Чоловік, жінка, гроші

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  гроші та родинаСьогодні я хочу розглянути досить складну, неоднозначну, але цікаву тему: чоловік, жінка і гроші. Останнім часом чую дуже багато “трагічних і повчальних” історій на цю тему, давно вже думав написати про це що-небудь, і ось, нарешті, вирішив.
  В даній статті ми будемо говорити не обов’язково про сімейній парі.

  Це можуть бути чоловік і жінка, хлопець і дівчина, які збираються будувати відносини або навіть тільки зустрілися на першому побаченні. Вже відразу гроші, на жаль, можуть стати причиною певних проблем між ними, і часом – дуже серйозні.

  Отже, чоловік, жінка, гроші – дуже гострий, у багатьох випадках, трикутник. У чому полягають найпоширеніші претензії, які представники різних статей пред’являють один-одному з приводу грошей? Я бачу два основних напрямки, які в чомусь є дзеркальним відображенням один одного:

  1. Жінки вважають або що чоловіки мало заробляють, а повинні більше, або що вони мало витрачають на них (на сім’ю), навіть якщо багато заробляють, тобто, жадібні.
  2. Чоловіки вважають, що жінки меркантильні, і головним пріоритетом у виборі супутника у них є гроші.

  Чому так відбувається? Пояснення цілком логічно, і тут я не відкрию вам Америку. Жінка хоче бути впевнена в тому, що чоловік зможе забезпечити їй і майбутнім/наявними дітям нормальне життя, в якій все у величезній мірі залежить від грошей. Жити в гідних умовах, нормально харчуватися, одягатися, вчитися, відпочивати – на все потрібні гроші. І навіть якщо не говорити про якісь сверхзапросах, то грошей все одно потрібно чимало. Жінки люблять головним критерієм при виборі чоловіка вживати прикметник “надійний”, в яке включають все вищесказане.

  Чоловікові важливо відчувати від жінки підтримку, тепло і ласку. Важливо, щоб його любили: саме його, а не його гроші. Причому, в будь-яких життєвих ситуаціях, навіть в моменти якихось фінансових труднощів, що в наш час далеко не рідкість. Йому потрібна жінка, яка буде з ним “в горі і в радості”, а не тільки в радості, яка буде забезпечувати йому надійний “тил” і надихати на подвиги. Для чоловіків важливі такі характеристики жінки як “лагідна”, “ніжна”, “турботлива”, “любляча”, “розуміюча”.

  Що можна сказати по ситуації в цілому… Так, дійсно 2 проблеми, описані вище, в природі зустрічаються не так рідко, як я дивлюся. Тобто, достатньо чоловіків, які, скажімо так, інфантильні в плані заробітку і не прагнуть створити хороші умови для своєї жінки і своєї сім’ї, що також є жадібні і нерозумно витрачають свої доходи чоловіка. Наприклад, “прогулюють” всі свої доходи, навіть якщо вони і чималі. Є й меркантильні жінки, для яких чоловік – це шлях до красивого життя, і які готові бути з ним тільки заради грошей і подарунків.

  Більш того, в нинішньому житті чимало і зворотних ситуацій! Тобто, меркантильні чоловіки-альфонси, і нерозумно витрачають на себе-кохану, в докір дітям і сім’ї в цілому, жінки. На жаль, і це вже далеко не рідкість. Таким чином, чоловіки, жінки, гроші, виходить, завжди не тільки дуже тісно пов’язані між собою, але і часто служать головним приводом для сварок і скандалів у родині. Не раз траплялася різна статистика, в якій вказувалося, що 70-80% сімейних сварок і навіть, більше того, розлучень так чи інакше пов’язані з якоюсь фінансової складової. Не обов’язково суто грошовій, а наприклад, майнової, що має загальну суть: майно коштує грошей, і на них все зав’язано.

  Але є і зворотна сторона медалі. Завдяки наявності чималого числа таких от представників і представниць обох статей, у багатьох склався стереотип, що всі або майже всі такі. Тобто, скажімо так, якась частина людей формує думку про всіх представників кожної статі. Яка це частина – сказати складно, але думаю, не така вже й велика. І ця проблема не менш серйозна, а швидше навіть – більше. Тому що вже спочатку люди мислять стереотипами (і не тільки в цій сфері, а в багатьох – це спільна велика проблема).

  Таким чином, виходить, що вже відразу, дивлячись один на одного, жінки намагаються побачити в чоловіках ознаки жадібності або інфантильності до заробітку, а чоловіки в жінках – ознаки корисливості і меркантильності. А якщо чогось дуже хотіти побачити, то воно обов’язково побачиться. Що ще більше посилює сформовані стереотипи.

  Спочатку, чоловік і жінка дивляться один на одного з підозрою на усталені стереотипи у ставленні до грошей. Що ще сильніше ускладнює ймовірність досягти взаєморозуміння в грошовому питанні.

  Візьмемо простий приклад. Чоловік і жінка зустрічаються на першому побаченні, і кожен з них починає мислити стереотипами. Жінка відразу дивиться на те, як у чоловіка з грошима, і чи готовий він їх на неї витрачати. найпростіший варіант – дивиться, куди він поведе її і скільки витратить за вечір. Більш складний – задає йому якісь навідні запитання: цікавиться, де він працює, де живе, на чому їздить і т. д. тобто, намагається оцінити його фінансовий стан.

  Проте, чоловік, який теж мислить стереотипами, аж ніяк не хоче, щоб на нього дивилися як на гаманець. Тому на першому побаченні він просто не “розкриває всі свої карти”, він не веде жінку у дорогий ресторан (навіть якщо може собі це дозволити) і ухиляється від питань, що стосуються грошей, його заробітку і активів, або не договорює про це.

  В результаті у жінки складається враження, що цей чоловік не здатен забезпечити і/або жадібний, а у чоловіка – що її цікавлять тільки гроші. Вони стають взаємно не цікаві один одному, а усталені стереотипи зміцнюються ще сильніше з кожною такою новою зустріччю.

  Як розірвати це замкнене коло? Моя пропозиція – обом сторонам не бути настільки категоричними у своїх оцінках один одного по цим параметрам. Особливо при першому знайомстві. Тим паче, що адже за великим рахунком, це мало про що говорить і не дає ніяких гарантій на майбутнє.

  наприклад, можлива така ситуація, що при залицянні чоловік буде засипати свою обраницю подарунками, а коли доб’ється її остаточно – посадить на “голодний пайок”. Є такі випадки? Та скільки завгодно! Також великі витрати на першому побаченні аж ніяк не означають, що чоловік багатий, раптом він просто використовує свої останні можливості, щоб справити враження на вподобану жінку. Як той бідний художник, який подарував мільйон червоних троянд.

  А може бути, що жінка спочатку як слід зачарувати чоловіка, а коли переконається, що він весь в її владі, виловить у нього все до останньої копійки? І таке нерідко трапляється! І такі дами знають, як правильно діяти, тому ніколи не розкриють свою сутність на першій зустрічі.

  Мій загальний висновок такий: не потрібно при побудові відносин ставити в главу кута гроші. Засновані вони повинні бути, передусім, на почуття. І коли ці почуття сильні – жінка надихає чоловіка на подвиги (у т.ч. грошові), а він готовий ці подвиги заради неї робити. Все це повинно відбуватися за бажанням, а не з примусу. Відносини, побудовані на боргах і зобов’язаннях (“чоловік”, “жінка повинна”), на мій погляд, в більшості випадків приречені на провал. Якщо не на розрив, то на нещастя. Добре подумайте про це, перед тим, як зобов’язувати чого-небудь вашу половинку, пред’являти до неї якісь вимоги, або робити вибір за грошовим критеріям.

  Сама тема “чоловік, жінка, гроші” досить велика, зачіпає безліч різних аспектів. Про деякі з них я вже писав, про деяких, можливо, напишу ще.

  Мені також буде цікаво дізнатися думку наших читачів з питання “чоловік, жінка, гроші”: що ви вважаєте головними проблемами і способами їх вирішення в цьому трикутнику. Тому не соромтеся писати в коментарях – особливо в таких загальних темах дискусія завжди цікава.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг