Чи законні онлайн кредити

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Багато мікрофінансові організації взаємодіють з клієнтами заочно, використовуючи для цього сучасні цифрові технології. Онлайн-кредити, безсумнівно, дуже зручні, адже такий спосіб дозволяє позичальникові отримати необхідну суму на карту в будь-який час доби, не покидаючи стін будинку. В процесі оформлення угоди позичальник підписує електронний договір за допомогою спеціального коду, висланого на його телефонний номер в СМС-повідомленні.


    У зв’язку з цим багатьох громадян турбує питання, наскільки законною і юридично обґрунтованою є така процедура, в якій не використовується договір зі звичайними підписами і печатками на паперовому носії.

    Як в Україні регулюється діяльність МФО


    В українських законах про кредитування населення не згадуються мікрофінансові організації. Крім того, не існує юридичного визначення таких понять, як онлайн-кредит або мікропозик. Але це зовсім не означає, що діяльність МФО незаконна. Вона регулюється загальними положеннями цивільного законодавства, Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, а також іншими нормативно-правовими нормами.
    МФО, як і інші небанківські кредитні організації, до яких відносяться ломбарди, кредитні спілки тощо., Підкоряються нацкомісії з регулювання в сфері фінансових послуг.


    Юридична сила електронного договору


    Як вже було сказано, оформлення кредиту в онлайн-режимі не передбачає підписання договору в звичній для нас формі – на папері. Замість цього клієнт вводить в спеціальну графу код, що складається з унікальної комбінації символів, як правило, цифрових і / або буквених. Цей код, присланий на електронну адресу або на мобільний телефон клієнта, служить свого роду ідентифікатором позичальника і підтверджує його згоду з умовами видачі кредитних коштів.
    Угода між позичальником і кредитором вступає в силу після укладення такого договору і передачі грошових коштів. Після цього позичальник зобов’язаний виконати всі обумовлені умови повернення боргу за термінами і загальній сумі позики з урахуванням процентної ставки.
    Правомірність застосування електронного договору при онлайн-кредитуванні підтверджується статтями 641 і 644 Цивільного кодексу України та статтями 5-8 закону “Про електронні документи та електронний документообіг”. Серед іншого, в цих законах стверджується, що електронний договір має повну юридичну силу при наявності всіх затверджених реквізитів (найменування кредитної організації, її юридична адреса, паспортні дані позичальника і ін.). Слід також розуміти, що електронний договір не втратить своєї правомочності при відображенні на папері, оскільки він збереже при цьому всі візуальні атрибути оригіналу.


    Як перевірити законність конкретної МФО


    Перед укладенням договору слід переконатися, що дана компанія дійсно працює в правовому полі України. Перш за все, необхідно перевірити наявність на сайті свідоцтва про реєстрацію цієї юридичної особи. Однак наявність такого документа ще не означає правомірності її діяльності.
    Позичальникові слід звірити реєстраційні номери з даними державних організацій. Зокрема, потрібну інформацію можна отримати на сайті Мін’юсту або на сайті Нацкомфінпослуг. Крім того, в Інтернеті можна знайти відгуки користувачів, відомості про проведені перевірки, дані з податкової служби та іншу супутню інформацію, яка допоможе переконатися в законній діяльності тієї чи іншої мікрофінансової організації.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг