Чи може дебетова карта піти в мінус?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато українців отримують сьогодні зарплату на дебетову карту і, звичайно, побоюються ненароком перевитрачати свої кошти, ставши банківським боржником. А там і до зіпсованої кредитної історії недалеко. Експерти стверджують, що карта піти в мінус може.

  Відразу треба виділити два моменти. Існує дозволений овердрафт і недозволений, так званий технічний. Овердрафт, нагадаємо, це перевитрата власних коштів з рахунку і екстрену позику грошей у банку.

  Так ось, щоб отримати дозволений овердрафт по дебетової картки, ви повинні надати в банк додаткові документи, наприклад, довідку про доходи за крайні 6 місяців. Банк дивиться, оцінює клієнта і визначає розмір суми, на яку можна перевитрачати власні кошти. Якщо мова йде про зарплатних клієнтах, то банк може надати суму овердрафту в розмірі 50-70% від середньомісячного доходу.

  Здавалося б, якщо ви не підключали в банку послугу овердрафту, то і боятися нічого, однак тут є маленький нюанс і ім’я йому «технічний овердрафт».
  По факту це недозволений, незапланований догляд в мінус.

  Коли він відбувається? Трапитися це може при знятті готівки в банкоматі чужого банку. Як правило, за це стягуються високі комісії і якщо ви не розрахували своїх коштів з точністю до гривні, то баланс по карті може показати мінус.

  Також подібна ситуація може виникнути за кордоном при оплаті рублевої картою валютних покупок. Через тимчасового розриву між датами блокування коштів та їх списання можуть виникнути труднощі з перерахунком курсів валют. В результаті з картки буде списано більше коштів, ніж планувалося, в результаті чого карта може показати мінусове значення.

  Якщо дебетова карта пішла в мінус, то має сенс швидко погасити заборгованість, інакше будуть нараховуватися відсотки відповідно до тарифів банку.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг