Брати чи не брати – питання актуальне як ніколи

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Взяти споживчий кредит – це означає отримати гроші на те, що дуже потрібно (або хочеться) саме зараз. Чи варто влізати в борги або ж краще потерпіти і поднакопить?

    Деякі з потрібних нам товарів і послуг дорожчають буквально з кожним місяцем (продукти харчування, товари для ремонту і, відповідно, оплата праці робітників, ряд освітніх послуг і багато іншого). При ухваленні рішення про взяття кредиту варто оцінити «ціну питання» і зіставити очікуване подорожчання потрібних товарів або послуг з вартістю кредиту. Нерідко відсоток по кредиту порівняємо або навіть нижче річної інфляції в конкретній групі товарів і послуг.

    Водночас є товари, які з часом дешевшають. Наприклад, скільки коштуватиме через рік приглянувшаяся новітня модель телефону або ноутбука? Ймовірно, вона встигне застаріти і подешевшає. В цьому випадку складно виправдати взяття кредиту фінансовою вигодою. Але за володіння новим модним пристроєм іноді варто і приплатити – престиж, комфорт і позитивні емоції того варті! До речі, про комфорт: консультанти з особистих фінансів кажуть, що якщо купується в кредит річ або послуга значно поліпшить якість вашого життя, то взяття кредиту виправдано. Більш того, багато покупки здатні заощадити нам ресурси (скажімо, посудомийна машина економить воду і час), а деякі – стати надійним робочим інструментом (автомобіль, комп’ютер, фотоапарат).

    Такі вкладення не варто відкладати, проте необхідно все прорахувати і бути впевненим в тому, що доходи дозволять виплачувати кредит по частинах, адже прострочити виплату по кредиту – значить, отримати «чорна пляма» на своїй кредитній історії, яке надалі утруднить ваше спілкування з банками .

    З хорошою же кредитною історією сьогодні взяти кредит готівкою цілком реально. Наприклад, ПриватБанк дає можливість оформити кредит, не виходячи з дому – заповнивши заявку на сайті. Якщо ви відповідально поставитеся до своїх зобов’язань – кредитні інструменти стануть хорошим помічником на шляху до кращого життя.