Чи варто виступати поручителем?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Як відомо, наявність поручителя може значно полегшити умови отримання кредиту. Наприклад, цілком можливо, що банк знизить процентну ставку або надасть більш лояльні умови кредитування. Щоб заручитися необхідним поручительством, зазвичай позичальники звертаються до родичів, знайомих і друзів, а ті в свою чергу, боячись здатися нечемними, погоджуються. Результатом такої безпечності стає зіпсована кредитна історія чи сам кредит, який перекладається на плечі поручителя.

  А відбувається це тому, що багато хто до цих пір не знають, що боржник і поручитель солідарні перед кредитором. Так, якщо позичальник не в змозі платити за кредит, відповідальним за нього стає поручитель. Останній повинен буде погасити борг з усіма накопиченими відсотками. В іншому випадку, банк може занести боржників (позичальника та поручителя) в чорний список банку, що обов’язково відіб’ється на їх кредитній історії.
  При цьому платити борг все одно доведеться. Інша справа, якщо поручитель погасив заборгованість позичальника в повному обсязі, в такому випадку він має повне право зажадати компенсації з неплатника через суд. Тому, якщо ви все ж зважилися стати чиїмось поручителем, підійдіть до цього з розумом.

  Пам’ятка поручителя

  – Погоджуйтеся виступати поручителем тільки перевірених людей, яким ви можете довіряти;

  – Дізнатися всю інформацію про наданий банком кредит;

  – Отримайте копію примірника підписаного договору від банку і зберігайте його до погашення позики;

  – Після погашення позички візьміть в банку довідку про повне погашення позички.

  Будьте уважні, не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції. Якщо ви сумніваєтеся в платоспроможності позичальника, краще йому відмовити, ніж потім переймати тягар відповідальності на себе.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг