Чи варто купувати біткоіни?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Зміст статті

  Сьогодні я хочу розглянути тему, якої зараз цікавляться багато: чи варто купувати біткоін? Як ви знаєте, тема криптовалюта і біткоін зокрема зараз дуже популярна: про неї багато говорять, пишуть, вивчають навіть на рівні держав, центробанків і найбільших корпорацій, що провокує досить стрімке зростання курсу. Природно, це привертає спекулянтів, які скуповують криптовалюта в надії заробити на курсовій різниці, що, в свою чергу, ще сильніше штовхає курс біткоіни вгору.

  Так чи варто теж спробувати заробити на цьому? Чи варто купувати біткоіни зараз? Спробуємо знайти відповіді на ці питання в даній статті.

  Що таке біткоін?

  Перш за все, необхідно розуміти, про що взагалі йде мова. Біткоін – це перша і найпопулярніша на поточний момент світова криптовалюта – децентралізована фінансова одиниця, яку може видобувати будь-який бажаючий, операції з якою анонімні і здійснюються за допомогою спеціально розробленої технології блокчейн.
  Спочатку біткоіни використовувався тільки для розрахунків між фізичними особами, потім його поступово стали приймати до оплати деякі інтернет-сервіси і навіть стаціонарні заклади. Вже відомі випадки здійснення угод з біткоіни, проведених великими банками, цю криптовалюта активно вивчають центральні банки та уряди багатьох країн, багато хто хотів би взяти її під свій контроль, але поки цього не відбувається.

  Більш детально про цю одиниці рекомендую почитати в статті “Що таке біткоін?

  Курс біткоіна.

  Щоб вирішувати, чи варто купувати біткоіни, також потрібно добре уявляти, як змінюється його курс. Подивіться на графік курсу біткоіни до долара, це місячний графік, одна свічка на ньому відповідає одному місяцю.
  З моменту свого виникнення в 2011 році курс біткоіни був дуже невеликим – спочатку близько 10 доларів за біткоін, потім впав до 2 доларів, потім близько року тримався на позначці 4-5 доларів за біткоін. На даному графіку це практично не видно з-за великого розкиду в масштабі, я більш уважно розглянув онлайн-графік.

  До початку 2013 року курс біткоіни становив близько 12 доларів за одиницю і почав поступове зростання. Перший істотний стрибок стався в квітня 2013 – тоді курс біткоіни досяг майже 260 доларів, але потім швидко опустився до 50, після чого якийсь час коливався від 80 до 100.

  У листопада 2014 курс біткоіни різко підлетів майже до 1100 доларів за біткоіни, потім дуже сильно коливався, падаючи до 100, в результаті скоректувався і коливався в діапазоні 200-300.

  З 2016 по 2017 рік відбувався плавний ріст курсу від 400 до 900 доларів за одиницю криптовалюта. Наступний і останній на поточний момент стрибок стався з лютого по червень 2017, коли курс біткоіни підлетів з 950 до майже 2900 доларів (основний пік стрибка припав на травень).

  На сьогоднішній день (15 липня 2017) курс біткоіни відступив від своїх максимумів і стрімко падає, зараз він становить близько 2000-2050 доларів за біткоіни.

  Які висновки можна зробити, дивлячись на цей графік (вони багато в чому допоможуть нам визначитися, чи варто купувати біткоіни)?

  1. На даний момент в довгостроковий тренд курс біткоіни завжди зростає, постійно оновлюючи максимуми.
  2. Зростання курсу біткоіни не є стабільним: є періоди дуже сильних коливань і таких же сильних падінь. На ринку криптовалюта спостерігається дуже висока волатильність (коливання).
  3. Скачки становлять сотні і навіть тисячі пунктів, в грошовому еквіваленті це величезні суми.
  4. Кожен новий стрибок поки що сильніше, ніж попередній.
   Ці висновки говорять нам про те, що з одного боку, якщо тренд продовжиться , купивши біткоіни, в довгостроковій перспективі завжди можна продати його дорожче. З іншого боку – купивши його на піку зростання курсу, в найближчій перспективі можна дуже багато втратити в момент коригування.

   Від чого залежить курс біткоіна?

   Щоб визначити, чи варто купувати біткоіни, потрібно добре уявляти, від чого залежить його курс.
   На котирування будь-якого активу, в т.ч. і біткоіни, впливають, перш за все, фундаментальні дані. Які фундаментальні дані можуть вплинути на курс біткоіна? Це різні новини, пов’язані з цією криптовалюта. Наприклад, останній підйом був викликаний сплеском активності біткоіна в Китаї, на який зараз припадає близько 80% світового обороту цієї криптовалюта, також Китай став лідером по Майнінг біткоіна.

