Чи варто оформляти іпотеку в 2015 році?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
    Якщо ви планували найближчим часом оформляти іпотеку або великий споживчий кредит, то не раджу вам поспішати. Ситуація в банківському секторі зараз більш ніж суперечлива ...

    Процентні ставки за кредитами, у тому числі по іпотеці, під які банки видають позики населенню збільшаться майже в два рази. Тобто якщо 2-3 місяці тому річні ставки по іпотеці досягали, в середньому, 18-22% річних, то тепер вони можуть зрости до 30-35%. Чи готові ви взяти іпотеку під такі відсотки? Думаю, навряд чи.

    Звичайно, банки розуміють, що населення перестане оформляти іпотечні кредити, навіть якщо річна процентна ставка по них буде не більше 20%, тому поки намагаються не підвищувати відсотки за своїми іпотечними програмами. Але така ситуація навряд чи затягнеться надовго, оскільки банку апріорі невигідно видавати вам кредит під відсоток, який менше ключової ставки НБУ. У зв’язку з цим кредитори щоб захистити себе від втрат, можливо, будуть включати в кредитні договори пункти про допустимість зміни річних процентних ставок протягом усього періоду дії вашого договору. Тому будьте дуже пильні, підписуючи зараз який-небудь кредитний договір, особливо на надання іпотеки.

    Якщо ви вже маєте перед банком боргові зобов’язання, дуже раджу вам уважно перечитати свій кредитний договір, щоб з’ясувати, чи немає у вашому договорі пункту про зміну процентної ставки відповідно до тієї чи іншої обстановкою в нашій країні (зміна ключової ставки НБУ, курсу гривні т .буд.). Якщо знайдете в своєму договорі щось подібне, обов’язково проконсультуйтеся з грамотними кредитними юристами.

    Якщо ж пункту про зміну ставки у вашому договорі немає, а банк в один «прекрасний» день інформує вас про те, що річна процентна ставка по вашому позиці збільшилася, або наполягає на переукладання кредитного договору, сміливо ігноруйте свого кредитора. Банк не має права вимагати з вас те, чого немає у вашому договорі!