Чи можна отримати кредит по закордонному паспорту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Закордонний паспорт відноситься до документів, котрі засвідчують особистість громадянина України. У ньому вказані його персональні дані, присутня фотографія, захисні символи. Дізнаємося, чи достатньо цього для того, щоб отримати кредит в будь-якому українському банку або МФО по закордонному паспорту.

  Чи можна в Україні отримати кредит по закордонному паспорту?

  Відповідь однозначна і безкомпромісний – ні, не можна. Так, закордонний паспорт – це документ, який нарівні з водійськими правами, полісом і ІПН є додатковим документом, що посвідчує особу.

  Ключове слово тут – додатковий документ, а не основний. Основним документом, що посвідчує особу громадянина України, є український паспорт. Його не замінить жоден інший документ.

  У вимогах будь-якого банку, мікрофінансової організації або кредитної компанії завжди вказується обов’язкову наявність паспорта громадянина України. Це означає, що без нього кредит не отримати. Якщо говорити про закордонний паспорт, то він стане кращим додатковим документом при подачі заявки на кредит.

  Чому не можна отримати кредит по закордонному паспорту?

  Кредит по закордонному паспорту неможливо отримати відразу з кількох причин:

  Найбільш очевидна з них – вимоги банків до переліку необхідних обов’язкових документів для отримання позики. Обов’язковою документом при отриманні кредиту є саме паспорт громадянина України, а не закордонний паспорт.
   Ідентифікація позичальника здійснюється саме за паспортом громадянина України. Будь-який інший документ є додатковим і лише підтверджує, що людина саме той, за кого себе видає в разі, якщо у співробітника банку з’являються підозри / сумніви на цей рахунок.
  Для оцінки платоспроможності позичальника, кредитору потрібні дані саме з паспорта громадянина України: серія та номер, місце і дата видачі, орган, що видав і т.д. За допомогою цих даних СБ направляє запити в Бюро кредитних історій, Пенсійний Фонд та інші інстанції. Якщо клієнт не надасть загальногромадянський паспорт, його кредитну історію і платоспроможність просто не зможуть оцінити, як і ідентифікувати його самого.
  У закордонному паспорті немає важливих відомостей, які можуть вплинути на рішення кредитора про видачу кредиту (відомості про реєстрацію, сімейному стану, наявності та кількості дітей, проходження військової служби, раніше виданих паспортах і т.д.)

  Як використовувати закордонний паспорт для отримання кредиту в банку?

  Отримати кредит по закордонному паспорту не вийде, але він є ідеальним додатковим документом при оформленні позики в багатьох банках. У цього кілька причин:

  По-перше, наявність закордонного паспорта побічно підтверджує платоспроможність потенційного позичальника. Чи не кожен житель Росії може дозволити собі поїздку на вітчизняний курорт, не кажучи вже про закордонні. Наявність закордонного паспорта свідчить про те, що у клієнта є кошти, щоб відвідувати закордон.
  По-друге, важливим фактором є країни відправлення, які відвідував потенційний позичальник. За ним можна визначити приблизний рівень доходів. Наприклад, якщо це Єгипет, Туреччина, Таїланд з 1 відміткою про виїзд за кордон протягом останніх 6-12 місяців, то клієнта можна віднести до робітничого класу. Якщо ж поїздки були в Європу, США, країни Африки чи Південної Америки, то платоспроможність такого позичальника буде набагато вище.
  По-третє, наявність додаткових документів збільшує шанси позичальника на отримання кредиту. Часто збільшуються не тільки шанси, але і виростає максимальна сума позики.

  Іншими додатковими документами, які підтверджують особу, є ІПН, медичний поліс, але вони не є непрямим підтвердженням платоспроможності позичальника, тому закордонний паспорт тут найкращий. Якщо в умовах банку стоїть вимога про надання додаткового документа, краще брати з собою закордонний паспорт або водійські права.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг