Час – це гроші?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Ваш час – це гроші! У будь-якому випадку ви чули це історичне вираження. А чи замислювалися Ви над тим, що воно означає для кожного з нас? Пропоную Вам сьогодні пофілософствувати, для цього давайте прочитаємо статтю з розбором змісту цієї фрази: чому час – гроші, звідки це пішло і де можна / потрібно застосовувати цей вислів. Сподіваюся, що вийде цікаво.

  Судіть самі: будь-які активи, що приносять дохід, у людини є можливість нарощувати нескінченно. Самі гроші до зарплати, інвестовані для отримання доходу, тобто, капітал, теж можна нарощувати нескінченно. Праця обмежена, але якісь його резерви все одно є (наприклад, можна працювати довше, ніж передбачалося, без вихідних і т.д.). А ось час строго обмежен – він йде, і його ніяк не повернути і не додати.

  Тому, втрачаючи час – обмежений ресурс для заробітку, людина одночасно втрачає потенційні гроші. А як можна втрачати час? Відволікаючись на всілякі непотрібні речі, яким навіть придумали гучну назву – хронофаги або пожирачі часу. Так само як перегляд телевізора, даремний серфінг по інтернету, “зависання” в соціальних мережах, розмови ні про що по телефону і т.д. Сенс абсолютно той же, що і 300 років тому заклав у фразу “час – гроші” Франклін. Тільки хронофаги інші – більш сучасні.

  Отже, приказка “час – гроші” імовірно вперше була згадана в есе Франкліна “Шлях до багатства”, опублікованому в 1758 році. Але до цього аж в 4-му столітті до н.е. щось подібне писав давньогрецький філософ Теофраст – йому належить вислів “Час – дуже дорога трата”. Що ж означає фраза “час – гроші”?

  В общем-то все просто, автор згадав її в такому контексті:
  Витрачаючи час на непотрібні і непотрібні справи, ви втрачаєте можливість заробляти гроші.
  Чи актуально це на сьогоднішній день, через майже 300 років? Більш за! Давайте поміркуємо. Вся життєдіяльність людини пов’язана з використанням різних ресурсів, завдяки яким він заробляє гроші, щоб жити. До таких ресурсів можна віднести працю, час, різні активи, ті ж гроші. І серед них час є єдиним абсолютно вичерпним ресурсом, який просто ніяк не можна купити або взяти більше, ніж воно є.

  Ще раз висновок:
  Час і гроші знаходяться в прямій залежності. Чим більше часу ви будете витрачати даремно – тим менше грошей заробите, і навпаки.
  Підемо далі. Оскільки час – гроші, то можна обчислити вартість будь-якої одиниці часу для конкретної людини (у всіх вона буде різною). Зробити це можна, виходячи зі свого середньомісячного доходу.

  Наприклад, ви працюєте стандартні 8 годин на тиждень 22 робочих дні на місяць і одержуєте зарплату 30 тисяч гривень. Значить, 1 година вашого часу варто 30000/22/8 = 170 гривень.
  Для чого це вираховувати? Для того, щоб ви знали, що витративши годину свого часу даремно, ви фактично платите за це 170 гривень. А один “прогуляний” робочий день обійдеться вам в 1360 гривень.

  Крім того, дуже зручно і наочно переводити в вартість свого часу витрати, які ви несете.
  Наприклад, сподобалися вам, умовно, куртка за 4 тисячі гривень. Ви швидко порахували: 4000/170 = 24. Тобто, ці штани коштують 24 ваших години або 3 робочих дня. І тепер потрібно прийняти рішення: чи готові ви віддати 3 своїх дня за ці штани, чи варті вони того? Якщо так – робимо покупку, немає – шукаємо варіант подешевше, наприклад, штани за 2 дні.

  Гроші, перекладені під час, відмінно наочно демонструють цінність товарів і послуг, тому можна використовувати такий перерахунок для прийняття рішень про доцільність нести ті чи інші витрати.
  Але чи означає фраза “час – гроші”, що все своє вичерпала час людина повинна використовувати виключно для заробітку? Звичайно, ні. Наприклад, якусь частину часу обов’язково відводити і на спілкування з близькими, і на розваги, і на хобі – без цього ніяк. Мова про те, щоб не витрачати даремно час, відведений для заробітку. Тому що воно вже ніколи не повернеться, і цей дохід буде втрачено. А одночасно будуть втрачені ті можливості, які він міг би принести.

  Наприклад, виходячи з прикладу вище, людина, яка 3 дні профілоніла, замість того, щоб заробляти гроші, позбавляє себе можливості купити штани.
  Звідси випливає важливість тайм-менеджменту – управління своїм часом, планування дня. Наприклад, запланували 8 годин заробляння грошей, 2 години спілкування з близькими, 1 година на спорт, 1 година добиратися туди-сюди, 1 година на харчування, 2 години відпочинок, 1 година на різні дрібниці, 8 годин сон – все, відмінно, дотримуйтеся цього розпорядку!

  Приказку “час – гроші” не варто сприймати так, як ніби весь свій час необхідно приділяти тільки грошам. Але ось час, виділений для заробітку, не потрібно витрачати даремно – цим ви будете тільки знижувати свій заробіток, а значить – і свої фінансові можливості.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг