Чи можна взяти кредит, якщо один є?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Взяти кредит, якщо один уже є не так складно, як може здатися потенційному позичальникові. Навпаки, банки з більшою ймовірністю видадуть позику такому клієнтові, якщо він вчасно вносить свої платежі і не допускає прострочення. Оформити другий кредит рекомендується в іншому банку. Найвигідніші умови кредитування зараз в наступних банках:

  Складність тут полягає не в схваленні, а в сумі нового кредиту. Справа в тому, що розмір кредитного ліміту позичальника визначається індивідуально виходячи з його доходів і витрат, але він не повинен перевищувати 40-50% від його зарплати. Якщо у клієнта є кредит в сумі 30% від зарплати, інший банк не видасть йому позику на таку ж суму. Максимальний ліміт для нього буде не більше 10-20% від поточного доходу. В іншому ніяких складнощів немає, щоб взяти кредит, якщо один є.

  В яких випадках позичальникові відмовлять?

  Першою і найпоширенішою причиною є поточні прострочення по позиці. Якщо у клієнта є кредит, за яким він частенько допускає прострочення, хоч і мінімальні, банк може відмовити, навіть якщо зарплати клієнта буде вистачати для оформлення нової позики. Швидше за все, такому клієнтові схвалять кредит в іншому банку, який більш лояльний до своїх клієнтів.

  Друга причина, чому можуть відмовити у 2-му кредиті – недостатня платоспроможність. Якщо позичальник вчасно вносить платежі за першим кредитом, але його зарплати не вистачає, щоб схвалити йому ще 1 займ, то кредитор буде змушений відмовити в наданні зазначеної суми. При цьому банк може запропонувати оформити кредит на меншу суму, відповідну платоспроможності клієнта, або збільшити термін кредиту, щоб щомісячний платіж був нижче і т.д.

  Третя причина – висока закредитованность. Якщо у клієнта не 1 займ в іншому банку, а 2-3 кредиту, та ще й кредитні карти, то клієнтові можуть відмовити в наданні чергового споживчого позики. Зате такому клієнтові можуть схвалити позику за програмою рефінансування, щоб він міг погасити всі поточні борги і платити гроші тільки одному кредитору раз на місяць.

  Ще однією причиною відмови у другий кредит може стати відсутність забезпечення. Якщо перший кредит позичальника був узятий під заставу (іпотека, цільової зйам під заставу, автокредит), в нову позику йому можуть відмовити. Особливо це стосується великих сум, які видаються клієнту з урахуванням майна у власності.

  В яких випадках 2-й кредит схвалять?

  Банк схвалить ще один кредит позичальникові, який справно погашає заборгованість і вносить всі платежі вчасно. Кредитні організації більш лояльні до своїх постійних клієнтів і готові схвалити ще 1-2 нових кредиту, незважаючи на наявність поточного позики.

  Банк може запропонувати програму рефінансування, по якій клієнту видадуть нову позику на більшу суму, щоб позичальник закрив поточний кредит, а решту грошей витратив на свої споживчі цілі. Це буде найкращим варіантом для клієнта.

  Схвалять 2-й кредит позичальнику з високою платоспроможністю. Гарантовано схвалять кредит тому, у кого доходу вистачить для погашення нової позики. Наприклад, якщо перший кредит становить 10-20% від зарплати позичальника, то другий кредит йому схвалять на суму 30-40% від поточного доходу.
  Кредитна карта замість кредиту готівкою

  Часто буває так, що кредитор відмовляє в поданні другого кредиту, але пропонує отримати кредитну карту з меншим лімітом, ніж запрошувати клієнт. Деякі позичальники погоджуються, деякі відмовляються від такої пропозиції. У подібній ситуації краще не оформляти карту відразу, а попросити час на роздуми.

  Позитивне рішення по кредитній картці буде дійсно протягом місяця. За цей термін потенційний позичальник може спробувати оформити кредит готівкою на потрібну суму в сторонньої кредитної організації. Іноді кредитна карта має більш високу процентну ставку, ніж кредит готівкою. Якщо вже дійсно потрібна кредитна карта, варто розглянути інші банки.

  Тільки не потрібно звертатися в усі банки поспіль. Інформація про подані заявки буде відображена в кредитній історії і це не кращим чином на неї вплине. Клієнтові потрібно заздалегідь подумати, в який банк звернутися, щоб кредит був схвалений напевно.

  Наприклад, більш лояльні до позичальників будуть у ПриватБанку, Альфа-Банку, або Банк КредитДніпро.

  Доброю ідеєю буде звернутися в банк, через який роботодавець виплачує зарплату. Кредитори дуже лояльні до своїх зарплатних клієнтів і готові схвалити заявку по одному паспорту. Якщо запропоновані варіанти не спрацювали, а банки все одно відмовляють в поданні 2-го кредиту, потрібно погоджуватися на отримання кредитної картки.

  Це дуже зручний кредитний інструмент, завдяки якому можна користуватися позиковими коштами протягом 50-100 днів без нарахування відсотків на який витрачено ліміт. Тільки не варто робити з кредитної картки кредит готівкою, обнулити весь ліміт в банкоматі і виплачуючи щомісячні внески.

  По-перше, 5-10% від суми клієнт втратить на зняття готівки в банкоматі. Комісія за переведення в готівку за кредитками практично неминуча. По-друге, за кредитними картками переплата вище, ніж за споживчими позиками в 2-4 рази. Саме тому карта – не сама вигідна альтернатива споживчим кредитом.

  Якщо є кредит, дадуть іпотеку?

  Якщо у позичальника вже є кредитна карта або кредит, він зможе отримати іпотеку в 2-х випадках:

  Якщо його платоспроможності досить для отримання значної суми
  Якщо він вносить платежі по кредиту згідно з графіком без прострочень. Якщо є поточні прострочення, іпотеку йому не схвалять.

  Якщо зарплати не вистачає для погашення другого кредиту на велику суму, іпотеку не схвалять. У цих випадках клієнту спочатку доведеться повністю погасити заборгованість щодо поточного займу, потім взяти виписку з БКІ і переконатися, що все закрито. А вже через 1-2 місяці подавати документи на іпотеку.