   Тобто, все що говорить на користь подальшого розвитку криптовалюта, позначається на зростанні її курсу, все що проти (наприклад, новини про ймовірне заборону операцій з біткоіном і т.п.) – навпаки, на падінні.

   Але чому зростання і падіння відбуваються настільки сильно і швидко? На мій погляд, рушійною силою курсу біткоіни є все ж психологія учасників цього ринку. Як я вже говорив, на спекуляціях біткоіни намагаються заробити дуже багато, а оскільки кількість (пропозиція) цієї криптовалюта обмежена, то активний попит на неї породжує дуже швидкий і стрімке зростання ціни, який триває до тих пір, поки настрою учасників не зміняться. А потім, як люблять говорити, “міхур цін лопається” і починається такий же стрімкий відкат назад.

   Курс біткоіна переважно рухають спекулянти.
   Як довго ще буде підтримуватися такий інтерес трейдерів до цього активу – складно сказати. Настрої будь-якого ринку складно прогнозувати, хто знає, може вони в якийсь момент переключаться, наприклад, на якусь іншу криптовалюта, яка зможе дати ще більший спекулятивний дохід (до речі, подібне вже і так потроху спостерігається, просто інтерес до інших криптовалюта поки істотно менший, ніж до біткоіни).
   Таким чином, купувати актив, ціна на який формується в основному завдяки дії спекулянтів – досить ризикована авантюра. І займатися цим варто людям, які непогано орієнтуються в ринкових настроях, здатні їх бачити і хоча б трохи прогнозувати.

   Як прогнозувати курс біткоіни?

   Якщо ви думаєте про те, чи варто купувати біткоіни, ви повинні вміти хоча б з точністю вище середньої бачити його курс в майбутньому. Як і на будь-якому ринку, для прогнозів тут можна і потрібно використовувати 2 види аналізу:

   1. Фундаментальний аналіз (то, що я вже описував вище – важливі новини, пов’язані з цією криптовалюта).
   2. Технічний аналіз (математичний аналіз графіків котирувань).І оскільки особливість ринку криптовалюта в даний момент полягає в тому, що його “рухають” в основному настрою учасників, то на мій погляд, велика увага варто приділяти технічному аналізі. Адже графіки вже зафіксували приклади поведінки ринків, а один з постулатів технічного аналізу свідчить, що історія повторюється. Та й самі досвідчені учасники ринку, які і формують рух котирувань, теж в таких умовах багато в чому спираються саме на технічний аналіз.
    Використовуючи інструменти технічного аналізу, ви можете діяти на ринку біткоіни так само, як і більш досвідчені учасники ринку, а значить – з високою ймовірністю здійснювати прибуткові операції. Але і за фундаментальними новинами теж не варто забувати стежити.

    Чи варто купувати біткоіни?

    І тепер, підбиваючи підсумок усього сказаного вище, хочу зробити висновки про те, чи варто купувати біткоіни.
    біткоіни варто купувати, якщо:

    • Ви добре розумієте, що це таке;
    • Ви готові прийняти на себе високі ризики такої операції;
    • Ви вмієте прогнозувати фінансові ринки;
    • Ви відстежуєте ситуацію і тенденцію на ринку біткоіни;
    • Курс біткоіни на момент покупки не перебуває в сильному зростанні, а навпаки – впав і скоректувався;
    • Ви не вкладати в цю покупку останні гроші (тим більше – позикові кошти), а купуєте на суму, втрата якої не буде для вас критичною;
    • У вас є своя стратегія покупки (ви розрахували ціну, за яку готові купити і продати з метою заробітку);
    • Ви спокійні і стримані в фінансових операціях і готові слідувати наміченої стратегії покупки, навіть якщо ситуація на ринку тимчасово зміниться. біткоіни не варто купувати, якщо:
     • Ви дієте за принципом “все купують, начебто це вигідно, тоді і я куплю”;
     • Ви до кінця не розумієте, що таке біткоіни, криптовалюта в цілому, звідки вони беруться, що формує їх вартість;
     • Ви сприймаєте покупку біткоіни як азартну гру на гроші або вкладення в фінансову піраміду;
     • Ви хочете зробити покупку в період шаленого зростання ціни;
     • Словосполучення “фундаментальний аналіз” і “технічний аналіз” викликають у вас здивування;
     • У вас немає чіткої стратегії дій (куплю, а там подивлюся, що буде);
     • Ви не вмієте впоратися собою, сильно нервуєте;
     • У вас раніше не виходило заробляти на спекуляціях (наприклад, ви вже не раз купували і продавали долари з фінансовими втратами для себе, торгували на форексі і зливали гроші і т.д.).Якщо ви прийняли рішення, що біткоіни варто купувати, то ось невеличкий лікнеп про те, як і якими способами це можна зробити: Де і як купити біткоін?

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг