Біржовий спекулянт: хто він?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Поговоримо про те, хто такий біржовий спекулянт, чим він займається, і наскільки цікаво їм бути. Я вже писав, що являє собою заробіток на біржі, так от сьогодні мова піде про тих, хто обрав для себе саме цей спосіб заробітку. Отже, хто ж ці люди?

  Біржовий спекулянт – це людина, яка заробляє на різниці між ціною покупки і продажу різних активів, торгуючи на світових біржах.
  На відміну від інвестора, його заробіток не пасивний, а активний, оскільки прибуток спекулянта безпосередньо залежить від вкладеної праці і часу. Однак, разом з тим, такий спосіб заробітку вимагає вкладення капіталу, але не завжди: якщо біржовий спекулянт працює не на себе, а на інвестора, то він може оперувати її капіталом.

  Традиційно саме слово “спекулянт” має певний негативний відтінок. Спекулянт – це, за визначенням, людина, що купує що-небудь не для власного споживання, а для перепродажу. По суті, будь-яку торговельну фірму чи підприємця, який провадить торговельну діяльність, зараз можна назвати спекулянтом. Ті, хто відноситься до таких людей з якоюсь часткою негативу, вважають, що вони наживаються на інших” – продають їм дорожче те, що коштує дешевше. Так от, у випадку з біржовим спекулянтом, можна точно стверджувати, що від того, що він щось заробить на торгівлі акціями або валютою, ніхто з оточуючих людей матеріально не постраждає.

  Інший негатив пов’язаний з тим, що спекулянт нічого не виробляє, він робить гроші “з повітря” і не приносить ніякої користі суспільству. На мій погляд, подібні твердження вже багато в чому втратили свою актуальність. По-перше, тому, що гроші з повітря зараз роблять всі “офіційні виробники”, наприклад, держави. По-друге, як на мене, значно менше користі суспільству від тих же держчиновників, які за гроші платників податків “працюють” проти них же.

  Таким чином, особисто я нічого поганого в роботі біржового спекулянта не бачу, і думаю, що ця сфера діяльності завжди матиме своїх прихильників. Про біржових спекулянтів написано чимало пізнавальних книг, та й багато самі успішні і багаті люди планети заробили свій стан багато в чому завдяки спекулятивної торгівлі на світових ринках.

  Зараз, в еру інтернету, спробувати стати біржовим спекулянтом може будь-який бажаючий, що має комп’ютер з доступом до всесвітньої мережі. Я пишу саме “спробувати”, бо успіху в цій справі досягають лише одиниці.

  Більшість бажаючих заробляти на біржах приходять на світові ринки за легкими грошима і “халявою”, а йдуть ні з чим, залишаючи тут свої вкладення. Все тому, що робота біржового спекулянта – це дуже складний працю, розумовий і психологічний, оволодіти яким під силу далеко не кожному.
  Біржова торгівля приваблює багатьох, насамперед, хорошими можливостями для заробітку з відносно невеликим вкладенням праці і часу. Саме так уявляють її у своїх рекламних матеріалах брокерські компанії – посередники, що надають біржовим спекулянтам доступ до світових ринків і заробляють на цьому. Але при цьому вони не приділяють потрібної уваги попередження про ризики, навіть якщо і згадують про них, то не акцентуючи на цьому увагу. А ризики тут просто колосальні!

  Заробіток біржового спекулянта – один з найбільш складних і ризикових способів отримання активного доходу. Роблячи спекулятивні операції на світових біржах, ці люди завжди ризикують дуже швидко втратити всі свої вкладення, які, до речі сказати, для успішної торгівлі повинні бути досить солідними.
  З технічної сторони питання стати біржовим спекулянтом нескладно. Для цього необхідно вибрати брокера, завантажити та встановити торговий термінал, поповнити свій торгівельний рахунок будь-яким зручним способом. Все, можна вести торгівлю. Набагато складніше справа йде з самим процесом роботи, де буквально на кожному кроці біржового торговця підстерігають небезпеки та ризики.

  Насамперед, біржовий спекулянт повинен добре розбиратися в принципах функціонування самого ринку, на якому він зібрався заробляти, будь то фондовий ринок або ринок форекс (саме на ці два найбільших світових ринку спрямована вся увага торговців).

  По-друге, він повинен добре орієнтуватися в економічних і політичних процесах, що відбуваються в світі і всередині країни, в режимі онлайн відстежувати настання всіх подій, вихід всіх найважливіших макроекономічних показників, здатних вплинути на ринки. Він повинен добре розуміти, який вплив те або інша подія може надати на біржові котирування, уміти прогнозувати ці події і використовувати їх для заробітку.

  В-третіх, біржовий спекулянт повинен вміти аналізувати графіки руху котирувань, виявляти на них певні закономірності і так само прогнозувати, куди далі піде ціна, тобто, проводити так званий технічний аналіз. Дані цього аналізу йому необхідно зіставляти з фундаментальними даними, щоб підтвердити або, навпаки, поставити під сумнів свої торгові рішення.

  Ну і, нарешті, біржовий спекулянт повинен володіти залізною витримкою і міцними нервами. Він повинен розуміти, що формулювання на кшталт “гра на біржі” неприпустимі, що він прийшов сюди заробляти, а не грати, і тому у нього повинні геть відсутні всі якості, властиві гравцеві: азарт, кураж, бажання відігратися і т. п. Тільки холодний розум і тверезий розрахунок, і дії, засновані на продуманої і перевіреної торгової стратегії.

  Практика показує, що найбільш важливе значення для біржового спекулянта має якраз психологія. Можна навчитися вивчати і прогнозувати ринок, а ось змінити свої особистісні якості набагато складніше. Саме завдяки відкриттю торгових угод під впливом емоцій, а не здорового глузду, багато початківці біржові торговці втрачають свої гроші.

  Джерело: http://www.uakurs.net/