чому немає грошей?

  Я запропоную вам цілий ряд відповідей, ваше завдання – об’єктивно проаналізувати їх, а головне – себе, щоб відібрати ті відповіді, які актуальні саме для вашої ситуації, зізнатися собі в цьому і виправити. Тоді гроші у вас обов’язково з’являться – ось побачите. Відразу скажу, що відповідей, які вам підійдуть, може бути відразу декілька. Чим більше їх підійде – тим гірше ваша нинішня ситуація, однак, абсолютної безнадії не буває, якщо ви дійсно хочете знайти відповідь на питання “Чому у мене немає грошей?” і виправити це.

  Відповідь 1. Ви не вмієте заробляти гроші. Вміння заробляти гроші найменше залежить від освіти, фаху, місця проживання, місця роботи і т. д. Якщо ви щодня ходите на роботу і отримуєте зарплату – це не означає, що ви вмієте заробляти гроші, це швидше означає, що ви заробляєте їх для свого роботодавця.

  Вміння заробляти гроші – це здатність бачити можливості для заробітку в усьому, бачити, де можна заробити швидше і більше простіше. Необхідно рятувати від стереотипів, і думати не про роботу, а саме про заробіток, що зовсім різні речі.

  На цю тему рекомендую прочитати наступні статті:

  Як заробити гроші: 3 способи заробітку;
  Як навчитися заробляти гроші?
  Як заробити гроші, сидячи вдома?
  Як заробити в інтернеті?
  І т. д. – на цю тему на сайті вже написано дуже багато.

  Відповідь 2. Ви не вмієте витрачати гроші. Чому у мене немає грошей, адже я начебто заробляю не так мало як все більше всіх? Тому що ви не вмієте грамотно використовувати зароблене, а це не менш важливо. Скільки б ви не заробляли, нехай навіть це будуть десятки тисяч доларів щомісяця, у вас все одно не буде грошей, якщо ви не будете ефективно і раціонально ними розпоряджатися.

  Детальніше про це можна почитати тут: Як правильно витрачати гроші?

  Відповідь 3. У вас немає чіткої мети, чіткого плану, ви самі не знаєте, чого хочете. Ви задаєте собі питання “чому у мене немає грошей?”, але при цьому навіть не знаєте, скільки вам потрібно і для чого. Чи мислите якимись абстрактними стереотипами: “хочу бути багатим”, “хочу багато грошей”, “хочу бути фінансово незалежним”, а що конкретно це означає – не розумієте. Природно, що не розуміючи, до чого ви прагнете, ви ніколи не зможете цього “чогось досягти.

  Тому навчіться ставити конкретні цілі і планувати їхнє досягнення. Детальніше про це можна почитати, наприклад, тут:

  Правильні цілі. Як поставити мету?
  Як сформулювати фінансову мету?

  Відповідь 4. У вас нереальні цілі. Можливо, мету ви собі поставили, але якось з нею, м’яко кажучи, переборщили. Ну, припустимо, ви вирішили заробити мільйон доларів за рік. У кращому випадку ви просто не виконуєте задумане, в гіршому – починаєте судорожно вкладати гроші в якісь хайпи, обіцяють таку нечувану прибуток. Підсумок один: ви повертаєтеся до питання “чому у мене немає грошей?”…

  Відповідь 5. Ви мрієте про гроші, але нічого не робите для того, щоб вони з’явилися. Дуже поширений варіант! Ви, начитавшись розумних книг або цитат в соціальних мережах, зрозуміли, що потрібно частіше думати про те, візуалізувати це, і тоді воно у вас з’явиться. Запевняю вас, одних думок і мрій недостатньо.

  На цю тему теж спеціально написав окрему статтю: Мрії та цілі.

  Відповідь 6. Ви боїтеся володіти грошима. Однією з проблем відсутності грошей може бути банальний психологічний страх володіння ними. Можливо, ви навіть вважаєте, що гроші – це зло, і від них одні проблеми. Багато людей, які звикли з покоління в покоління жити бідно, просто бояться, що у них з’являться гроші, тому підсвідомо всіляко перешкоджають цьому (відмовляються від високої посади з хорошою зарплатою, відмовляються від вигідних вкладень, одразу витрачають “зайві” суми, які у них з’являються і т. д.).

  Якщо це про вас, навіть не питайте “чому немає грошей?” – ви просто не готові ними володіти.

  Відповідь 7. Вас влаштовує поточний фінансовий стан. І звичайно ж, у вас ніколи не буде більше грошей, якщо ви задоволені тим, що маєте. У цьому випадку ви будете просто “плисти за течією”, нічого не роблячи для того, щоб поліпшити фінансовий стан. І відповідь на питання “чому немає грошей?” в цьому випадку самий простий: “вони вам просто не потрібні”.

  Ось такі варіанти на питання “чому у мене немає грошей” я вам пропоную. А у вас є інші варіанти? Буду радий почути їх у коментарях. Тільки не поспішайте звинувачувати в цьому якісь “треті сили”: держава, роботодавців, батьків, чоловіка і т. д. Шукайте причину саме в собі, тому що тільки її ви реально зможете усунути. На зовнішні фактори ви все одно ніяк не повлияете. Просто подивіться по сторонах: адже при однакових зовнішніх факторах у когось є гроші, а у кого-то немає… Значить, справа все-таки не тільки в них.

  Сподіваюся, що ця стаття зробить на вас хоч якийсь мотивуючий ефект і стане стимулом для того, щоб змінити своє життя на краще. Не бійтеся щось міняти і діяти, тому що без цього проблема безгрошів’я так і залишиться з вами на все життя. А так ви, як мінімум, отримаєте шанс це виправити.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг