Чи має право МФО вимагати борг, якщо її позбавили ліцензії?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Багато позичальників вважають, що закриття МФО автоматично позбавляє їх від необхідності повертати борг, але це не так. На ділі відкликання ліцензії у мікрофінансової організації або самостійне згортання діяльності не означає, що борги позичальників списуються або прощаються. Ні, платити доведеться!

  Чому відгук ліцензії не позбавить від боргу?

  Коли НацБанк виключає ту чи іншу мікрофінансову організацію з реєстру, перестає існувати саме МФО. Юридична особа залишається дійсним. Позичальник повинен повернути заборгованість юрособі.

  Мікрофінансових організація, що закрилася за власним бажанням або виключена з реєстру Центробанком, не може видавати нові позики. Однак всі видані раніше позики мають силу і дійсні до моменту дії договору або погашення боргу позичальником. З цієї причини борг в закритій МФО дійсний і нікуди не зникає.

  У зв’язку з цим позичальник повинен виконати свої зобов’язання за договором позики, інакше його можуть наздогнати неприємні наслідки. Наприклад, кредитор може звернутися до суду або продати борг в колекторське агентство.

  Кому і як платити після відкликання ліцензії у МФО?

  Відкликання ліцензії тільки забороняє МФО видавати нові позики, але вже видані мікрокредити повинні бути погашені в строк за тими ж реквізитами, які зазначені в кредитному договорі або в оферті, якщо мова йде про дистанційне мікрокредитування.

  Інша ситуація, якщо МФО повністю припинила свою діяльність. В цьому випадку позичальника повинні попередити про зміну реквізитів для оплати боргу будь-яким зручним способом: електронною поштою, по телефону, листом і т.д.

  Отримати інформацію про нові реквізити для погашення позики можна самостійно через контактний телефон колишньої МФО, по електронній пошті, або іншим каналам зв’язку.

  Що загрожує, якщо не заплатити борг?

  Якщо ви не погасите борг перед мікрофінансової організацією, вас чекає один або кілька стандартних сценаріїв розвитку подій:

  МФО продасть борг в колекторське агентство за договором цесії. В цьому випадку ви будете повинні вже не МФО, а колекторам. Вони стануть вашим новим офіційним позикодавцем. Про безчинства колекторських агентств складають легенди. Незважаючи на діючий «Закон про колекторах», багато хто з них його не дотримуються, тому сподіватися на нього не варто. Останнім часом колектори активно звертаються до судів для законного стягнення заборгованості через судових приставів.
  МФО або юрособа звернутися до суду для стягнення заборгованості в судовому порядку. Практично в 99% такі суди виграються кредиторами, тому клієнту не залишиться нічого, крім як оплатити борг. В іншому випадку стягненням заборгованості за рішенням суду займуться судові пристави, які можуть заарештувати карти та рахунки, обмежити виїзд за межі країни, описати майно боржника і т.д. Не найкраща перспектива.
  МФО «забуде» про вас. Так, трапляється і таке, але вкрай рідко, тому сподіватися на це не варто. У більшості випадків юрособа після відкликання ліцензії робить все можливе, щоб повернути хоча б частину коштів з недбайливих боржників.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг