Чи може банк дзвонити на роботу боржнику?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Щоб змусити боржника швидше розплатитися по кредиту, служба безпеки банку дозволяє собі не тільки дзвінки самому позичальникові, друзям і родичам, а й пов’язується з його колегами по роботі. Наскільки це законно?

  За словами возмущеннних боржників, часто представники банків намагаються додзвонитися саме до безпосереднього начальника. Саме у нього вони з невинним виглядом цікавляться, чому на фірмі вже кілька місяців не платять зарплату через що боржник А ніяк не може погасити свій кредит.

  Одночасно стягувачі продовжують телефонувати боржнику, натякаючи, щоб він поквапився з виплатою боргів, інакше може втратити роботу. Логіка тут, звичайно, не простежується, оскільки незрозуміло, як боржник буде платити, не маючи стабільного заробітку.

  Проте, свої погрози вони виконують. Правда, дуже обережно. Наприклад, починають розповідати директору компанії, як боржники деколи обкрадають свої фірми, щоб віднести гроші в банк. Якщо робота боржника дійсно передбачає доступ до грошей, то власники компанії практично без роздумів вирішують звільнити такого співробітника.
  Багато начальників, втомившись від постійних дзвінків, починають висловлювати своє невдоволення боржникам, змушуючи їх шукати інше місце роботи.

  Першим ділом, багато потрапили в подібну ситуацію боржники згадують про одну з статей Конституції України, яка говорить про право на недоторканність приватного життя, особисту таємницю і захист свого імені.

  Але при цьому всі забувають, що підписуючи кредитний договір з банком, абсолютно випустили з уваги непримітний пункт. В цілому він може звучати так: «Клієнт дає свою згоду на обробку, використання, поширення, передачу персональних даних клієнта». У тому чи іншому вигляді такий пункт є практично в кожному кредитному договорі.

  Що це означає? Тільки те, що банк, отримавши згоду клієнта, має право зв’язуватися з роботодавцем боржника, наводити довідки про його трудову діяльність. Однак банк все ж не може розкривати деталі кредиту, суму, розмір штрафів. Тому якщо ви зіткнулися з тим, що банк не просто дзвонить на роботу, а обговорює зі сторонніми людьми деталі вашого боргу, або сипле погрозами, то постарайтеся записати даний розмову і потім звертайтеся із заявою в прокуратуру.